iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Články

Chceš přispívat na eStopu a sám/sama psát další články?
Nejprve se zaregistruj a pak nás kontaktuj buď v zóně iKlubovna, nebo e-mailem!

tendruhejvojta, 6. prosince 2017, 09:34, čteno 111×

Dotisk knihy Evangelium podle Jaroslava Foglara

Obrázek ke článku Dotisk knihy Evangelium podle Jaroslava Foglara
Kniha Pavla Hoška, na jejímž vzniku se podílelo také Sdužení přátel Jaroslava Foglara, byl rozprodána za bezmála půlrok, což mimo jiné svědčí o nesporné kvalitě tohoto díla. Nakladatelství CDK se proto rozhodlo pro dotisk 1. vydání, který je již pár dní v distribuci.
Menhart, 2. prosince 2017, 23:28, čteno 119×

Film Skauti bez lilie si můžete prohlédnout právě zde

Film jsem viděl v létě na táboře. Promítal se na prostěradlo pověšené na jídelně. Byl zrovna návštěvní den, tak přijela i spousta rodičů. Přijel i Mikuláš Kroupa, ředitel a zakladatel Post Belum. Pak jsme si spolu o filmu povídali a já... (pokračování)
Menhart, 1. prosince 2017, 20:30, čteno 106×

Ve starém odsvěceném kostele
U Anny

  Shodli jsme se s klukama z Ligy lesní moudrosti, že jsme sem lezli v 80. letech oknem. Tehdy celá loď byla rozdělena dřevěnými patry, byl tu, tuším, i nákladní výtah a kolem lešení. Byl tu i překrásný výhled na Prahu.
Menhart, 30. listopadu 2017, 00:13, čteno 44×

Vánoce Tondy Pírka v Praze i jinde

Vánoce Tondy Pírka jsme pojmenovali drobnou charitativní akci členů a přátel SPJF. Nesměle jsme začali v Pražské pobočce SPJF v roce 2014, ale připojit se můžete i u vás, jako to už udělala Ostrava.
Rolf, 26. listopadu 2017, 16:44, čteno 222×

OBRAZEM: "Foglarovský minifestival v Brně"

Obrázek ke článku OBRAZEM: "Foglarovský minifestival v Brně"
Fotografický ateliér "Bobr Bystrc" přináší nejčerstvější snímky z "Foglarovského festivalu", který se uskutečnil v sobotu 25. listopadu v Brně - Černých polích. Funkcionalistická kavárna ERA postavená před 90 lety byla svědkem křestu knihy Jediný syn a komiksového sešitu BS Povstání... (pokračování)
Rolf, 26. listopadu 2017, 13:53, čteno 176×

XXI. ročník Divošského poháru v kopané obhájil tým Vyškova!

Obrázek ke článku XXI. ročník Divošského poháru v kopané obhájil tým Vyškova!
Sobota 4. listopadu 2017 přinesla v regionu pod Hostýnem hezké podzimní počasí, které bylo ideální pro příjemný sportovní den. Jelikož do Brna na Holednou by nakonec dorazil velmi malý, skoro až mizivý počet účastníků, odehrál se fotbalový turnaj nakonec v areálu bystřické Sokolovny. Nakonec se... (pokračování)
Menhart, 22. listopadu 2017, 23:59, čteno 58×

Stínadla se bouří - divadlo pro děti od 6 let

Dalším pražským divadlem, kde se hraje "Foglar", je divadlo Gong v Praze 9. Hrají zde jak Záhadu hlavolamu tak i Stínadla se bouří. Pokud máte štěstí, můžete zakoupit vstupenku i na Slevomatu. Záhada se hraje 4. rokem, Stínadla již 2.... (pokračování)
Menhart, 20. listopadu 2017, 01:11, čteno 86×

Záhada hlavolamu v divadle Lampion

Před rokem, v sobotu 26. listopadu 2016, se uskutečnila premiéra inscenace Záhada hlavolamu v kladenském divadle Lampion. Hrané i loutkové představení zárověň má nápaditou scénu, důstojně zpracovaný scénář a originální a kreativní pojetí.
tendruhejvojta, 19. listopadu 2017, 09:46, čteno 216×

Foglarovský minifestival již v sobotu 25. listopadu

Obrázek ke článku Foglarovský minifestival již v sobotu 25. listopadu
Foglarovský minifestival zvaný též Minifoglarovský festival proběhne v sobotu odpoledne 25. listopadu v brněnské kavárně ERA. Bude se jednat o akci poněkud komornější nežli byly loňské Foglarovské dny, přesto věříme, že bude minifestival přijemným spestřením předvánočního času.
MVBobr, 17. listopadu 2017, 12:49, čteno 177×

Listopad 2017 - Info od MV Bobra

Zdravím vás v tento sváteční den 17. listopadu a sděluji několik novinek. Za týden 25. listopadu se setkáme v kavárně ERA (Brno) - viz info v nové BS... křest knihy "Jediný syn" s krásnými barevnými přílohami. O předání státního vyznamenání pro |J. Foglara bylo od 28. října napsáno mnoho... (pokračování)
Sova, 15. listopadu 2017, 22:44, čteno 339×

Hledejte Rychlé šípy v Praze, Brně, Ostravě a Hodoníně!

Obrázek ke článku Hledejte Rychlé šípy v Praze, Brně, Ostravě a Hodoníně!
17. listopadu se Rychlé šípy rozutečou do ulic a uliček Prahy, Brna, Ostravy a Hodonína a ukryjí se na některém z balkónů, pavlačí, ochozů či říms. Tedy aspoň jejich figuríny v životní velikosti. Do všech těchto měst se totiž vrací oblíbená pátrací hra Hledáme rychlé šípy. Budete také pátrat?
Rolf, 15. listopadu 2017, 22:18, čteno 217×

Z HISTORIE: Stínadla se bouří ve Vyškově!

Obrázek ke článku Z HISTORIE: Stínadla se bouří ve Vyškově!
Psal se pátek 15. listopadu roku 2002. Začalo se proslýchat, že někde ve Vyškově se objevil záhadný hlavolam Jana Tleskače ježek v kleci a že se schyluje k nové volbě Velkého Vonta. Do staré čtvrti zvané Pazderna proudí skupinky zvědavců a pátračů, aby se dozvěděli něco více... Nechybí Moravští... (pokračování)
tendruhejvojta, 13. listopadu 2017, 19:47, čteno 172×

Kup si Bobří triplák a podpoř tak Knihovničku Bobří stopy!

Obrázek ke článku Kup si Bobří triplák a podpoř tak Knihovničku Bobří stopy!
Na nasbírání celkové částky, která je třeba na rozjezd Knihovničky Bobří stopy a zejména vydání první knihy (Jediný syn spisovatele Rudyarda Kiplinga), už zbývá jen necelý týden. Všem, kteří přispěli, moc děkujeme a těm, kteří se ještě rozmýšlejí, nabízíme dvě nové odměny, které jsme nazvali... (pokračování)
tendruhejvojta, 13. listopadu 2017, 19:30, čteno 161×

ROZHOVOR: Povstání Vontů za dveřmi

Obrázek ke článku ROZHOVOR: Povstání Vontů za dveřmi
25. listopadu 2017 se v Brně chystá křest druhého dílu stínadelského komiksového seriálu, který je součásti speciálu Bobří stopy a my, abychom vás již dopředu trochu namlsali, přinášíme rozhovor se scenáristou celého příběhu a redaktorem časopisu Bobří stopa v jedné osobě Josefem Blažkem.
Ilič, 12. listopadu 2017, 20:02, čteno 69×

Setkání posádek - Isla de Muerta

Obrázek ke článku Setkání posádek - Isla de Muerta
Autor - Anežka a Volta: Akce posádek hrajících dlouhodobou hru Isla de Muerta. Bližší info o hře naleznete zde.  
Menhart, 10. listopadu 2017, 09:12, čteno 719×

Foglarovské záložky

Každý občas někde narazíme na odkaz na zajímavý článek nebo práci o JF, ale pro sdílení s ostatními chybí místo, kde by to všechno šlo evidovat. Nejjednoduší je to vkládat na tuto stránku, pokud jsi administrátor, nebo do komentářů (a... (pokračování)
Kosta, 5. listopadu 2017, 08:46, čteno 159×

Hledejte Rychlé šípy v Ostravě! Velká pátrací hra pro děti i dospělé.

Obrázek ke článku Hledejte Rychlé šípy v Ostravě! Velká pátrací hra pro děti i dospělé.
Legendární chlapecký klub z románů a komiksů spisovatele Jaroslava Foglara se v závěru roku 2017 vydá popáté na výpravu do Ostravy. Slavná parta, kterou zná už několik generací čtenářů, si naš městobude prohlížet od 17. 11. do 16. 12. 2017. Dokážete v této době Rychlé šípy objevit?
Rolf, 3. listopadu 2017, 14:36, čteno 321×

XXI. ročník Divošského poháru mimořádně v Bystřici pod Hostýnem!

Obrázek ke článku XXI. ročník Divošského poháru mimořádně v Bystřici pod Hostýnem!
Tak jak je tomu každý rok, nemůže v kalendáři podzimních akcí chybět i jedna tradiční fotbalová. Termínem pro další ročník fotbalového turnaje o Divoký pohár bude již dopředu avizovaná sobota 4. listopadu 2017. Pozor!!!! Hrát se bude na Sokolovně v Bystřici pod Hostýnem, turnaj se výjimečně... (pokračování)
tendruhejvojta, 2. listopadu 2017, 18:18, čteno 206×

Oficiální vyjádření Vedení Sdružení přátel Jaroslava Foglara ke státnímu vyznamenání za zásluhy pro Jaroslava Foglara udělené 28. října 2017.

Obrázek ke článku Oficiální vyjádření Vedení Sdružení přátel Jaroslava Foglara ke státnímu vyznamenání za zásluhy pro Jaroslava Foglara udělené 28. října 2017.
SPJF si velmi váží toho, že Jaroslavu Foglarovi bylo uděleno státní vyznamenání za zásluhy I. stupně in memoriam. Znamená to obrovské uznání spisovatele a skautského činovníka Jaroslava Foglara, který prostřednictvím svých knih a činností pozitivně ovlivnil mnohé generace dětí.
Kosta, 30. října 2017, 18:41, čteno 166×

Vánoce Tondy Pírka v Ostravě.

Obrázek ke článku Vánoce Tondy Pírka v Ostravě.
Možná předčasně, ale přece, uspořádala Severomoravská pobočka SPJF akci z názvem VÁNOCE TONDY PÍRKA. S touto akcí přišel Pulec a Mexičanovi se to podařilo uskutečnit. Víc napoví foto a psaní od Mexičana.
Soki, 30. října 2017, 11:12, čteno 275×

Brněnská Stínadla mají po roce nového Velkého Vonta.

Obrázek ke článku Brněnská Stínadla mají po roce nového Velkého Vonta.
Brněnská Stínadla našla po roce nového Velkého Vonta a ježek v kleci nového strážce. I když to nebylo vůbec lehké. Jednotlivé vontské party musely splnit mnoho úkolů a zkoušek v různých částech Stínadel. Došlo i na velkou vonskou bitvu, setkání s Širokkem, nebo návštěvu vontské svatyně. 
Sova, 29. října 2017, 01:55, čteno 1021×

Jaroslav Foglar získal in memoriam státní vyznamenání za zásluhy. Ocenění převzal předseda SPJF Vojtěch Hanuš

Obrázek ke článku Jaroslav Foglar získal in memoriam státní vyznamenání za zásluhy. Ocenění převzal předseda SPJF Vojtěch Hanuš
Mezi téměř čtyřicítkou osobností, které byly v podvečer státního svátku 28. října na Pražském hradě oceněny z rukou prezidenta republiky státním vyznamenáním, se objevil i Jaroslav Foglar. Spisovatel, pedagog a skautský vedoucí obdržel in memoriam medaili za zásluhy I. stupně, ocenění převzal... (pokračování)
Jezek, 28. října 2017, 20:38, čteno 103×

Řásnovka ve stínu Stínadel?

Řásnovka. Už jen ten název čtvrti jitří fantazii. A ještě, když je tajemná? Jeden z výjimečných románů, který stojí sice trošku stranou hlavního proudu popularity Foglarových knih, ale myslím, že jde o jednu z nejhezčích. V mnoha... (pokračování)
Menhart, 27. října 2017, 23:59, čteno 488×

Dej si placku na čelo a pojď do týmu Movember s Rychlými šípy 2017

Pojď do toho s námi Řešili jsme s Martinem ze čtenářského bratrstva Divočáci, jestli také letos podpoříme charitu postavením týmu Movember s Rychlými šípy. Půjdou do toho členové SPJF a ostatní? Věříme, že ano a opět vyšvihneme Rychlonožku mezi elitu v ČR.
Menhart, 25. října 2017, 15:24, čteno 1203×

Posílejte nové fotografie do rubriky "Náhodné foto"

Na této stránce v pravém horním rohu se objevují "náhodná fota", která jsou již stará. Pokud Čápovi všichni pošleme novější fotky, které budou "motivační" - budou jednak kvalitní, druhak budou klubařské a měly by být z ruzných akcí, tak...
Ilič, 21. října 2017, 23:20, čteno 151×

Dlouhodobá hra Isla de Muerta

I letos tu máme dlouhodobou hru, tentokrát na téma Piráti z Karibiku. Cílem je postavit loď za body, které získáte pomocí plnění úkolů. Oproti dlouhodobkám předchozím, hra je nyní pro posádky po 2-3 lidech. Věková hranice je 6 až 15 let.  
Drobek, 18. října 2017, 23:54, čteno 195×

CVVZ opět v Šumperku a SPJF zase na místě činu

Autor - Žemle: Stejně jako před pěti lety, i letos společně s T. O. Kamarádi Šumperk v termínu 16. - 19. 11. 2017 pořádáme Celostátní velkou výměnu zkušeností. Můžeš být u toho!
tendruhejvojta, 18. října 2017, 09:12, čteno 142×

Malíř Pepa Zálabský zvaný Joe vystavuje v Pardubicích

Obrázek ke článku Malíř Pepa Zálabský zvaný Joe vystavuje v Pardubicích
V sále hotelu Labe v Pardubicích je umístěna od 11. října 2017 výstava obrazů Pepy Zálabského, dvorního malíře časopisu Tramp, nazvaná Romantika a dobrodružství s podtitulem Svět, který mám rád. Ke shlédnutí jsou i malby foglarovské, které můžete vidět na pohlednicích SPJF či v časopise Bobří stopa. 
Jezek, 17. října 2017, 19:45, čteno 155×

Bez Rychlých šípů už to nepůjde?

Ano, jde o třetí díl Stínadelské trilogie. Proč jej Foglar napsal? Protože si pro něj nechal vrátka ve druhém díle? I když z hlediska obou předchozích dílů je tento vnímám přece jen jako nejslabší. Ale je opravdu nejslabší? Nebo spíš jen, negativně vnímaný?
Menhart, 12. října 2017, 09:09, čteno 165×

Klubová šeptanda na hřbitově bláznů - 4. den tábora

Čtvrtý den jsme nejeli nikam. Z Mladého hlasatele nám napsali, že máme prozkoumat nejbližší okolí a poslali nás na hřbitov psychiatrické léčebny. Naše cesta do Bohnic a zpět nebyla dlouhá a umožnila nám hrát zase nové hry - třeba... (pokračování)