iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

1. běh příměstského tábora RŠ, Čimice 2018 - aktualizováno

6.8.2018 09:10
Autor: Menhart, Počet přečtení: 840

Obrázek ke článku 1. běh příměstského tábora RŠ, Čimice 2018 - aktualizovánoVelká vedra jsou nepříjemná nejenom během dne, ale i večer, když jsme v minulých letech sestavovali zápisy z jednotlivých dnů tábora.
Letos tedy se takřka před koncem tábora pokoušíme alespoň o sepsání celého týdne najednou. Záznamy jsme doplnili až o víkendu.

Na první běh tábora se nás přihlásilo 16 dětí a tři vedoucí - Lukáš, Honza, Vojta, Adélka, Jindra, Marek, Ivo, Jirka, Kája, Štěpánka, Kuba, Matěj, Filip, Patrik, Matěj a Bystrík. Z vedoucích to byla Štěpánka, Menhart a Tajlór.

Polovina dětí a všichni vedoucí byli již loni. Vytvořili jsme tři kluby: Šipky s vedoucím klubu Honzou, Tygří dráp s Jindrou a Bystrovíz s Lukášem.

První den jsme si rozdali zápisníky, kde jsou popsáni bobříci, Modrý život a další úkoly a jsou zde tabulky na morseovku a pomůcka k vázání uzlů. Dále jsme každý dostali od SPJF sešitky Výklubníky s radami pro založení a činnost klubů.

Bodování na táboře probíhá formou přidělování bodovacích lístečků s obrázky z knížek Jaroslava Foglara (Ulčovky). Lístek je možné získat za umístění ve hrách, splnění šifer a dalších úkolů…

Každý den ráno, když se postupně scházíme, luštíme šifry z nástěnky a hledáme slova z Výklubníku a odpovídáme na otázky z knížky Hoši od Bobří řeky.

Každý den probíhá táborové mistrovství ve vyndavání ježka z klece, ale také běh na 50 m a skok daleký z místa. Někdy uzlujeme…

V poledne je vždy čas na oběd, který jsme si přinesli z domova. Někdy i vaříme, ale v celé Praze je letos vyhlášen zákaz rozdělávání ohňů, takže nemůžeme dělat klasické táboráky. Tak aspoň na turistickém vařiči připravujeme ginkgový čaj, panádlovou polévku, ovesnou kaši atd. Oblíbené trdelníky a buřty letos kvůli suchu nebudou. Ono bylo opravdu každý den kromě pátku vedro přes 30 stupňů a to je náročné nejen na přípravu programu.

Každé odpoledne po příchodu z výpravy si pouštíme z YouTube televizní seriál Záhada hlavolamu, protože mnohé děti příhody Rychlých šípů vůbec neznají.

Fotky z celého týdne ZDE
 
Vytvořil 9. srpna 2018 v 09:13:19 Menhart. Upravováno 2x, naposledy 12. srpna 2018 ve 23:29:02, Menhart


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*