iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Pohlednice

Pro vkládání pohlednic je potřeba se přihlásit.

Vzpomínka 1

Vzpomínka 1

Poslal: Grizzly
Odkud: Hamry nad Sázavou, ČR
17.2.2013 17:44


Víte, odkud je foto pořízeno ?

Víte, odkud je foto pořízeno ?

Poslal: Grizzly
Odkud: CZ, ČR
24.11.2012 19:18

Hádej, odkud je foto...


Gotický kostel v Canterbury

Gotický kostel v Canterbury

Poslal: Rolf
Odkud: Canterbury, Velká Británie
23.11.2012 11:25

je kouskem, který se mi podařil zachytit v červenci při třídenní cestě s olympijskou pochodní do Kentského vévodství kousek na jih od Londýna. Další snímky jsou k nahlédnuté v mé voné fotogalerii, na kterou brzy přidám odkaz...


Katedrála ve Vilniusu

Katedrála ve Vilniusu

Poslal: Rolf
Odkud: Vilnius, Litva
22.11.2012 20:24

je nepřehlednutelnou památkou  hlavního města Litvy. Přesněji katedrála sv. Stanislava a sv. Vladislava pochází z 13. století se nachází na úpatí "Hradní hory", která vám poskytne skvělý výhled na město a obtéká ji mohutná řeka Vilja. Za prohlídku také stojí nedaleké spletité uličky a chvílemi se budete cítít jako ve Stínadlech...


Redakce časopisu Pahýl

Redakce časopisu Pahýl

Poslal: Žemle
Odkud: Šumpekr, ČR
16.11.2012 11:54

Posíláme vám zákulisní fotografie z redakce CVVZkového časopisu Pahýl, která pod vedením šéfredaktora (bičaře) Čápa nezamhouřila oči až do pěti do rána (toto je stále plné nasazení kolem druhé ranní)......


Lázně na peróně

Lázně na peróně

Poslal: Bublina
Odkud: Kamisuwa, Japonsko
12.11.2012 07:08

V japonském městečku Kamisuwa je čekání na vlak velice příjemné, obzvláště v chladných istopadových dnech. Přímo na prvním nástupišti si totiž můžete své nohy smočit v horké lázni. Dříve na nástupišti bývala lázeň, kam člověk mohl naložit celé tělo, ale z prostorových důvodů došlo k přestavbě. Teď můžete ulevit pouze svým nohám, zato se do lázně vejde víc než 1 člověk. :) Horká voda bodne, můžete sedět na peróně, pozorovat vlaky, rochnit si nohy a jentak odpočívat. Lázeň je samozřejmě zdarma, ikdyž na nástupiště se dostanete pouze s platnou jízdenkou nebo vstupenkou.

Japonci všeobecně milují horké koupele a lázně. Dovedli tuto službu k dokonalosti. :) Téměř v každé vesničce naleznete veřejné koupelny, kde se můžete za levný peníz libovolně dlouho umývat a koupat. Luxusnější bývají tzv. onseny, lázně s horkýmy prameny, celá rekreační lázeňská střediska, někdy můžete i v ukrutné zimě vysedávat v horkém bazénku přímo venku a kochat se zasněženou krajinou. Ve městech bývají moderní lázně a koupelny, člověk přijde, v šatně si odloží oblečený a už nahý se jde dovnitř nejprve pořádně umýt mýdlem pod sprchou. Teprve řádně vymydlený má dovoleno naložit se do lázně, někde bývají i lázně s příměsí různých solí, síry nebo perličkové koupele. Lázně bývají klasické i moderní, často je součástí i sauna nebo pára a masážní křeslo.Mimo jiné v každém japonském domě i bytě je vana, bez vany si svůj život nedokáží Japonci ani představit.

Proč Japonci tolik ulítávají na horké vodě? Není se čemu divit, ačkoli na většině území Japonska zima není příliš drsná (kromě severních a výše položených oblastí), japonské domy a byty jsou jako papírové skládačky origami. Izolace nebo ústřední topení neexistuje. Je tedy v celku běžné, že ačkoli venku máte přes zimu třeba 8 stupňů, teplota v bytě nepřesáhne 15 stupňů. Japonské přežívání zimy nám může připadat dost nepohodlné a středověké. :) .A proto mají tolik rádi horké lázně!


Údolí Nubra

Údolí Nubra

Poslal: Rolf
Odkud: Diskit, Indie
7.9.2012 16:35

Pohled z buddhistického kláštera Diskit do údolí Nubra v severní Indii ve státě Jammu a Kashmir. Kouzelné místo na rozhraní Hilamájí a pohoří Karakoram, kudy ve středověku a starověku proházela hedvábná stezka spojující Asii a Středozemí.


Zatopený lom

Zatopený lom

Poslal: Sova
Odkud: Adršpach, ČR
4.9.2012 18:52

Zatopený lom bývalé pískovny v nitru Adršpašských skal. Oficiálně se v průzračné vodě koupat nesmí, ale málokdo odolá.


Ferraty na Raxalpe

Ferraty na Raxalpe

Poslal: mira
Odkud: Raxalpe, Rakousko
30.8.2012 20:45

Dvě a půl hodiny jízdy autem z Brna se Alpy poprvé zvedají nad dva tisíce metrů. Za masivem Schneebergu (to jsou ty hory, které jsou za dobré viditelnosti vidět i z mnoha míst jižní Moravy) se nachází vápencový masiv Raxalpe. Jedná se o náhorní plošinu ve výšce 2.000 m, na kterou vede mnoho zajištěných cest (via ferrata neboli německy Klettersteig) nejrůznějších obtížností.

Od revoluce tato oblast díky své atraktivitě a hlavně blízkosti zažívala takový nápor českých  horolezců a turistů, že jim raději Rakušané vybudovali bezplatné tábořiště, aby netábořili "načerno" v okolních lesích.

Místo krásných výhledů jsme si užili při našem výstupu jen husté mraky, déšť a nahoře zbytky sněhu. Rozhodl jsem se tedy udělat z nouze ctnost a z nehezkých fotek jsem stvořil retrofotky...


Totem na Siněvíru

Totem na Siněvíru

Odkud: Siněvír, Ukrajina
24.8.2012 08:36

Totem z Foglarova tábořiště na Ukrajině (1938) je stále na místě a ve slušné kondici. Jednalo se již o několikátou kontrolu a pouť k totemu, který byl jako památník postaven v roce 2007 skupinou nadšenců. Ač jsem byl  jedním z nich, a navzdory soukromě vybudované turistické značce, zabloudil jsem:)


DĚKUJEME! :)

DĚKUJEME! :)

Poslal: Bublina
Odkud: Praha, ČR
19.8.2012 09:04

Jízda svatební tramvají i celý den se povedl, děkujeme za všechna přání a dárky a děkujeme za to, že hodně kamarádů bylo s námi, udělali jste nám velikou radost! :)


Erzurum

Erzurum

Poslal: Drobek
Odkud: Erzurum, TR
12.8.2012 11:49

Pozustatky armenskych staveb v Erzurumu v Turecku. Pokracujeme smerem Gruzie.


Vodopády národního parku Krka

Vodopády národního parku Krka

Poslal: Condor
Odkud: ČR
6.8.2012 11:09

Chorvatský národní park Krka je soustava peřejí, kaskád a vodopádů, pod kterými se můžete vykoupat. Je zde také možnost podniknout výlet lodí kaňonem řeky Krka až k Rošskému vodopádu a na ostrůvek Visovac, kde se nachází františkánský klášter a museum. Odbočka do národního parku Krka je na dálnici před Šibenikem, 110 km z města Pag.


Husův hrad Krakovec

Husův hrad Krakovec

Poslal: mira
Odkud: Krakovec, okres Rakovník, střední Čechy, ČR
18.7.2012 14:18

Nenápadně schovány v jednom z malebných údolí Křivoklátska, působí pozůstatky hradu Krakovce spíš roztomile, než majestátně či nedobytně.

Nepamatujete si jej z hodin dějepisu? Právě tady trávil v roce 1414 své poslední chvíle v české kotlině Mistr Jan Hus před svou cestou na osudný kostnický koncil.


Vítkovská katedrála

Vítkovská katedrála

Poslal: Rolf
Odkud: Vítkov, okres Opava, ČR
29.6.2012 00:53

Nepřehlédnutelnou dominantou severomoravského městečka Vítkov je novogotický farní kostel Nanebevzetí Panny Marie, jehož stavba byla zahájena roku 1909. Kostel je postaven ve tvaru kříže, což bylo typické pro novou i starou gotiku. Chrám je velmi prostorný, pojme až 2000 osob a pro tuto vlasnost bývá přezdíván "vítkovskou katedrálou".


Pozdrav z Měsíce

Pozdrav z Měsíce

Poslal: Any
Odkud: Nad kráterem, Měsíc
16.6.2012 21:54


Salaš nad Borşou

Salaš nad Borşou

Poslal: Čáp
Odkud: Borşa, RO, ČR
10.4.2012 16:10

Na Velikonoce 2012 vyrazili Jitka, Tomáš, Jauvajz, Stopař a Čáp do Rumunska. Spolu s dřevaři jsme vyjeli z Vişeu de Sus úzkokolejkou do hor a přes dvě hluboká údolí a dva hřbety jsme za dva dny došli až do města Borşa.


Poutní chrám na Hané

Poutní chrám na Hané

Poslal: Rolf
Odkud: Dub nad Moravou, ČR
5.4.2012 18:17

Mezi městy Přerov a Prostějov naleznete obec s názvem Dub nad Moravou, kde stojí nepřehlédnutelný barokní kostel Očišťování panny Marie postavený v letech 1736-56. Původní klenba se zřítila a roku 1860 ji nahradila nová. V interiéru kostela patří mezi největší cennosti oltářní obrazy nebo varhanní skříň.


V jihokorejském bufáči

V jihokorejském bufáči

Poslal: Bublina
Odkud: Donghae, KOR
2.4.2012 23:15

V Jižní Koreji (a jistě i v té Severní :) bývají zimy dost tuhé. Holomrazy kolem dvaceti stupňů pod nulou nejsou neobvyklé. Korejci si proto snaží život v zimních měsících patřičně ohřát. Jedním z velice příjemných zlepšováků jsou stoly se zabudovanými kamínky, člověk vyfasuje masisko, cibulisko a osmaží si žvanec podle své chuti,  Korejská kuchyně je také dosti ostrá, hitem je obzvláště kvašené nakládané zelí "kimči", které se servíruje ke všemu. To vše Korejci zapíjí sodžu, tradičním alkoholickým nápojem z rýže. Oproti Koreji nejsou japonské zimy tak mrazivé, ale v japonských bytech se opravdu moc neohřejete. Ústřední topení, stejně jako v Koreji, tam opravdu nehledejte. A tak nezbývá než si zalézt pod ubrus a to doslova. Japonci se místo sodžu ohřívají horkým saké, které popíjí zalezlí pod stolem "kotatsu". Tento stůl má v sobě zabudovaná kamínka, a tal si člověk zaleze pod ubrus, stočí se jako zvířátko a nahřejvá se. :)

(foto M.)


Vojtěšská huť

Vojtěšská huť

Poslal: Zandt
Odkud: Kladno, ČR
27.3.2012 20:27


Barokní zámek v Nováči

Barokní zámek v Nováči

Poslal: Rolf
Odkud: Nové Město nad Metují, ČR
26.2.2012 23:58

Nové Město nad Metují (Neustadt an der Mettau) leží v okrese Náchod v Královéhradeckém kraji a bylo založeno roku 1501. Centrum města leží na vysokém ostrohu ze tří stran obtékaném řekou Metují. Na náměstí, které je čtvercovitého tvaru můžete najít mimo jiné zámek, na kterém byla na konci minulého století výstava věnovaná dílu Jaroslava Foglara.

Tento snímek pořídil po hokejovém  "Memoriálu Boži Modrého" MV Bobr.


Route 66

Route 66

Poslal: Condor
Odkud: USA
26.2.2012 12:54

Při americkém turné jsme měli možnost opět projet se na legendární ROUTE 66.

U.S. Route 66 (také známá jako "Route 66", "The Main Street of America", "The Mother Road" a "The Will Rogers Highway"), byla původní interstátní cestou v Americkém dálničním systému, kam byla zařazena 11. listopadu 1926.  Vedla z Chicaga přes Missouri, Kansas, Oklahou, Texas, Nové Mexiko a Kalifornii., kde v Los Angeles končila.

U.S. Route 66 měřila celkem 3,940 km (2,448 mil).

Route 66 byla nahrazena soustavou dálnic (interstate) a oficiálně vyřazena z Amerického dálničního systému 27. července 1985. Značná část vozovky Route 66 byla rozšířena a použita při výstavbě nových dálnic. Díky snaze nadšenců v 90. letech je zbylá část (v místech kde byly dálnice vedeny jinudy) stále k dispozici jako turistická atrakce pod jménem „Historic Route 66“.


Western v Jižní Africe

Western v Jižní Africe

Poslal: Hynek
Odkud: Johannesburg, Jižní Afrika
22.2.2012 16:14

Slonů, žiraf či lvů viděl každý nejméně desítky. V Jihoafrické republice se sice můžete ve volné přírodě ocitnout vprostřed stáda slonů či vidět smečku lvů ležících ve stínu přímo na silnici, tyto fotky ale nikoho už neohromí, stejně jako nosorožci, tučňáci či barevná tropická květena. Naším nejčastějším výhledem byly nekonečné silnice bez začátek, rolujících přes nepatrné kopečky krajinou. Telegrafní sloupy a stovky kilometrů silnic a plotů kolem nich jsou jediným, co nekonečnou krajinu mezi vzdálenými městy rozděluje.
Ty nejsou ale příliš fotogenické, proto posílám záběr z Johannesburgu, jednoho z "nejnebezpečnějších" měst planety. Mnohamilionové velkoměsto bylo nakonec přívětivé a klasické westernové budovy se v něm mísily s nebetyčnými mrakodrapy.


Pozdrav z Varšavy

Pozdrav z Varšavy

Poslal: mira
Odkud: Varšava, Polsko
21.2.2012 16:06

Spíše než svou rozlohou anebo malebností zaujme varšavské staré město návštěvníky faktem, že na konci druhé světové války zde byla jen suť a popel.

Od několika znovu postavených uliček starého města a zámku (na pohlednici vlevo; také byl celý znovu vystavěn) můžete projít po hlavní třídě kolem nenápadného prezidentského paláce (místo čestné stráže jej hlídají jen dva poflakující se vojáci v maskáčích se samopalem) k rozsáhlému parku, v jehož čele najdete hrob padlých vojáků ze všech válek, jichž se Polsko účastnilo. Na rakvích leží čerstvé květy a věčný oheň ohřívá promrzlé vojáky stojící čestnou stráž.

Hlavní dominantou Varšavy, která se neztratí ani v lese okolních mrakodrapů, je pak Palác kultury (na pohlednici vpravo). Budova vysoká 231 metrů byla vybudována v roce 1955 Sověty jako "dar sovětských národů Polsku". Poláci ji brali jako symbol poroby a dodnes jí mnozí nemohou přijít na chuť, ale to neubírá nic na její působivosti zblízka i z dálky.

Obří srdce na Paláci kultury na pohlednici má své opodstatnění - fotku jsem pořídil na sv. Valentýna, který je v Polsku až nezdravě populární - každá restaurace nebo obchod je zaplavena srdíčky a nápisy Kocham cię.


Bouře na Manaslu

Bouře na Manaslu

Poslal: Stopař
Odkud: hřeben Vsetínských vrchů 870 m.n.m., ČR
18.2.2012 15:20

Fotografie pořízená v pátek 17.2. zachycuje sedm statečných, kteří se letos zúčastnili expedice na Manaslu. Zimní tábor SPJF motivovaný výstupem Reinholda Mesnera na stejnojmenou himálajskou osmitiscícovku připravil letos na hřebenu Vsetínských vrchů odpovídající extrémní podmínky.

Kromě mrazivých rán na začátku expedice přišla po několika dnech skutečná "bouře na Manaslu" Sněhová pokrývka totiž stoupla během středečního dne a noci z 85 na 150 centimetrů. Více se již brzy objeví v zápisu na iklubovně.


Vložení nového komentáře
*
*
*
21. listopadu 2017, 13:16
Rolf (administrátor)

JK kola Dušanbe umí!!!

Již se nemohu dočkat přednášky o plavbě přes Kaspické moře od známé cestovatelské dvojice Čáp - Honza!! 

22. srpna 2017, 12:41
Čáp (administrátor)

Hlava

mě z vaší pohyblivé pohlednice rozbolela, když jsem ji 5 minut sledoval. Je to hezké, jen mně pořád připadají příměstské tábory jako hrozně surové vůči dětem, které se mohly dostat do přírody a místo toho i o prázdninách sedí v rozžhavené betonové Praze…

14. srpna 2017, 14:30
Čáp

Podle těch kamenných kvádrů

to tipuju na podchod pod Novou Tišnovkou. Co, Condore?
22. června 2017, 16:51
Menhart (administrátor)

Znáte RŠ? se blíží

Beseda v Památníku národního písemnictví již ve středu. ZDE

22. února 2017, 11:57
Čáp (administrátor)

To vypadá jak kolo ze hry Samorost.

10. října 2016, 09:09
Čáp (administrátor)

Pěkné kryty, vypadají jako z dob Karibské krize. Dostal jsi se dovnitř?

7. října 2016, 14:07
Rolf (administrátor)

Toubkal Jabal

máš pravdu s tím názvem, jí jsem si ho trochu poupravil :) ale ta výška je už spekulativní... možná někteří geografové uvádějí o 2 metry výše kvůli trojůhelníkové kontrukci co je nahoře.... ale pokud mohu Vysoký Atlas doporučuji, nádherná příroda, divočina jak z románu....

30. září 2016, 14:47
Čáp

Džabal Tubkal

Jo a jmenuje se tam (mapa je z roku 1964) Džabal Tubkal a měří 4165 m.
30. září 2016, 14:46
Čáp

Ad Maroko

Hoši, tu horu pozoruju na nástěnné mapě, co mám doma, od svých 10 let, zatím marně. Well done!
30. října 2015, 21:03
Čáp (administrátor)

Malta, jó Malta!

17. dubna 2014, 16:14
Rolf (administrátor)

Chateau de Noisy

= po smetišti v Albánii a pláži u Issyk-Kulu to byl můj nejlepší nocleh!!!! :)

23. listopadu 2013, 02:35
Čáp (administrátor)

Rolfe

tam jsi opravdu byl v tom rozbitém zámku? To je boží.

7. října 2013, 15:31
Jerry (administrátor)

luxus

opravdový emerický luxus!! kurňa to je tak blbý až je to dobrý, mohlo by to občas probliknout jako záhlaví na webu

24. června 2013, 14:28
Bublina (přihlášený)

Můžete prosím smazat ten nepovedený pokus o pohlednici? Nějak se mi tam nenahrál obrázek. Moc díky!
14. listopadu 2012, 14:39
Čáp (administrátor)

A já pořád přemýšlel, co nám na nádraží ještě chybí. Jak vidím, další důvod někdy se vydat za paní Masayovou na návštěvu :)

19. června 2012, 11:48
Yuri Gagarin

Chorošo rebjata!

Eto pervyj tovaryši Sdruženyj Jároslava Foglára na mesjicej. Privjet!
16. června 2012, 21:59
Any (administrátor)

Prostě pech

Milí kamarádi, vkládala jsem k pohlednici z Měsíce i komentář, ovšem se asi nějak nenahrál... Každopádně ve stručnosti - "První členové SPJF zdárně na Měsíci!" :D
28. března 2012, 16:06
Čáp (administrátor)

Krása

Tam už se taky pěkně dlouho chystám. Předběhl jsi mě - Zandte. Všechna čest!

27. února 2012, 13:24
Rolf (administrátor)

Condor a Hyňas

Route 66 mi na první pohled přípomíná Pamir high-way v Tajikistanu, ale to už je jiné dobrodružství, které nemůže zájezdům s piánem konkurovat :-)

Jihoafrická western architektura - jistě se tam někde Hynku potloukal pistolník Radovan :))

16. ledna 2012, 14:08
Čáp (administrátor)

Šotouška

Šotouška je ženská obdoba od šotouše (velmi vzácný úkaz, nicméně znám takové). Viz heslo zde.

15. ledna 2012, 11:39
Bublina (přihlášený)

Šoutouška nan desu ka?

Co to je šotouška? :)
10. prosince 2011, 23:35
Rolf (administrátor)

Čápe

to víš, snažím se nové iklubovně přispět něčím pestrým, barevným a vlastivědně naučným. Doufám že pohledničky bude dávat, ale více lidí - cestovatelů tu máme spoustu!

6. listopadu 2011, 14:38
Čáp (administrátor)

Rolfe

ty jsi začal nějak hodně dobře fotit - těším se na další pohlednice.

25. října 2011, 14:05
mira (administrátor)

Pohledničky sem!;-)

Byl tam problém s oprávněním, už je to opravené, takže už se těším na nové přírůstky!

25. října 2011, 10:52
Rolf (administrátor)

Pohledničky

Chtěl jsem přidat pár nových pohledniček, ale někde se vloudial chybička. Iklubovna mi píše "Pro vkládání pohlednic je potřeba se přihlásit", i když přihlášen již jsem. To je vše, ahoj a díky R.

4. října 2011, 23:25
Čáp (administrátor)

Šotouška

No, Bublino, musím říct, že jsi dobrá šotouška. Jen tak dál!

8. září 2011, 12:38
Čáp (administrátor)

To víš že jo

ty kluku ušatá. První řada je určena všem invalidům a slabomyslným, takže na tbe nezapomeneme ;-)

8. září 2011, 12:31
Rolf (administrátor)

Bajkal

Můj cestovatelksý sen.. dufám že dostanu pozvánku na promítání a jako bývalý spoluvandrák také místenku do první řady :))

28. července 2011, 15:53
Bublina (přihlášený)

Sníh v zimě

Ta fotka je z konce prosince 2010, člověk se může teď v letních vedrech ochlazovat pohledem na ni. :)
27. července 2011, 12:07
Čáp (administrátor)

Sníh

V Moldavsku je sníh i v červenci? Škoda, že už fotku neviděla Béďa, dnes ráno vyjela právě do této zvláštní země.

26. července 2011, 17:21
Bublina (přihlášený)

Dík za opravu

Používám Mozillu, už je to spravené, díky, pošlu vám nějaký pohled. :)
26. července 2011, 09:05
Čáp (administrátor)

Chyba

Byla tam chyba v kódu, iž jsem ji opravil, mělo by to fungovat všem přihlášeným uživatelům.

26. července 2011, 00:07
Hynek (administrátor)

Prohlížeč

Pokud jsi to zkoušela v Internet Explorelu, zkus jiný prohlížeč. Pomohlo to? ;-)

25. července 2011, 18:24
Bublina (přihlášený)

Jak poslat pohlednici?

Ahoj,
ráda bych poslala pohlednici, ale píše to, že se musím přihlásit, i když už přihlášená jsem. Je na to nějaký fígl? :)
15. července 2011, 04:24
mira (administrátor)

test

test komentářů u pohlednic