iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Info od JK Čápa: Kawerongo č. 4

Chceš přispívat na eStopu a sám/sama psát další články?
Nejprve se zaregistruj a pak nás kontaktuj buď v zóně iKlubovna, nebo e-mailem!

10.3.2016 22:24
Autor: Čáp, Počet přečtení: 3087

S mírným zpožděním přichází po náročném mediálním týdnu čtvrté Kawerongo, aby vám přineslo ukázku z několika televizních reportáží, článků a textů, které se v posledních dnech vyrojily okolo aktivit SPJF na jihu Moravy.

Uplynulých deset dnů bylo po stránce naší prezentace na veřejnosti asi nejplnějších v historii. Dříve, než se pustíme do všech článků, reportáží, zpráv a zpráviček, pojďme si připomenout jednu radostnou novinku v informačním okénku porodní komise SPJF.

Kamarádka Lucka Černohousová - Dudla, někdejší členka 226. KBS Amazonky a vedoucí Východočeské pobočky SPJF přivedla na svět dvojčata, kluky jejichž jména doposud k porodní komisi nedoputovala (pracovně jim proto zatím říkáme Dymour a Komour). Doufejme, že je v prvním roce života čekají samé hezké zážitky a brzo se stanou členy SPJF nebo si aspoň v Hradci Králové založí klub Bobří stopy.


Nyní ale k samotné mediální smršti. Pomineme-.li starší propagační video z Bohouška, které vytvořil Best:

šlo na začátku března hlavně o reportáž České televize o hře Stínadla tudy, kterou jsme s reportérem dobrodružné povahy Zdeňkem Skokanem dávali v sestavě Drobek, Sova a Jan Kalina dohromady asi 4 hodiny v klubovně, v podzemí, na sněhu i dešti, aby vznikla profesionální, ale krátká pětiminutová kompilace:


Česká televize si na nás ale vzpomněla ještě jednou. Sice šlo spíš o krátkou zmínku, zásluhou kohosi vzdáleně podobného Menhartovi se ale rozhodně jednalo o propagaci Jaroslava Foglara, jeho myšlenek a díla. Mám na mysli krátkou zmínku v dětské pořadu Zprávičky, kde usměvavá redaktorka zve kluky a holky, aby se vydali pátrat po tajemství Stínadel (stopáž 4:25).


Úspěchy jsme však sklidili i v tisku. Počínaje krátkou zprávičkou o blížícím se Šalinění, kde jinde než v časopise brněnského dopravního podniku Šalina:

(Zajímavostí je, že informace v článku jsou uvedené špatně. Sraz nebude na nádraží v Králově Poli, ale na smyčce Červinkova.)


A pokračujíce přes romanticky krásný trampský a okolobrněnský čtvrtletník Oslavské boudy, ve kterém se kamarád Goga rozepsal o zářijovém výročí Orionu:


Zlatým hřebem ale bezesporu byla celostránková reportáž v jednom z nejstarších stále vycházejících evropských listů, jihomoravském deníku Rovnost. Původně socialistické noviny, dnes nezávislý list a brněnské kulturní dědictví, přinesly na 2. stránce formátu překračujícího rozměr A3 velikou reportáž o průzkumnících, kteří každý týden pondikají s jihomoravskou pobočkou SPJF průzkum brněnského podzemí a industriálních památek. Z pochopitelných důvodů jsme neuváděli v souvislosti s našimi průzkumy na hraně zákona SPJF, ale jméno Jaroslava Foglara nezůstalo nevyřčeno.


Ve čtvrtém čísle Kaweronga - mediálním speciálu - je to všechno. Příště se vrátíme opět k běžnému dění na jižní Moravě a v SPJF - přidělení dotací od MŠMT, nové reklamě v knihách Olympie, vyvrcholení hry Stínadla tudy, novému projektu ohledně foglarovských písní a dalším plánům do budoucna.

Vytvořil 10. března 2016 ve 22:26:50 Čáp. Upravováno 13x, naposledy 11. března 2016 v 11:10:56, Čáp


Diskuze ke článku

10. března 2016, 23:37
Čáp (administrátor)

A to jsme ještě zpracovávali rozhlasovou reportáž s paní redaktorkou z Českého rozhlasu. Nikdy jsme se už ale nedozvěděli, zda a kdy se vysílala a na kterém kanálu…

Vložení nového komentáře
*
*
*