iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Únikové hry: adrenalin nanečisto klidně i s tématem podzemí

20.6.2019 12:42
Autor: Sova, Počet přečtení: 235

Obrázek ke článku Únikové hry: adrenalin nanečisto klidně i s tématem podzemíPokud vás zaujalo téma opuštěných staveb a tajemného podzemí, určitě nepohrdnete ani možností zahrát si tematickou únikovou hru. My je s P4K milujeme! Tady jsme pro vás sepsali tipy na několik únikovek s tématem podzemí a urbex.

O únikovkách už jste určitě slyšeli: s kamarády se necháte zavřít do místnosti, ze které se lze dostat ven jen pokud vyluštíte sérii hádanek, nápověd, indicií a stop. Musíte navíc spěchat a stihnout to ve stanoveném čase. Řada z těchto her, které už se po Česku rozšířily jako houby po dešti a hlavně ve větších městech jich najdete desítky, pracuje s tématem urbexu, a to buď přímo, nebo aspoň vzdáleně.

Ryze urbexácká únikovka, která má opravdu dobré hodnocení, se jmenuje Dům duchů a zahrát si ji můžete v Praze na Petrském náměstí nebo v Ostravě. Prozradíme jen to, že se v ní ocitnete v půl století opuštěném viktoriánském domě a příběh je značně hororový.

Dům duchů

Další pražskou hru, kterou urbexoví fanoušci doporučují, je hra Tajemství císaře. Tu si můžete zahrát ve Vodičkově ulici a její hlavní výhodou je, že se díky ní dostanete do opravdových historických prostor.

Únikovku si ale můžete zahrát i doma. Stačí si pořídit jednu z deskových her ze série Exit, která skvělým způsobem simulují únikovou hru prostřednictvím kartiček s úkoly, indiciemi a skvěle promyšleným příběhem. Jedna z her se jmenuje Opuštěná chata a odehrává se, jak jinak, v opuštěné chatě, ze které se nemůžete dostat. Nevýhodou je, že si hru můžete zahrát pouze jednou.

Vytvořil 20. června 2019 ve 12:47:12 Sova. Upravováno 1x, naposledy 20. června 2019 ve 12:54:00, Sova


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*