iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Nejsou běžky jako běžky

5.2.2020 11:02
Autor: Sova, Počet přečtení: 288

Obrázek ke článku Nejsou běžky jako běžkyS přicházející zimou jsme se rozhodli konečně vyrazit společně na běžky. Zjistili jsme ale, že to není žádná legrace vybrat ty správné běžky! Sepsali jsme pro vás proto malý jednoduchý návod, jak se v tom vlastně vyznat.

Na začátku je potřeba si zodpovědět otázku, kam budete s běžkami vyrážet. Buď to bude volná příroda, nebo speciálně upravené tratě s vyjetými stopami. Pokud patříte, stejně jako my v P4K, mezi úplné nováčky a chcete si jen tak vyjet do lesa, jsou pro vás určené turistické běžky, což je také kategorie těch nejrozšířenějších a nejprodávanějších. Pokud už ale pomýšlíte i na nějakou tu horskou trať, kde hrozí zledovatělý povrch nebo hluboké neprošláplé vrstvy sněhu, měli byste pořídit backcountry běžky, které jsou o něco širší a mívají také ocelové hrany.

Běžkování

Pokud vás to táhne spíše na upravené tratě, je potřeba zvážit, jakým stylem budete běžkovat. Běžky na klasiku jsou užší a oproti turistickým tvrdší, ty určené na bruslení jsou kratší a ještě o něco tvrdší. Existují ale také běžky kombinované. Při výběru běžek je potřeba brát v úvahu hlavně výšku a váhu, v prodejnách vám s tím ale určitě poradí.

Vytvořil 5. února 2020 v 11:07:33 Sova. Záznam nebyl nikdy upravován.


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*