iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Info od JK Čápa: Kawerongo č. 3

Chceš přispívat na eStopu a sám/sama psát další články?
Nejprve se zaregistruj a pak nás kontaktuj buď v zóně iKlubovna, nebo e-mailem!

29.2.2016 21:48
Autor: Čáp, Počet přečtení: 3327

Třetí Kawerongo je útlejší než jeho předchozí dva sourozenci. Poslední únorový týden pršelo a množství aktivit na jihu Moravy nepatrně pokleslo, přesto se můžete těšit na novinky z CVVZ, odvážnou návštěvu z Prahy, fotky z Afriky, novou koncepci programu do konce roku 2016 a další novinky.

Již 394 týmů (tj. 1097 účastníků) se přihlásilo do hry Stáínadla tudy, kterou ve spolupráci se SPJF pořádají Drobek a Sova. Nejen, že oba tráví každodenně několik hodin kontrolou a doplňováním stanovišť, ale společně jsme se také zúčastnili návštěvy podzemí jednoho z největších brněnských krytů vyhloubeného v masivu Špilberka, neboť nás skrze hru kontaktovali pořadatelé tamních prohlídek, 1. března proběhne v klubovně SPJF natáčení České televize o hře a Sova rozjednal slibnou spolupráci přímo se správci zajímavého brněnského podzemí..


Stručné zápisky dávají tušit, na co se můžeme těšit v průběhu roku 2016 v Brně (Sokiho scan Vojtova zápisu z porady).

V návaznosti na bezprecedentní úspěch městské hry se uskutečnila v úterý 23. února v klubovně SPJF - Morku schůzka, na které organizátoři společně s Čápem, Sokim a Vojtou dohodli navazující aktivity - kromě komentovaných prohlídek Brna, které na jaře uspořádá Perpetuum, se můžete těšit také na Šalinění, stínadelskou Minibambiriádu 8. května v Kamenné kolonii, po prázdninách na obnovení kultovní městské hry Uličky a samozřejmě na Hledáme Rychlé šípy a bombastické Foglarovské dny spojené s 12. valnou hromadou SPJF 26.-27. listopadu 2016.


Logo CVVZ pro rok 2017 pochází z dílny kamaráda Hryzala. Zlí jazykové mu někdy přezdívají „přeplněná tramvaj se řítí z kopce“, nám se ale líbí!

Po první organizační schůzce v sobotu 27. února se také rýsují obrysy závodu Šalinění, který se odehraje 1. dubna v Brně. Začátek bude tentokrát v 15 hodin netradičně na smyčce tramvaje č. 12 Červnikova a účastníci se mohou těšit na jedno z nejpodivnějších vozidel, které brázdí brněnské tramvajové koleje, jakož i na tradičního šoféra Kubu zvaného Brusič oblouků. Víc ale zatím nebudeme prozrazovat - registrace již běží na této adrese, v nejbližší době se dočkáte také článku na iklubovně.


Velikým úspěchem se v listopadu 2015 pro SPJF stala úspěšná kandidatura na pořádání CVVZ 2017. Společně s T. O. Kamarádi ze Šumperka a Hryzalem z Duhy Křišťál z Lutína připravujeme již od loňska druhou Celostátní velkou výměnu zkušeností pod vlajkou SPJF, které za necelé dva roky bude tou nejlepší výkladní skříní našeho sdružení. V neděli 28. února se konala v Šumperku 2. porada, na které padlo definitivní rozhodnutí, že SPJF zastoupí Čáp, Drobek a Sova.


Abychom se dostali do posledního přístupného historického sklepa pod Brnem, musel přijet z Prahy Menhart. Holt metropole. Děkujeme.

Symbolickou tečkou za průzkumem historických brněnských sklepení byla pátračka pod budovou České televize na Jezuitské ulici ve středu 24. února.

Ke cti vzácné návštěvy z pražské pobočky SPJF - Menharta je nutné dodat, že obávaná a dlouho odkládaná lokalita přímo pod kamerou hlídače z pasáže Typos se pro nás stala jednoduše přístupnou díky jeho unikátním vemlouvacím a přemlouvacím schopnostem, kterými okouzlil hlídače jako nevinnou školačku.

V bezpečí jsme pak nafotili důkladně vydřevený sklep, který možná čeká v následujících měsících definitivní zánik…


Škoda, že se hra Stínadla tudy neodehrává místo Brna ve Zlatých Horách. Opuštěný hotel by byl jistě nejlepším stanovištěm ze všech.

Víkend 27. až 28. února patřil pro Čápa a ¥ opět Muně. Čáp v okolí volnočasové základny SPJF řešil jisté soukromé záležitosti, kromě toho jsme ale stihli v budově trošku uklidit a přichystat se na březnový pracovní víkend.

Ve zbývajícím čase jsme si uspořádali ve Zlatých Horách pátračku v opuštěném hotelu na náměstí, který byl v roce 1756 mj. rodištěm Elisabethy Vitzové, matky skladatele Franze Schuberta. Za dobrodružný průnik do budovy a průzkum všech pater by se nemuseli stydět ani ti nejdrsnější Vontové. Být tohle ve Stínadlech, kostel svatého Jakuba by zel prázdnotou.


Režisér, scénárista, kameraman i herec hlavní role Radim Kejík v hlavní roli.

Vyprodaný sál čekal na všechny návštěvníky premiéry divadelního představení Příští stanice Ukerewe v objektu Pístovického mlýna. Režisérem, hercem hlavní role, jakož i kameramanem tohoto uznikátního kusu není nikdo jiný, než proslulý cestovatel, mnohaletý vedoucí táborů s Bobří stopou a předseda porodní komise SPJF s řádnou praxí Radim Kejík - Rolf. Dobrodružné i tklivé momenty z Afriky podával procítěně a s takovou náruživostí, že jsem si nabrečel do kofoly. V obci byla kvůli enormnímu množství zájemců o premiéru zastavena doprava, proto redakce Kaweronga zamířila na promítání na kole, což mě na zpáteční cestě málem stálo život. O tom ale zase třeba jindy.

Vytvořil 29. února 2016 ve 21:51:06 Čáp. Upravováno 19x, naposledy 1. března 2016 v 19:44:11, Čáp


Diskuze ke článku

5. března 2016, 13:41
Jerry (administrátor)

hmm, že by?

4. března 2016, 10:42
Čáp (administrátor)

Zbývá ještě možnost, že nebudou bez Jesti.

3. března 2016, 18:04
Jerry (administrátor)

Uličky bez Jesti, ale nebudou nikdy Uličkami...

3. března 2016, 13:48
Čáp (administrátor)

Ale vůbec jsme tě nevyškrtli, žádnou paniku. To je jen ryze pracovní črta toho, kdo se bude na čem podílet. Naopak budeme potřebovat plno lidí od hlavounů - šéfů, až po ad hoc pomocníky. Pokud už teď víš, že Hledání RŠ bude tvoje parketa, klidně na něm můžeš začít pracovat (domlouvání místa, příprava webu, propagace), tak jako loni a předloni.

2. března 2016, 19:30
Renca (administrátor)

Pročpak...

... jste mě naprosto vyškrtli z pořádání akce Hledáme RŠ v Brně? To už teda asi vážně končím...
 

2. března 2016, 11:49
Rolf (administrátor)

JK Čáp kola !!!

nová prodejna bicyklů otevřena již od 1. března 2016 v Adamově na ulici Zahradní. V nabídce i dva nové modely - ultralehký "Tleskač" a terénní kolo s odpruženou vidlicí "Strašoun". Pro závodní cyklisty máme v nabídce nový iontový nápoj "Brekola" od firmy ZON. (nabrečené slzy v kofole). Kupujte již dnes přímo v prodejně, nebo online ve foglarovském obchůdku. 

Vložení nového komentáře
*
*
*