iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Kawerongo č. 5 - dobré info (nejen) z jihu Moravy

Chceš přispívat na eStopu a sám/sama psát další články?
Nejprve se zaregistruj a pak nás kontaktuj buď v zóně iKlubovna, nebo e-mailem!

28.3.2016 17:24
Autor: Čáp, Počet přečtení: 2762

Po delší odmlce je tu opět souhrn dění v SPJF z jihomoravské perspektivy. Skončila hektická hra Stínadla tudy i velikonoční vandry a život v SPJF se v Brně i jinde vrací do normálních kolejí. A hned ze začátku je tu zásadní dobrá zpráva.

O vyhlášení výsledků a předání cen ve hře Stínadla tudy byl opravdu veliký zájem. V příkopě brněnského hradu Špilberka se sešlo přes 200 účastníků a 20 organizátorů.

Jak píše Sova v předchozím článku, do hry Stínadla tudy se během měsíce zapojilo 558 týmů, což znamená 1200 hráčů, ze kterých nakonec do cíle dorazilo několik stovek (celkem 251 týmů).

Protože šlo pravděpodobně o největší foglarovskou akci, kterou kdy SPJF přímo připravilo, vyžádala si i náležitě velkolepé zakončení.

Sova vynaložil úsilí, aby zajistil luxusní prostory podzemních kasemat brněnského hradu Špilberka a díky spoustě dobrovolníků a pomocníků (Anaře, Čápovi, Drobkovi, Ďáblovi, Hance, Honzovi, Jitce, Káji, Keneu, Nancy, Přemovi, Renče, Sokimu, Sovovi, Svišťovi 2, Vítkovi, Vojtovi, Yenovi, Žabce) jsme zvládli i nápor více než dvou stovek zájemců o Stínadla. Mimo jiné dostali všichni pozvání na některou z navazujících foglarovských aktivit v průběhu roku 2016.

Vyhodnocování fotografických soutěží, které běžely současně se hrou Stínadla tudy. V klubovně SPJF na Moravském náměstí sedí zleva Vítek, Čáp, Jitka, Yen, Anička, Vojta a Soki.

Dobrou zprávu, letos snad očekávanou úpěnlivěji než kdy jindy, přinesl prostý mail z automatické rozesílky ministerstva školství. Udělená dotace umožní SPJF pokračování všech činností od vydávání Bobří stopy přes pořádání soutěží a her, provoz webů až po aktivity s kluby.

Pro rok 2016 podpořilo MŠMT aktivity SPJF částkou 150000 Kč.

Podnětné připomínky Sokiho a Vojty zapracovávám do návrhu „reklamy“ na SPJF, která by měla vyjít v publikacích Olympie v nejbližších týdnech a měsících. Půjde mj. o sešitové vydání komiksů ze zadních stránek Bobřích stop.

Tak nějak bude vypadat reklama, kterou bude mít SPJF v nejnovějších komiksových sešitech Olympie.

Pravidelně pokračují podzemní průzkumy Druhého Brna a toho, co se ukrývá pod našima nohama. Tentokrát jsme na tip největšího znalce brněnského podzemí, pana architekta inženýra Aleše Svobody prozkoumali hlubinné ražené kanalizační stoky pod Moravským náměstím a Běhounskou ulicí. Nicméně šlo o používanou splaškovou kanalizaci, a tak jsme spatřili věci, které jsme možná ani spatřit nechtěli. Průzkum jsme raději ukončili o něco dříve se závěrem, že vrátit se můžeme kdykoliv později

Jitka sestupuje do neznámých hloubekl historické brněnské kanalizace. Kdybychom věděli, co nás tam dole čeká, možná bychom tentokrát středeční průzkum i vynechali.

Jedním z programů, které navazují na úspěšnou hru Stínadla tudy, budou komentované tématické vycházky po Brně. První z nich - Brno železniční se koná již ve středu 30. března 2016 a povede po málo známých, nedostavěných či zaniklých brněnských nádražích (provádím já - Jiří Kalina, řečený Čáp). Sraz je na autobusové zastávce Bidláky v 17:00.

Nejnovější klubovní hlášení 380. KBS Bílí draci z Bořitova.

Pěkné hlášení o splnění úkolů do dlouhodobky Karaí-Pukú poslaly holky z 380. KBS Bílí draci z Bořitova. Bohužel jde v podstatě o jediný klub, který se do dlouhodobé hry zapojil, a proto vypadá, že obdrží jak hlavní cenu, tak ceny za dílčí splněné úkoly.

Nejnovější klubovní hlášení 380. KBS Bílí draci z Bořitova.
Vytvořil 28. března 2016 v 17:32:55 Čáp. Upravováno 4x, naposledy 28. března 2016 v 17:46:40, Čáp


Diskuze ke článku

29. března 2016, 16:14
Rolf (administrátor)

Ať žije Bořitov! 

Vložení nového komentáře
*
*
*