iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Česká deskovka: Lesní požár

15.9.2019 00:32
Autor: Sova, Počet přečtení: 472

Obrázek ke článku Česká deskovka: Lesní požárPokud je venku zrovna škaredě a vy byste rádi přeci jen nějak objevovali přírodu, skvělou volbou je zhruba tři roky stará česká desková hra Lesní požár. Jejím hlavním motivem je hašení požáru lesa, na kterém se (poněkud netradičně) musí podílet všichni hráči společně. Přečtěte si o ní!

Pokud je venku zrovna škaredě a vy byste rádi přeci jen nějak objevovali přírodu, skvělou volbou je zhruba tři roky stará česká desková hra Lesní požár. Jejím hlavním motivem je hašení požáru lesa, na kterém se (poněkud netradičně) musí podílet všichni hráči společně. Může vás být maximálně 5, ale hra obsahuje i scénář pro jednoho osamělého hasiče. Zvolíte si jednu z několika obtížností a pak už vás čeká zhruba šedesát minut, během kterých musíte společně zachránit les před obrovskou zkázou.

Lesní požár

Vše podstatné se odehrává na velkém herním plánu lesa, první sada karet pak postupně odkrývá vývoj požáru – třeba jestli zrovna přichází vítr a jakým směrem fouká. Druhá sada karet zase obsahuje možné zásahové scénáře, třeba nález studny nebo zásah vrtulníku. A taháte si také karty, které určují vaši aktuální míru štěstí. Zní to jako obrovská kombinace náhodných jevů, dá se na ně ale vyzrát dobře vymyšlenou strategií a vhodným rozdělením rolí – ostatně to je přesně způsob, jak se požáry hasí i ve skutečnosti.

Vytvořil 15. září 2019 v 00:34:13 Sova. Záznam nebyl nikdy upravován.


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*