iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Movember s Rychlými šípy - letos trošku jinak

Chceš přispívat na eStopu a sám/sama psát další články?
Nejprve se zaregistruj a pak nás kontaktuj buď v zóně iKlubovna, nebo e-mailem!

3.10.2016 13:13
Autor: Menhart, Počet přečtení: 2386

Obrázek ke článku Movember s Rychlými šípy - letos trošku jinakJeden za všechny, všichni za jednoho - to by mohlo být heslo letošního Movemberu s Rychlými šípy.
Jeden za nás všechny bude Rychlonožka a všichni budeme přispívat za jednoho - za Rychlonožku.
Tím se nám může podařit vyšvihnout Rychlonožku mezi největší dárce v ČR. Může to být jako když Jára Cimrman byl národem volen jako největší Čech. My můžeme z Rychlonožky udělat největšího KNÍRÁČE.
Je to chvilku před 110. výročím narození Jaroslava Foglara v příštím roce. Můžeme z Movemberu s RŠ udělat takové připomenutí všem, že jsme Foglarem a Rychlými šípy v jednom šiku. 

Kdo může být členem týmu Movember s RŠ

Přihlásit se k Rychlonožkovi do týmu Movember s Rychlými šípy může každý.
U jeho jména dokonce může zůstat nula za dary. Důležité je, že se veřejně přihlásí k Rychlým šípům, že si jako člen týmu třeba nechá růst knír nebo si ho namaluje a bude na svůj knír sbírat peníze, aby Rychlonožka byl nejlepší sběrač... 
Nebo se jen přihlásí do týmu a bude jinak pasivní. Nikomu nechceme nic vnucovat.
Důležité je, že tento člen třeba také přispěje na Rychlonožkovo dobré umístění v žebříčku největších donátorů Movemberu v ČR. I malá korunová částka přispěje dobré věci - na boj proti rakovině u mužů. 
Zveme do týmu i děti, důchodce nebo ty, kteří nemají vlastní tým nebo chtějí prostě jít do toho s Rychlými šípy...

 

Jak se přihlásit do týmu Movember s Rychlými šípy

Na stránce movember.com zvolte REGISTRACE. Zadejte svůj email, heslo atd. a při otázce Jak se chcete zúčastnit?, zašktněte Připojit se k existujícímu týmu a do vyhledávání týmu stačí napsat "šípy".
Po zaregistrování se objevíte v našem týmu po boku Rychlonožky a ostatních foglarovců. Svůj profil (jméno atd.) můžete později editovat.

 

Jak darovat Rychlonožkovi v Movemberu

Předně jděte na stranu movember.com a pod lupou v pravém horním rohu zadejte "šípy" nebo "Movember s Rychlými šípy". Objeví se vám seznam členů týmu Movember s Rychlými šípy a zde si vyberete Rychlonožku.

 

Můžete také rovnou do vyhledávání na movember.com zadat jméno "Rychlonožka" a tím si ušetříte jden krok - výběr mezi členy klubu.

Pokud jste tedy přešli na člena týmu Rychlonožku, objevila se vám následující stránka.

Na obrázku má zatím Rychlonožka pod svým jménem darováno jen 13 Kč. Důležité je modré tlačítko Donate to Rychlonožka.

Po jeho stisknutí darujete prostřednictvím Rychlonožky částku dle vlastního výběru. Buď v následujícím okně zvolíte nějakou předvolenou možnost nebo vepíšete darovanou částku do okénka - v našem případě je tam vepsáno 13 Kč.

Do Podrobností o příspěvku lze napsat vaše jméno, vzkaz pro Rychlonožku (nezapomeňte se u vzkazu podepsat), ale také email, kam vám bude zasláno potvrzení o daru.
Také nezapomeňte, že dar nad 1000 Kč můžete uplatnit v zaměstnání jako daňově odpočitatelnou položku.
Způsob placení a číslo karty aj. netřeba vysvětlovat.

Může se vám stát, že systém automaticky vyplní v Podrobnostech o příspěvku o daru Rychlonožkovo jméno (jako je to na obrázku výše). Můžete ho změnit na svoje, ale změní se automaticky, pokud dole v Podrobnostech o potvrzení uvedete svoje jméno (jako to udělal Jarka Metelka na obrázku).

 

Pokud jste jako Jarka Metelka přispěli Rychlonožkovi nějakým penízem, zobrazilo se vám následující okno, kde si můžete hned uložit (Stáhnout teď) potvrzení o daru. Zároveň se na vámi zadaný email  odešle zpráva s přiloženým potvrzením o daru v PDF.

 

Takto bude vypadat vám zaslaný email, v jehož příloze je potvrzení o vašem daru.

A to je vše.

 

Jak přispět, pokud nemáte možnost zaplatit platební kartou na internetu nebo přes PayPal

Platba je velice snadná, pokud chcete a můžete darovat prostřednictvím internetové platby kartou nebo přes systém PayPal. Pokud tuto možnost nemáte, zkuste ve svém okolí najít někoho, kdo tu možnost má. Určitě tuto platbu může uskutečnit spousta vašich známých.
Loni jsme pro některé členy týmu umožnili platbu zprostředkovanou, kdy osobně nebo příkazem ze svého účtu zaplatili svůj dar pro Movember s RŠ na účet kapitána týmu a ten to jejich jménem zaplatil pomocí své karty. To nelze dělat pro všechny, ale jen pro rozumný počet lidí. :-)

 

Jak získat týmovou placku Movember s Rychlými šípy

Stačí být zaregistrovaný jako člen týmu a placku si osobně vyzvednout v Praze, Brně a možná i jinde za poplatek 20 Kč (na výrobu placky). Adresy oznámíme všem členům týmu. Placky lze zaslat i poštou za poštovné 50 Kč.
Pokud placky zbydou, nabízíme je k prodeji i nečlenům týmu za minimální cenu 120 Kč. (Utržené peníze předáme nadaci Movember).

 


Pokud se chcete na něco zeptat, kontaktujte letošního kapitána týmu na adrese menhart@stinadla.cz

 

Takto chápe svoji účast v akci Movember kpt. Menhart - ZDE. Podívejte se, ale vztahuje se to k loňsku.
Obrovský úspěch týmu Movember s RŠ v roce 2015 je zaznamenán ZDE.


 

Menhart pro rok 2016:
"Všechny peníze, co letos vyberu na Movember, dám za Rychlonožku. Rád skončím s nulou na svém účtu - stačí mi, když s ním a s vámi budu v jednom týmu. A pokud se Rychlonožka prosadí do první dvacítky dárců, bude to skvělé."

 

Tak nestůjte stranou a podpořte tým Movember s Rychlými šípy třeba jen svou účastí v týmu...  Díky.

Vytvořil 1. října 2016 v 00:08:20 Menhart. Upravováno 9x, naposledy 3. října 2016 ve 14:09:46, Menhart


Diskuze ke článku

5. listopadu 2016, 00:44
kpt. Menhart

První tisícovku vybral náš tým Movember s RŠ

Přesně je to 1046 Kč a Rychlonožku máme na 92. místě. Pořadí se mění každou chvíli. Pokud nám pomůžeš, máme šanci ho dostat do 20 nejlepších. Každá koruna pomůže dobré věci.
5. října 2016, 23:27
Menhart

Díky za podporu

Slávku, i vašemu skautskému Mo-týmu přeji hodně tučné konto. Technicky Mo samozřejmě počítá s členy, kteří nepřispějí. Stává se to běžně - buď zapomenou nebo si to rozmyslí nebo zaplatí na účet týmu a jejich profil zůstane s nulou. Dokonce se účastní lidi bez kníru i bez profilu. Zrovna loni náš tým měl donátora s tisícovkou - byl bez kníru i bez Mo-týmu. Byla to jedna vedoucí z dětské organizace. Rychlé šípy i charita ji oslovily.

Účast je dobrovolná a způsob účasti taky, tak proč to veřejně nepřiznat?
Stejně tak je super, že se mohou lidi angažovat ve více týmech. Upozorním v našem týmu, že se mohou naši přihlásit i mezi skautské osobnosti. Uvítám, pokud i ty budeš propagovat Mo s Rš.

Přeji ti, ať koncem listopadu práskáš knírem jako Elstner bičem. Skautským osobnostem zdar.
5. října 2016, 11:46
Čáp (administrátor)

Dovolím si malou OT poznámku: pokud je mi známo, nezná český jazyk výraz „přispívatel“ (o anglických uvozovkách nemluvě). Nicméně svojí podobou mě zaujal, protože připomíná hypotetitické slovo „přizpívatel“, tedy někoho, kdo se přidá k již započatému zpěvu a něco přizpívá. Ale spíš se chci zeptat, zda je to překlep nebo nějaká úmyslná Slávkova humorná taškařice.

A jinak - co se knírů (a vousů obecně) týká - doporučuji je všem mužům již přes deset let na Movembru nezávisle, věren heslu Antonína Doláka: „fousy!“.

5. října 2016, 09:56
Slavomil Janov

Skauti na dvou frontách

Do projektu Movember je v Česku (= Czechia) v posledních letech zapojeno několik set týmů s tisíci (možná desetitisíci) přispívateli.
Nutno zdůraznit slovo "přispívateli". O tom, jakou částkou kdokoliv přispěje, je u na každém individuálně. Projekt Movember ale nezná (a nepočítá) s "podporovateli" bez finančního příspěvku. To jde proti smyslu jakékoliv charity!
Už druhým rokem se do projektu zapojují také skauti z Kmene dospělých Junáka - českého skauta v týmu Movember se skautskými osobnostmi. V průběhu čtyř let se členové týmu postupně stylizují knírem do podoby čtyř kníratých skautských legend - Roberta Baden-Powella, A. B. Svojsíka, E. T. Setona a Miloše Seiferta.
Vloni byl čestným kapitánem týmu Mosos zakladatel světového skautingu B-P, letos (i k 140. výročí narození) přebírá čestnou kapitánskou pásku Svojsík.
Někteří skauti, kteří stáli i u zrodu projektu Movember s Rychlými šípy, jsou tak do akce zapojeni "na dvou frontách", ve dvou týmech - byť knír mají pouze jediný. Přispívají však tam i tam. A je opravdu na každém, jakou částkou kam.
Za tým Movember se skautskými osobnostmi přeji partnerskému (a zároveň mému) týmu Movember s Rychlými šípy hodně mohutně rostoucích knírů i tučné konto pro dobrou věc.
S pozdravem "Bez peněz do Movembru nelez!" zdraví
Slavomil Janov, cpt. Mosos.
4. října 2016, 20:30
Martin Rosol

Akce Movember

má skutečně dvě složky: Vážnou - příspěvek na dobrou věc, a legrační - knír! Diskuze mezi Slávkem a Menhartem je myslím bezpředmětná vzhledem k tomu, že náš tým nese název MOVEMBER S RYCHLÝMI ŠÍPY a to je zavazující! Z Rychlých šípů by jistě přispěli všichni a nedovedu si představit, že by tomu bylo u členů našeho týmu jinak! A kdyby přece jen někdo nechtěl dát nic, je KYSELÁ OKURKA čili Jarda Majzlík z příbšhu "Rychlé šípy konají dobro". (RŠ v próze)
Knírům zdar, Rychlonožku v tom samotného nenecháme!!!
3. října 2016, 22:32
Menhart

Knír není pilířem

Knír je jen symbol a tvář akce. Jinak jde jen a jen o peníze na dobrou věc.
Nechat si narůst knír a finančně nepřispět je stejné jako nepřispět a nemít ani knír.

Smyslem letošního MoRŠ je kromě sbírání peněz na charitu také pokus vyšvihnout Rychlonožku mezi elitu. Pokud chceš, Slávku, pomoci, super. Pokud nechceš, tak si nepřidělávej starosti a řeš svůj svojsíkovký tým v Movemberu.

Ať každý dá na Movember kolik chce a kolik může. Loňský dar 13 Kč od ekonomicky aktivních jedinců je taky hodně velká "taškařice". V tom případě klidně, ať dají děti NULU. Třeba je to během Movemberu zviklá a pošlou více. To je každého věc a já jim nechci nic nařizovat.
Děkuji Ti ale za tvůj názor.
3. října 2016, 18:06
Slavomil Janov

Bez peněz do Movembru nelez...

"To je další Mirkova a Jarkova (pardon, Menhartova) taškařice..."
Parafrází okřídleného citátu z Rychlých šípů by se dala charakterizovat část výzvy k účasti v letošním charitativně-osvětovém projektu Movember: Zapojit se do Movembru a nepřispět na podporu jeho cílů ani korunou, či v tomto foglarovském subprojektu ani třinácti korunami, mi přijde pro ekonomicky aktivní zájemce jako nesmysl, a pro ty "neaktivní" jako výchovně demotivující promo-výkřik bez klíčového efektu.
Bezesporu oceněníhodná snaha o rozšíření dimenze akce a zpřístupnění Movembru "pro každého", se kterou letos kapitán týmu přišel, má v tomto článku řetězu slabé místo.
Movember se opírá o dva pilíře - symbol kníru a finanční podporu boje proti mužským nádorovým onemocněním. Bez jednoho (byť jen symbolického, či nakresleného/nalepeného chmýří pod nosem) i druhého (alespoň koruny příspěvku) se z Movembru s Rychlými šípy stává jenom taškařice s Rychlými šípy s přívlastkem "Hlavně, že budeme se Šípáky v houfu...".
Prostě, bez peněz do Movembru nelez!
Vložení nového komentáře
*
*
*