iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Kawerongo 7 - letní info od JK Čápa

Chceš přispívat na eStopu a sám/sama psát další články?
Nejprve se zaregistruj a pak nás kontaktuj buď v zóně iKlubovna, nebo e-mailem!

15.8.2016 16:28
Autor: Čáp, Počet přečtení: 1287

Tábor je vyvrcholením celoroční činnosti, ale ani po jeho skončení se nezastavují aktivity v SPJF - na jižní Moravě ani jinde. Prohlédněte si fotky a přečtěte si, co se stalo od posledního informačního článku, který vyšel před prázdninami.

Od konce června uplynulo hodně vody ve Svitavském náhonu a v SPJF se odehrálo neméně zajímavých událostí. Na jihu i na severu. Krátce po vyjití 6. dílu Kaweronga to byla dobrodružná výprava do podzemí dolu Richard u Litoměřic, kde jsme prozkoumali pozůstatky po nacistické válečné továrně. Než jsme se v polozřícené chodbě za vchodem rozmysleli, zda pokračovat do nestabilních štol, volal nás už John Blackett, tatínek od Nancy z hloubky největšího podzemního labyrintu u nás - nakonec jsme na místě strávili s kamarády z i okolo SPJF (Kawi, Žemle, Drobek, Blackettovi, Mouka, Honza Podhradský a Čáp) skoro 4 hodiny a baterky se téměř úplně vybily.

Podzemí nacistické továrny Richard u Litoměřic se pod vedením kawi na chvíli proměnilo ve vontskou svatyni.

Prohlédnout si fotky z naší podzemní reportáže můžete také zde.

Neuvěřitelně složitý labyrint podzemní továrny Richard je dnes povětšinou znepřístupněn závaly a zazdívkami.

Konec června vždycky utíká hodně rychle - aletos ještě trošku rychleji, protože Sova naplánoval již na 30. června zahájení pracovního tábora na Muně, letos pod názvem Munitori te salutant. Kromě klasické čtyřky (Sova, Drobek, Čáp, Vojta) letos přijeli i někteří méně tradiční dělníci jako Jitka nebo Svišť 2. Společně jsme (konečně!) strhli druhou půli zatékající střechy a nahradili ji asfaltovými pásy a dokonce zbyl i čas na vybetonování věnce nad poslední muňáckou zdí. Hrubá stavba tedy budiž prohlášena za kompletní!

Kamarád Sova si uprostřed „poslední zdi na Muně“ prohlíží své hladem nafouklé břicho. Na Muně se i v roce 2016 opět víc pracovalo než jedlo.

Kromě řady dalších maličkostí jsme na Muně také provedli největší úklid všech dob, objednali materiál pro nadcházející sezónu a společně s Royal Rangers z Opavy pod vedením Jitky prozkoumali některeé okolní štoly. Kdo by se rád podíval do podzemí v okolí Mikulovic důkladněji, nebo jen strávil chvíle u ohně s přáteli, je srdečně zván na víkend 24. – 25. září 2016, kdy v areálu vzplane tradiční potlachový oheň.

Dodávka čerstvého písku na betonování podlah ve zbývajících místnostech Muny.

Nejdelší, nejhezčí, nejzajímavější a nejdobrodružnější akcí léta jsou však bezesporu tábory. SPJF jich letos pořádá povícero - kromě dvou táborů třebíčské pobočky - Halahoje také oddílový tábor Ječmínku, příměstský tábor pod vedením menharta v Praze a tradiční tábory na Pikárci a u Brzkova. Z posledního uvedeného pochází fotka od prostředního táborového ohně.

Tábor u Brzkova byl letos směsicí návratu ke kořenům a starým tradicím a nových nápadů a plánů táborníků do budoucna.

Kromě drsných aktivit v přírodě a pod zemí se SPJF účastní také „normálnějších“ akcí. Tak na víkend 10. až 11. září připravujeme herní odpoledne pro berněnské děti s názvem Zachraňte království. SPJF zde nabízí své organizační schopnosti a know-how při přípravě akce Muzea města Brna pro 1200 účastníků.

Příprava pohádkového dne na Špilberku vrcholí. SPJF má na starost tři různá stanoviště. O možnosti spolupráce vás budeme informovat v příštím článku na iklubovně.

Přes určité zpomalení se ani v létě tak úplně nezastavily podzemní průzkumy. Do druhého Brna jsme vjeli tentokrát na lodi po Svitavském náhonu a objevili jsme několik zajímavých a zcela neznámých zákoutí.

Že se dá podzemím Brna projet na lodi, zjistili pátrači z Perpetua už dávno. Že je při tom možné se opařit horkou vodou zjistili ale až v červenci.

Táborníci se letos sice nepodařili, ale svojí aktivitou překvapují. Tak se Cibule s Iličem nemohli smířit s tím, že tábor už skončil a uspořádali pro zájemce pouhých 14 po skončení tábora vandr krajem říčky Střely. Druhý srpnový víkend jsme tak strávili opět s batohy na zádech v lesích, vandrováýním, koupáním v řekách a u ohňů se znovu rozechvěly struny. Podrobnější reportáž připravuje Cibule.

Romantický večer u ohně s kovbojskými fazolemi a písničkami od Ryvolů, Červánku, Ozvěny i Hop tropu jsme strávili v borovém lese nad Velkým Pardouskovým rybníkem na půli cesty z Plzně do Mostu.

Informační občasník Kawerongo prostřednictvím portálu iklubovna.cz shrnuje dění v SPJF na jižní Moravě a občas i jinde. Starší čísla si můžete přečíst zde:

Kawerongo 6 - 3. června 2016

Kawerongo 5 - 28. března 2016

Kawerongo 4 - 10. března 2016

Kawerongo 3 - 29. února 2016

Kawerongo 2 - 21. února 2016

Kawerongo 1 - 16. února 2016

Vytvořil 15. srpna 2016 v 16:29:53 Čáp. Upravováno 4x, naposledy 15. srpna 2016 v 17:14:10, Čáp


Diskuze ke článku

5. září 2016, 13:49
Rolf (administrátor)

Podzemní továrna Richard

fotografie vypadají velmi lákavě, díky firmě JK kola Čáp za tip :) 

Vložení nového komentáře
*
*
*