iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Zmizení Edwina Lindy je čtení plné napětí a silného přátelství

25.7.2019 13:23
Autor: Sova, Počet přečtení: 274

Obrázek ke článku Zmizení Edwina Lindy je čtení plné napětí a silného přátelstvíO tomto plánovaném románu - thrilleru pro děti a mládež jsme slyšeli již před lety, ačkoliv ještě tehdy nebylo jasné, jak se bude jmenovat. David Jan Žák, autor této novinky, je totiž nejen spisovatel a novinář, ale též velký obdivovatel díla Jaroslava Foglara, bývalý stovkař čtenářských klubů u Jihočeských listů, sám s bohatou klubařskou historií. A to nás samozřejmě zaujalo!

V časopise Bobří stopa David Jan Žák tehdy doslova sliboval: „Bude tam hodně napětí, krimi příběh a nesmí chybět silné přátelství, díky němuž všechno dobře dopadne.“

Zmizení Edwina Lindy
Román vydalo v březnu nakladatelství Albatros, kniha stojí 249 korun a je to úžasné dobrodružné čtení pro všechny kluky a holky našeho věku! Tady je krátká ukázka:

Bylo už příliš pozdě, když dorazil na místo. Edwin stojí dlouho v zdánlivé prázdnotě na úzkém dřevěném můstku, který se jako duha klene nad dravým proudem řeky. Slyší jen hukotvody, nevidí ji, protože vše pod ním, kolem něho i nad ním ukrývá hustý závoj mlhy. Ledové kry při březích praskají pod tíhou sněhu. Tam nahoře, kam se snaží proniknout pohledem, je zřícenina starého hradu. Nikdy tam nebyl sám. Neodvážil se. Strmé skalisko a hluboké prohlubně mezi masivními kamennými bloky, které bývaly stěnami hradu, hrozily a otevíraly chřtán, co by chlapce jako on snadno pohltil a už nevrátil do slunečního svitu. Vždy se děsil temnoty a černých neproniknutelných koutů sklepů, jeskyní i půd. Naposledy byl tam nahoře s otcem. Jenže ten je už rok nezvěstný. Beze stopy zmizel. A právě někde tam v obřím skalním městě, mezi ruinami legendami opředeného hradu, zbořeného v dobách, na které si už nikdo z živých nepamatuje.

Vytvořil 25. července 2019 ve 13:37:57 Sova. Upravováno 1x, naposledy 25. července 2019 ve 13:39:06, Sova


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*