iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Pohlednice

Pro vkládání pohlednic je potřeba se přihlásit.

Uctívači v Šanghaji

Uctívači v Šanghaji

Poslal: Bublina
Odkud: Šanghaj, Čína
10.8.2016 15:45

Ve starobylé zahradě Jü Jüan jsme se nachomýtli k partě čínských Uctívačů, kteří se obřadně klaněli 400 letému stromovitému velikánu.


Pozdrav z nočního tábora

Pozdrav z nočního tábora

Poslal: Čáp
Odkud: Hrbov, ČR
4.8.2016 22:33

Když slunce zapadne za vrcholky vzdálených smrků, jeho paprsky zeslábnou, do větví přichází ticho a tábor se zahalí do tmy, když i Menhart ulehne do mokré trávy a přikryje se svojí rouškou, počne za lesem vycházet veliký měsíc.


Pozdrav z letního tábora

Pozdrav z letního tábora

Poslal: Menhart
Odkud: ČR
4.8.2016 11:35

Letošní tábor rodičů s dětmi byl v indiánském duchu. Velký Manitou k nám byl velmi vstřícný a mnoho mladých bojovníků ozdobilo svoje čelenky hrdinskými pery.

I když louka byla místy podmáčena a bahno se dralo mezi prsty nohou, mnohým se od sluníčka loupla záda a tucet teepee naší vesnice nám v horku i dešti byla dobrým domovem. Přesně 40 lidských bytostí od kojenců až po důchodce na louce v lesích u Blatné prožilo krásné chvíle letošního léta.
Díky Bobrovi jsme užili i foglarovské kartičky s Winnetouem. Pořadatelem tábora byli středočeští skauti a nejméně špinavého prádla jsem za tábor měl já, který ho celý prožil v bederní roušce.

Pěkné léto všem přeje
Menhart Natan Entčar Ko

Náčelník


Pozdrav ze zdravotnického kurzu

Pozdrav ze zdravotnického kurzu

Poslal: Menhart
Odkud: ČR
22.7.2016 13:46

S Tajlórem jsme se zúčastnili zdravotnického kurzu ČČK. Snad to nikdy nebudeme muset použít.
To přeji i vám.

Na obrázku pneumotorax po zasažení tomahawkem nebo nožem. Pozdrav z tábora ještě pošlu.

Pěkné léto všem přeje  Menhart
 


Stínadla všude

Stínadla všude

Poslal: Menhart
Odkud: Trento, Venezia, Arezzo, Siena, San Gimignano, Itálie
7.7.2016 00:30

Jestřábe,

k Tvým 109. narozkám všem posílám pozdrav z míst, kde všude jsem v nedávne době našel Stínadla.
Někde to to byly jen tmavé a tajuplné uličky (na obrázku je San Pietro z Trenta), ale někde to fakt stínadelsky žilo. Snad se o tom někdy rozepíši více...

Díky. Menhart


Pozdrav kamarádům ze SPJF od Walitaky

Pozdrav kamarádům ze SPJF od Walitaky

Poslal: Rolf
Odkud: Huronské jezero, Kanada
6.5.2016 14:01

Třetí největší jezero světa na hranicích USA a Kanady a dříve také útočiště lstivého a podlého kmene severoamerických Indiánů Huronů. Zde někde se také ve své kánoi proháněl komiksový hrdina Walitaka, kterého jistě znáte z Bobří stopy číslo 10. 


Tleskačova zvonice na Kubě

Tleskačova zvonice na Kubě

Poslal: Menhart
Odkud: Kuba
7.4.2016 22:00

Hledal jsem Stínadla na Kubě. Asi nemám takovou fantazii, abych je všude viděl, ale hledám je dál.
Zrovna na výročí úmrtí Jestřába jsem se dostal na kostelní věž, kde byl tento zvon. Letopočet ho datuje do roku 1771. Ještě ho používají na bití kladívkem.
Tak jsem v mezičase taky bimbnul Jestřábovi na památku, když jste se zrovna v Praze sešli u Jestřábova hrobu.
Zvon byl úžasný, ale sem na pohlednici lze dát jen jednu fotku.


Vzpomínka na Қазақстан

Vzpomínka na Қазақстан

Poslal: Čáp
Odkud: Шымкент, Kazachstán
22.2.2016 21:00

Bude tomu brzy již 7 měsíců kdy se parta foglarovců a přátel SPJF ¥, Čáp, Drobek a Radka vydala do střední Asie s úkolem vyhledat nové motivy na titulní stránky Bobří stopy. Poznáváte která titulka vznikne z této fotografie?


Vzpomínka na Кыргызстан

Vzpomínka na Кыргызстан

Poslal: Rolf
Odkud: Karakol, Kyrgyzstán
22.2.2016 14:08

Bude tomu brzy již 7 let kdy se parta foglarovců z Vedení SPJF Béďa, Čáp, Hyňas, Rolf a Vojta vydala do střední Asie s úkolem vyhledat nové motivy na titulní stránky Bobří stopy. Poznáváte která titulka vznikla z této fotografie? 


PF 2016 od Rolfa

PF 2016 od Rolfa

Poslal: Rolf
Odkud: New York, USA
11.1.2016 14:18

Všem foglarovcům do nového roku vše dobré přeje Rolf :) 


Jachta admirála Donitze na Maltě

Jachta admirála Donitze na Maltě

Poslal: Rolf
Odkud: Sliema, Malta
28.10.2015 14:03

Zatím co foglarovci jezdí většinou "na maltu" do Lelekovic nebo Mikulovic na MUNU, tak admirál Donitz zakotvil svůj válečný koráb v přístavu Sliema na ostrově Malta. Každodenně několikrát odkut přejíždí trajekt do hlavního města Valetta a lodní dopravou se můžete projet i na další dva menší maltské ostrovy Gozo a Comino. 


Pozdrav z výpravy Moravských Indiánů

Pozdrav z výpravy Moravských Indiánů

Poslal: Rolf
Odkud: Killarney, Irsko
28.10.2015 13:39

155. KBS, který vznikl již déle jak před 28 lety, uspořádal v průběhu měsíce sazenic malou výpravu do Irské republiky, kde navštívil mimo jiné národní park Killarney v hrabství Kerry. Fotografie pochází z polorozbořeného františkánského kláštera Muckross Abbey, který byl postaven v roce 1448. Ač je stavba bez střechy je velmi dobře zachována. Atmosféru tohoto tajemného místa uprostřed lesů dokresluje také zdejší hřbitov....


Dobrodružství v jižní zemi 2

Dobrodružství v jižní zemi 2

Poslal: Čáp
Odkud: Melbourne, AU
30.3.2015 13:42

Po návštěvě pobřeží „Jižního oceánu“ si ještě můžeme zazpívat písničku „Jih australskej, domov můj, hola hej, hola hou, Hornův mys jen obepluj, tam v jižní Austrálii“, neboť následuje návštěva druhého (místní to neradi slyší, ale opravdu je až druhé) největšího města Austrálie: Melbourne. Téměř čtyřmiliónová metropole státu Victoria plná mrakodrapů nedisponuje metrem, ale za to má nejrozsáhlejší tramvajovou síť na světě.


Dobrodružství v jižní zemi

Dobrodružství v jižní zemi

Poslal: Čáp
Odkud: Geelong, AU
26.3.2015 22:28

První australská pohlednice, tzv. přírodní nás vede na jižní pobřeží, kde panuje subtopické až mírné klima, podobné například evropskému středomoří. Není tu ale tolik sucho a tak se nad majákem v Great Otway honí mraky temné jako dny prvních britských vězňů, kteří sem byli transportováni na konci 18. století. Díky vydatným srážkám zde lze stále narazit na zbytky deštných pralesů, rozeklané pobřeží je zase plné příběhů o stroskotaných lodích a dobrodružných příbězích, těch, kteří se zvládli z jejich paluby zachránit plavbou v ledové vodě.


Ranní slunce nad Studnicí (foto Roman Hruška - SeStopkou.eu)

Ranní slunce nad Studnicí (foto Roman Hruška - SeStopkou.eu)

Poslal: Jerry
Odkud: Studnice, Nové Město na Moravě, ČR
25.2.2015 16:14

Počasí se při letošním Světovém poháru v biatlonu v Novém Městě n M. opravdu vydařilo a kromě sportovních výkonů se dalo kochat také zasněženou Vysočinou. (foto Roman Hruška - SeStopkou.eu)


Sněhové lákadlo na Abandonis v Olšanech

Sněhové lákadlo na Abandonis v Olšanech

Poslal: mira
Odkud: Olšany (okr. Vyškov), ČR
26.1.2015 21:00

Klubaři a stopaři mířící na setkání v Olšanech si vybrali výborný termín - od soboty nám na zahradě leží několik centimetrů sněhu a další má ještě do pátku připadnout!

Teď už jen zbývá opravit rozštíplé sáňky a hurá na slalom mezi ovčími bobky!


Stínadla v Jeruzalémě

Stínadla v Jeruzalémě

Poslal: Bublina
Odkud: Jeruzalém, Izrael
22.12.2014 09:27

Starobylé město Jeruzalém leží na území dnešního Izraele. Jedná se o svaté město hned tří náboženství - judaismu, křesťanství a islámu. Staré Město se skládá ze čtyř čtvrtí, arménské, křesťanské, židovské a muslimské. Bývá tu hodně rušno, objevíte tu trh v orientálním stylu, ale i zapadlé a křivolaké stínadelské uličky. kdo ví, jestli za nejbližším rohem nečíhá nějaký Vont...


Adamov na počátku minulého století

Adamov na počátku minulého století

Poslal: Jerry
Odkud: Díííra => Adamov, ČR
5.11.2014 20:29

Velkoformátové foto Adamova z počátku minulého století umístěné na recepci v bývalé budově ADAST headquarters.


Estádio do Maracaná

Estádio do Maracaná

Poslal: Rolf
Odkud: Rio de Janeiro, Brazílie
23.9.2014 17:03

Pro fotbalové fajnšmekry přidávám snímek z snad nejslavnějšího fotbalového stadionu na světě, který se nachází v jihoamerickém Rio de Janeiro. Momentálně je schopen pojmou 82 000 fanoušků a při Mistrovství světa v roce 1950 zde dokonce padl světový rekord. Finále mezi domácí Brazílií a Uruguayí zde sledovalo 199 584 fanoušků!


Džungle v Kroměříži

Džungle v Kroměříži

Poslal: mira
Odkud: Kroměříž, ČR
10.8.2014 20:33

Nejen známou symetrii můžete najít v kroměřížské Květné zahradě. V letošním roce navíc zahrada prochází rekonstrukcí zanedbaných částí, takže brzy přibude mnoho dalších zákoutí k procházkám.


Plachetnice Amsterdam

Plachetnice Amsterdam

Poslal: Jerry
Odkud: Amsterdam, NL
3.6.2014 21:19

Rijksmuseum (Holandské námořní museum) v Amsterdamu, před kterým kotví replika stejnojmené plachetnice.

Loď Amsterdam si nechala v 18.století postavit Nizozemská východoindická společnost jako nákladní loď pro obchod s Asií. 8.ledna 1749 loď vyrazila na svou první plavbu do Batavie, což byl v době holandského impéria název indonéského hlavního města Jakarty. Lodi velel 33-letý kapitán Willem Klump a posádku tvořilo 203 námořníků, 127 vojáků a 5 cestujících. Loď se pokoušela vyplout již 15.listopadu 1748 a po té ještě 6.prosince 1748, ale kvůli nepříznivému větru se vždy musela vrátit zpět do přístavu.

Ani třetí pokus o vyplutí nedopadl dobře. Loď Amsterdam vyplula 8.ledna 1749 a v Lamanšském průlivu byla zastižena silným protivětrem. Po mnoho dní trvajícím stání na místě se na lodi objevil v posádce mor. Došlo ke vzpouře a nakonec bylo poškozeno kormidlo. Neovladatelná loď uvízla v blátě a písku nedaleko Hastingsu. Vrak lodi zde byl objeven až v roce 1969 a byl perfektně zachovalý. Repliku lodě Amsterdam vytvořilo 400 dobrovolníků v letech 1985 až 1990 a patří Holandskému námořnímu muzeu. Loď je 48 metrů dlouhá, 11,5 metrů široká a 56 metrů vysoká.


 Šikovný hokejista

Šikovný hokejista

Poslal: Jerry
Odkud: Brno, krasohala, ČR
3.6.2014 08:17

aneb jak políbit mantinel Smějící se


Zamrzlý vodopádek

Zamrzlý vodopádek

Poslal: Tarius
Odkud: Jeseníky, ČR
29.5.2014 15:43

Tato fotografie byla pořízena v Jeseníkách blízko chaty Barborky. Ve skutečnosti ten vodopádek vypadá ještě krásněji jenže tohle bohužel jen fotografie. Ale aspoň se můžete podívat na tu fotku!


Skalní město na Kavkaze

Skalní město na Kavkaze

Poslal: Rolf
Odkud: Uplitsisikhe, Gruzie
16.5.2014 15:05

Ve vzdálenosti asi 10km západně od města Gori, rodiště sovětského diktátora Stalina, se náchází skalní město z období ranné doby železné, které patří mezi chráněné památky UNESCa. Zdejším údolím protéká jedna z největších gruzínských řek Mtkvatri.... Návštevu této přírodní zajímavosti na Kavkaze vřele doporučuji.


Pozdrav z Lipníku

Pozdrav z Lipníku

Poslal: Rolf
Odkud: Lipník nad Bečvou, Střední Morava, ČR
17.4.2014 16:13

Zasílám malý jarní pozdrav z městečka na Přerovsku, kam vám doporučuji zajet na příjemný výlet či výpravu. Navštívit můžete místní zámek s hezkou zahradou, historický střed města a podloubím a pěknými uličkami, či nedalekým židovským hřbitovem. Na své si přijdou i sportovci, pro které je tu opravena cyklostezka vedoucí podél řeky Bečvy, vhodná i pro in-line brusle a trénink na Bobří hokejovou ligu. Nedaleko je navíc taktéž hrad Helfštýn, kam se na podzim chystají na svoji výpravu i členové Východomoravské pobočky.


Vložení nového komentáře
*
*
*
21. listopadu 2017, 13:16
Rolf (administrátor)

JK kola Dušanbe umí!!!

Již se nemohu dočkat přednášky o plavbě přes Kaspické moře od známé cestovatelské dvojice Čáp - Honza!! 

22. srpna 2017, 12:41
Čáp (administrátor)

Hlava

mě z vaší pohyblivé pohlednice rozbolela, když jsem ji 5 minut sledoval. Je to hezké, jen mně pořád připadají příměstské tábory jako hrozně surové vůči dětem, které se mohly dostat do přírody a místo toho i o prázdninách sedí v rozžhavené betonové Praze…

14. srpna 2017, 14:30
Čáp

Podle těch kamenných kvádrů

to tipuju na podchod pod Novou Tišnovkou. Co, Condore?
22. června 2017, 16:51
Menhart (administrátor)

Znáte RŠ? se blíží

Beseda v Památníku národního písemnictví již ve středu. ZDE

22. února 2017, 11:57
Čáp (administrátor)

To vypadá jak kolo ze hry Samorost.

10. října 2016, 09:09
Čáp (administrátor)

Pěkné kryty, vypadají jako z dob Karibské krize. Dostal jsi se dovnitř?

7. října 2016, 14:07
Rolf (administrátor)

Toubkal Jabal

máš pravdu s tím názvem, jí jsem si ho trochu poupravil :) ale ta výška je už spekulativní... možná někteří geografové uvádějí o 2 metry výše kvůli trojůhelníkové kontrukci co je nahoře.... ale pokud mohu Vysoký Atlas doporučuji, nádherná příroda, divočina jak z románu....

30. září 2016, 14:47
Čáp

Džabal Tubkal

Jo a jmenuje se tam (mapa je z roku 1964) Džabal Tubkal a měří 4165 m.
30. září 2016, 14:46
Čáp

Ad Maroko

Hoši, tu horu pozoruju na nástěnné mapě, co mám doma, od svých 10 let, zatím marně. Well done!
30. října 2015, 21:03
Čáp (administrátor)

Malta, jó Malta!

17. dubna 2014, 16:14
Rolf (administrátor)

Chateau de Noisy

= po smetišti v Albánii a pláži u Issyk-Kulu to byl můj nejlepší nocleh!!!! :)

23. listopadu 2013, 02:35
Čáp (administrátor)

Rolfe

tam jsi opravdu byl v tom rozbitém zámku? To je boží.

7. října 2013, 15:31
Jerry (administrátor)

luxus

opravdový emerický luxus!! kurňa to je tak blbý až je to dobrý, mohlo by to občas probliknout jako záhlaví na webu

24. června 2013, 14:28
Bublina (přihlášený)

Můžete prosím smazat ten nepovedený pokus o pohlednici? Nějak se mi tam nenahrál obrázek. Moc díky!
14. listopadu 2012, 14:39
Čáp (administrátor)

A já pořád přemýšlel, co nám na nádraží ještě chybí. Jak vidím, další důvod někdy se vydat za paní Masayovou na návštěvu :)

19. června 2012, 11:48
Yuri Gagarin

Chorošo rebjata!

Eto pervyj tovaryši Sdruženyj Jároslava Foglára na mesjicej. Privjet!
16. června 2012, 21:59
Any (administrátor)

Prostě pech

Milí kamarádi, vkládala jsem k pohlednici z Měsíce i komentář, ovšem se asi nějak nenahrál... Každopádně ve stručnosti - "První členové SPJF zdárně na Měsíci!" :D
28. března 2012, 16:06
Čáp (administrátor)

Krása

Tam už se taky pěkně dlouho chystám. Předběhl jsi mě - Zandte. Všechna čest!

27. února 2012, 13:24
Rolf (administrátor)

Condor a Hyňas

Route 66 mi na první pohled přípomíná Pamir high-way v Tajikistanu, ale to už je jiné dobrodružství, které nemůže zájezdům s piánem konkurovat :-)

Jihoafrická western architektura - jistě se tam někde Hynku potloukal pistolník Radovan :))

16. ledna 2012, 14:08
Čáp (administrátor)

Šotouška

Šotouška je ženská obdoba od šotouše (velmi vzácný úkaz, nicméně znám takové). Viz heslo zde.

15. ledna 2012, 11:39
Bublina (přihlášený)

Šoutouška nan desu ka?

Co to je šotouška? :)
10. prosince 2011, 23:35
Rolf (administrátor)

Čápe

to víš, snažím se nové iklubovně přispět něčím pestrým, barevným a vlastivědně naučným. Doufám že pohledničky bude dávat, ale více lidí - cestovatelů tu máme spoustu!

6. listopadu 2011, 14:38
Čáp (administrátor)

Rolfe

ty jsi začal nějak hodně dobře fotit - těším se na další pohlednice.

25. října 2011, 14:05
mira (administrátor)

Pohledničky sem!;-)

Byl tam problém s oprávněním, už je to opravené, takže už se těším na nové přírůstky!

25. října 2011, 10:52
Rolf (administrátor)

Pohledničky

Chtěl jsem přidat pár nových pohledniček, ale někde se vloudial chybička. Iklubovna mi píše "Pro vkládání pohlednic je potřeba se přihlásit", i když přihlášen již jsem. To je vše, ahoj a díky R.

4. října 2011, 23:25
Čáp (administrátor)

Šotouška

No, Bublino, musím říct, že jsi dobrá šotouška. Jen tak dál!

8. září 2011, 12:38
Čáp (administrátor)

To víš že jo

ty kluku ušatá. První řada je určena všem invalidům a slabomyslným, takže na tbe nezapomeneme ;-)

8. září 2011, 12:31
Rolf (administrátor)

Bajkal

Můj cestovatelksý sen.. dufám že dostanu pozvánku na promítání a jako bývalý spoluvandrák také místenku do první řady :))

28. července 2011, 15:53
Bublina (přihlášený)

Sníh v zimě

Ta fotka je z konce prosince 2010, člověk se může teď v letních vedrech ochlazovat pohledem na ni. :)
27. července 2011, 12:07
Čáp (administrátor)

Sníh

V Moldavsku je sníh i v červenci? Škoda, že už fotku neviděla Béďa, dnes ráno vyjela právě do této zvláštní země.

26. července 2011, 17:21
Bublina (přihlášený)

Dík za opravu

Používám Mozillu, už je to spravené, díky, pošlu vám nějaký pohled. :)
26. července 2011, 09:05
Čáp (administrátor)

Chyba

Byla tam chyba v kódu, iž jsem ji opravil, mělo by to fungovat všem přihlášeným uživatelům.

26. července 2011, 00:07
Hynek (administrátor)

Prohlížeč

Pokud jsi to zkoušela v Internet Explorelu, zkus jiný prohlížeč. Pomohlo to? ;-)

25. července 2011, 18:24
Bublina (přihlášený)

Jak poslat pohlednici?

Ahoj,
ráda bych poslala pohlednici, ale píše to, že se musím přihlásit, i když už přihlášená jsem. Je na to nějaký fígl? :)
15. července 2011, 04:24
mira (administrátor)

test

test komentářů u pohlednic