iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Pustina: Zažijte postapokalyptickou dobu na plánku nové deskové hry

2.11.2018 13:10
Autor: Sova, Počet přečtení: 717

Obrázek ke článku Pustina: Zažijte postapokalyptickou dobu na plánku nové deskové hryPustina je nová desková hra společnosti Albi, jejíž pravidla se sice budete učit trochu déle, ale následný herní zážitek to vyváží. Hru smí hrát 2 až 4 hráči a každý představuje jednu skupinku přeživších na planetě, kterou se prohnala neznámá katastrofa. Cílem hry je mít na konci, tedy po šesti kolech, pod svými křídly co nejvíce přeživších lidí, zásob a materiálu, za které se udělují body.
 

Pustina je nová desková hra společnosti Albi, jejíž pravidla se sice budete učit trochu déle, ale následný herní zážitek to vyváží. Hru smí hrát 2 až 4 hráči a každý představuje jednu skupinku přeživších na planetě, kterou se prohnala neznámá katastrofa. Cílem hry je mít na konci, tedy po šesti kolech, pod svými křídly co nejvíce přeživších lidí, zásob a materiálu, za které se udělují body.

Zahrajte si Pustinu!

Hráči se v každém kole hry snaží nejprve pohybem po herním plánu vybírat skrýše s potravinami, materiálem a vybavením a v přiměřené míře si navzájem škodit. Každé kolo je navíc potřeba vyrovnat se s nějakou nepříjemností, třeba radioaktivním mrakem. Nasbírané potraviny v další fázi poslouží k nakrmení lidí, případně k „nákupu“ lidí nových. Materiál je zase potřeba ke stavbě místností, ve kterých se lidé ukrývají před radioaktivitou či k opravě vybavení.

PustinaUž od druhé hry si užijete kouzlo taktizování, protože o vítězi rozhoduje počet bodů, a ty je možné získávat jak za počet přeživších či naplněných místností, tak za úspěšně odvrácené nepříznivé události, nízkou hladinu radioaktivity či přebytky materiálu. V každém kole je také třeba šikovně táhnout figurkami po hracím plánu, abyste získali všechny suroviny, které budete potřebovat pro naplnění své strategie.

První hra vám zabere nejméně tři hodiny, všechny další už trvají zhruba dvě hodiny, během kterých se rozhodně nebudete nudit.

Vytvořil 2. listopadu 2018 ve 13:24:13 Sova. Záznam nebyl nikdy upravován.


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*