iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Info od JK Čápa: Kawerongo č. 2

Chceš přispívat na eStopu a sám/sama psát další články?
Nejprve se zaregistruj a pak nás kontaktuj buď v zóně iKlubovna, nebo e-mailem!

21.2.2016 22:30
Autor: Čáp, Počet přečtení: 2833

Ve druhém týdenním přehledu dění z Brna a okolí se dozvíte, co je nového na Muně, kterou část brněnského podzemí odkryli pobočkáři z Perpetua minulou středu, kdo se vyzná ve slezském zlatokopectví a také, že jedna význačná osobnost zaměnila Prahu za Brno jako své nové působiště.

Neuvěřitelných 280 týmů je v neděli 21. února 2015 již přihlášeno do městské zážitkové hry „Stínadla tudy“, kterou pořádají v Brně Sova a Drobek. Po několika drobných potížích a krádežích, které se odehrály začátkem týdne běží od středy hra bez větších problémů a do vytouženého cíle již dorazily první 4 týmy!


Jaroslav Foglar hlídal Munu celou zimu. za tři týdny se na vás těší na shledanou u objektu č. 36.

Předposlední únorový víkend patřil konečně opět Muně. Na táborové základně je na konci tvrdé jesenické zimy vše v pořádku, kromě toho, že se mrazem nafouklo dno barelu s vodou. Čáp a Vojta strávili víkend montáží darované kuchyňské linky a dřezu a také drobným úklidem, aby mohla Muna přivítat nové návštěvníky již o víkendu 11.-13. března 2016. Kromě nábytkářských činností nás zaměstnalo především zaměřování pozemků před budovou SPJF a kamarádů z ČTU, které bychom v průběhu roku rádi od obce odkoupili.


Ing. Vojtěch Hanuš při práci geodeta. Před objektivem: Muna.

V souvislosti s pracovním víkendem na Muně jsme také navštívili znalce poměrů v okolí Zlatých Hor, pana Sotirise Joanidise, který nás přivítal v útulné jizbě své chalupy na Rejvízu. A zatímco za okny zuřila sněhová vánice, povyprávěl nám o slezském zlatokopectví, které bude tématem příštího čísla Bobří stopy.

Vojta zpracovává celou řadu dalších zdrojů, aby se čtenáři mohli vžít do kůže středověkých kovkopů a v jejich necičkách se zaskvělo vytoužené zlato.


Také v 7. týdnu roku 2016 se Perpetuum vydalo do podzemí.

Jako i v minulých týdnech, i ve středu 17. února 2006 večer se v Morku - klubovně SPJF na Moravském náměstí konalo promítání fotek z cest. Do národních parků a nejznámějších měst USA se v podání Čápa vypravilo šest posluchačů, aby posléze ti nejvytrvalejší z nich strávili noc průzkumem dalších, opravdu neznámých, brněnských zákoutí. tentokrát nás pohltila dešťová stoka v Medlánkách, kterou jsme se probojovali až k podzemní odlehčovací komoře s podivnými obrázky na stěnách.


Stopař se vrací do Brna, aby odstartoval 9. šalinění a stal se novým primátorem.

Již jen 40 dní zbývá do vypuknuí 9. ročníku Šalinění a 7. ročníku Pražské lítačky. Počet účastníků rok od roku roste, v Praze nám dělá reklamu sama primátorka a v Brně samozřejmě nechceme zůstat pozadu - start Šalinění proto převezme v letošním ročníku Vladimír Schmid - Stopař, který se 1. dubna vrací ze zkušené v Praze, aby se natrvalo usadil v moravské metropoli a kandidoval na brněnského primátora! Vítej doma, Stopaři.


A na závěr jeden televizní klenot - reportáž ze 17. ročníku adamovských Stínadel na infokanaálu Televize Adamov:

Vytvořil 21. února 2016 ve 22:34:58 Čáp. Upravováno 9x, naposledy 22. února 2016 ve 20:42:38, Čáp


Diskuze ke článku

24. února 2016, 13:19
Čáp (administrátor)

JKČ má pořád dost věcí na práci a je hezké, že Kawerongo je nyní jedna z nich. Bližší zájemce o svoji práci rád zasvětím osobně a neanonymně :-D

24. února 2016, 12:58
To byste chtěli vědět

Žabí koznument

To, už JKČ nemá co dělat?
22. února 2016, 23:24
Jerry (administrátor)

THAT just made my day!

22. února 2016, 20:41
Čáp (administrátor)

Ale že tady Žďobert Robský vypadá mladě - jako kdyby mu najednou ubylo 10 let. Vypadá to jak fotka ze Stínadel v roce 2004 :)

22. února 2016, 14:00
Rolf (administrátor)

Kawerongo druhý!

ano zcela jistě poznávám náčelníka ugandského kmene Kawerongo, známého pod občanským jménem Žďobert Robský. Proslýchá se, že mezi jeho slabosti patří pojídání ježků pečených v peci - viz. erb kmene. Dodnes se však vedou spekulace, zdali se jedná o ježky východní, západní, či dokonce snad ježky v kleci....uvedla redaktorka Blanenského deníku Bárka Voudníková - Šanda.

Vložení nového komentáře
*
*
*