iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Zápisník P4K

Sova, 6. února 2020, 14:04, čteno 448×

Voskování je věda!

Obrázek ke článku Voskování je věda!
Když jsme začali řešit běžky, napadlo nás, že si něco nastudujeme taky o mazání lyží obecně. Je to ale ještě větší věda, než si vybrat správné běžky! Není to totiž jen o tom vybrat správný vosk, o lyže je nutné se starat trošku komplexněji.
Sova, 6. února 2020, 13:56, čteno 579×

Sněhová vločka: Každá jiná, ale vždy šestiúhelníková

Obrázek ke článku Sněhová vločka: Každá jiná, ale vždy šestiúhelníková
Nad tím, jak vypadají sněhové vločky, už asi přemýšlel každý. My jsme po tom více pátrali a zjistili jsme, že v podstatě každá vločka, která spaden z nebe, je originál.
Sova, 5. února 2020, 11:02, čteno 460×

Nejsou běžky jako běžky

Obrázek ke článku Nejsou běžky jako běžky
S přicházející zimou jsme se rozhodli konečně vyrazit společně na běžky. Zjistili jsme ale, že to není žádná legrace vybrat ty správné běžky! Sepsali jsme pro vás proto malý jednoduchý návod, jak se v tom vlastně vyznat.
Sova, 5. února 2020, 10:39, čteno 412×

Co s sebou v zimě do lesa? Záchranku!

Obrázek ke článku Co s sebou v zimě do lesa? Záchranku!
Pokud existuje aplikace, kterou se rozhodně vyplatí mít v mobilu, když jdete v zimě do lesa za dobrodružstvím, je to aplikace Záchranka. I když bude zdaleka nejlepší, když ji nikdy nepoužijete, mít ji v mobilu připravenou pro případ nouze je rozhodně plus.
Sova, 7. prosince 2019, 21:31, čteno 410×

Knižní tip: Sherlockovi detektivové

Obrázek ke článku Knižní tip: Sherlockovi detektivové
„Cením si mé pomocné policie, těch malých detektivů z Baker Street,“ prohlásil jednou nejslavnější detektiv všech dob Sherlock Holmes. Koho přesně tím ale věhlasný detektiv přesně myslel? Tak to se dozvíte v prvním dílu komiksu Čtyřka z Baker Street. Je o partě dětí, která „pracuje“ pro... (pokračování)
Sova, 7. prosince 2019, 21:18, čteno 452×

Lesní deskovka, která vám vyrazí dech

Obrázek ke článku Lesní deskovka, která vám vyrazí dech
Jestli jste stejně jako my už nějakou dobu pátrali po hře, která bude hodně jiná než všechny ostatní a zároveň neskutečně chytlavá, máme pro vás dobrou zprávu: Přesně taková je hra Root! Podíváte se s ní do lesního království a pokusíte se ho ovládnout. Hra se nejlépe hraje v plném počtu... (pokračování)
Sova, 7. prosince 2019, 21:14, čteno 1428×

Není dřevo jako dřevo

Obrázek ke článku Není dřevo jako dřevo
Určitě už jste o tom při některé ze svých procházek lesem přemýšleli – známe tolik druhů stromů, většinou také dobře víme, jak se od sebe navzájem liší. Je jasné, že se od sebe bude lišit i jejich dřevo – o tom už toho ale většinou tolik nevíme. Jak to s tím dřevem tedy je?  
Sova, 15. září 2019, 01:16, čteno 377×

Poznávejte přírodu s mobilní aplikací Lesní svět

Obrázek ke článku Poznávejte přírodu s mobilní aplikací Lesní svět
Kam na zajímavou stezku? Jak poznat hlas káněte, když po něm není ani vidu ani slechu? S aplikací Lesní svět získáte přístup ke všem stezkám v České republice, na kterých lze díky projektu Lesní svět chytat a poznávat tamní zvířata nebo objevovat rostliny a houby. Trochu vám ji představíme:
Sova, 15. září 2019, 00:32, čteno 463×

Česká deskovka: Lesní požár

Obrázek ke článku Česká deskovka: Lesní požár
Pokud je venku zrovna škaredě a vy byste rádi přeci jen nějak objevovali přírodu, skvělou volbou je zhruba tři roky stará česká desková hra Lesní požár. Jejím hlavním motivem je hašení požáru lesa, na kterém se (poněkud netradičně) musí podílet všichni hráči společně. Přečtěte si o ní!
Sova, 14. září 2019, 23:31, čteno 396×

Co je to ten kůrovec?

Obrázek ke článku Co je to ten kůrovec?
Určitě už jste slyšeli o kůrovci, který v posledních letech pustoší lesy nejen v Česku. A možná vás taky napadlo, co je to vlastně zač. Tady je odpověď!
Sova, 25. července 2019, 13:51, čteno 450×

The Ballad of Buster Scruggs je povídkový western, který stojí za to vidět

Obrázek ke článku The Ballad of Buster Scruggs je povídkový western, který stojí za to vidět
Relativní novinkou (2018) je westernový povíkový film bratří Coenů The Ballad of Buster Struggs. Jedná se o mix komediálních i zcela vážně míněných povídek, na které jen tak nezapomenete, zejména když se na film podíváte hned dvakrát, stejně jako my u nás v klubovně :-)
Sova, 25. července 2019, 13:23, čteno 410×

Zmizení Edwina Lindy je čtení plné napětí a silného přátelství

Obrázek ke článku Zmizení Edwina Lindy je čtení plné napětí a silného přátelství
O tomto plánovaném románu - thrilleru pro děti a mládež jsme slyšeli již před lety, ačkoliv ještě tehdy nebylo jasné, jak se bude jmenovat. David Jan Žák, autor této novinky, je totiž nejen spisovatel a novinář, ale též velký obdivovatel díla Jaroslava Foglara, bývalý stovkař čtenářských klubů... (pokračování)
Sova, 25. června 2019, 21:34, čteno 727×

Už máš všechny šlikovky?

Obrázek ke článku Už máš všechny šlikovky?
Taky si občas nevíte rady, jakou skvělou knížku si přečíst ve chvíli volna? My si navzájem dáváme tipy na skvělé knížky v jednom kuse a tady přinášíme jeden i pro vás. Šlikovky opravdu stojí za to! Doporučují 4 ze 4 členů P4K :-)
Sova, 25. června 2019, 21:15, čteno 366×

Jak to bylo s naší vlajkou?

Obrázek ke článku Jak to bylo s naší vlajkou?
28. října 2018 jsme oslavili přesně 100 let od vzniku samostatného československého státu. Snad každý z vás zná současnou podobu státní vlajky, málokdo už ale ví, že krátce po vzniku samostatného Československa byla používána vlajka odlišná. Jak to tedy bylo?
Sova, 20. června 2019, 12:42, čteno 351×

Únikové hry: adrenalin nanečisto klidně i s tématem podzemí

Obrázek ke článku Únikové hry: adrenalin nanečisto klidně i s tématem podzemí
Pokud vás zaujalo téma opuštěných staveb a tajemného podzemí, určitě nepohrdnete ani možností zahrát si tematickou únikovou hru. My je s P4K milujeme! Tady jsme pro vás sepsali tipy na několik únikovek s tématem podzemí a urbex.
Sova, 20. června 2019, 10:58, čteno 602×

Začněte sledovat podzemí a urbex na Instagramu

Obrázek ke článku Začněte sledovat podzemí a urbex na Instagramu
Objevování skrytých podzemní prostor nebo opuštěných budov se těší mezi lidmi čím dál větší oblibě. To mimo jiné znamená, že i když se na většinu zajímavých míst nemůžeme podívat osobně, najdeme na internetu spoustu krásných fotek. Vytipovali jsme pro vás několik kanálů, které stojí za to na Instagramu sledovat.
Sova, 2. listopadu 2018, 13:10, čteno 877×

Pustina: Zažijte postapokalyptickou dobu na plánku nové deskové hry

Obrázek ke článku Pustina: Zažijte postapokalyptickou dobu na plánku nové deskové hry
Pustina je nová desková hra společnosti Albi, jejíž pravidla se sice budete učit trochu déle, ale následný herní zážitek to vyváží. Hru smí hrát 2 až 4 hráči a každý představuje jednu skupinku přeživších na planetě, kterou se prohnala neznámá katastrofa. Cílem hry je mít na konci, tedy po šesti... (pokračování)
Sova, 14. října 2018, 17:58, čteno 410×

SpaceX možná způsobí revoluci v kosmonautice

Obrázek ke článku SpaceX možná způsobí revoluci v kosmonautice
O největší pozdvižení v kosmonautice poslední doby se postarala americká společnost SpaceX, kterou vlastní a řídí známý vizionář Elon Musk. Cílem firmy je v následujících letech zlevnit cesty do vesmíru tak, aby se na ně mohli vydávat i běžní smrtelníci a aby byla později také umožněna kolonizace Marsu.