iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Lesní deskovka, která vám vyrazí dech

7.12.2019 21:18
Autor: Sova, Počet přečtení: 268

Obrázek ke článku Lesní deskovka, která vám vyrazí dechJestli jste stejně jako my už nějakou dobu pátrali po hře, která bude hodně jiná než všechny ostatní a zároveň neskutečně chytlavá, máme pro vás dobrou zprávu: Přesně taková je hra Root! Podíváte se s ní do lesního království a pokusíte se ho ovládnout. Hra se nejlépe hraje v plném počtu čtyř hráčů a zabere 90 minut.

Root je hra, která působí tak trochu jako zjevení. Abyste si ji užili do posledního detailu, je potřeba se v ní dostatečně zorientovat, naštěstí to ale ulehčuje speciální první hra, která vás provede detaily jednotlivých ras, které obývají les a které budete ve hře představovat. Hra je poměrně složitá a plná spousty drobných vychytávek a zvláštností, omezíme se proto jen na její základní obrys.

Hrací plán Root

Veškeré dění se odehrává na plánku lesa, hráči se snaží svými figurkami prostřednictvím soubojů získat převahu nad co největším množstvím paloučků, staví budovy a provádějí další strategické tahy. Klíčový rys hry je fakt, že hráči postupují každý podle pokynů ke své rase, přičemž průběh pro každou z nich je asymetrický od ostatních. Na plánku se to projevuje akčností a spoustou zvratů.

Cílem hry je získat jako první 30 bodů, i tyto body ale každá rasa získává zcela jiným způsobem, protože má každá také jiný záměr, co s lesem provést. Někdo staví budovy, jiný plní úkoly nebo získává sympatie okolí. Pokud chcete zažít epochální bitvu o budoucnost lesa, Root je jasná volba. Jen počítejte s tím, že tu největší zábavu zažijete třeba až ve čtvrté hře, kdy už budete dokonale znát síly a slabiny všech zvířecích ras a v lese budete jako doma.

Vytvořil 7. prosince 2019 ve 21:21:30 Sova. Záznam nebyl nikdy upravován.


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*