iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Strážník na koni! - neutíkejte, je to zbytečné

11.8.2018 22:49
Autor: Menhart, Počet přečtení: 835

Obrázek ke článku Strážník na koni! - neutíkejte, je to zbytečné

Pátek, 10. srpna 2018 – Drahaňské údolí: V klubovně hned ráno proběhlo poslední – finálové mistrovství ve vyjímání ježka z klece:

1. Vojta         22 s
​2. Štěpánka    32 s
3. Marek        51 s
4. Lukáš        1 min 24 s

Nejlepšího času během tábora ale dosáhl Marek – úctyhodných 8 s.


Dnes jsme šli pěšky. U stožáru vysokého napětí jsme si zahráli soutěž o nejdále letící letadlo z papíru (Lukáš, 12 kroků), složili jsme i koupená letadélka, ale ta moc nelétala. Založili jsme stopu RŠ modelaří a poučili se o nebezpečí elektrického vedení.

Pak přijeli policisté na koních a ti nám o nich povídali a mohli jsme si je i pohladit – tedy ty koně. Jsou to kladrubáci (koně) a měšťáci (policisté). Taky jsme je krmili jablkem.

U studánky Prdlavky jsme z modelářské hlíny vytvořili díla spojená s RŠ – Širokka, ježky v kleci, kahan na uctění Vonta Komoura, psa Bublinu, hrací kostku, fontánu s míčkem…

Odlili jsme ze sádry stopy psa a Tajlóra - ta nám pak praskla.

Zkoušeli jsme podbíhat točící se lano a zahráli jsme si stopovanou s poznáváním stop zvířat a další hru pro dvojice s poznáváním květin a stromů. Většina z nás tak splnila malého bobříka květin – poznat 20 stromů a květin. Všech 31 stromů a květin poznali jen Honza a Vojta.

No a v klubovně jsme vyhodnotili celý tábor, nejvíce lístečků měli:

  1. Marek         41

  2. Vojta         36

  3. Lukáš        34

  4. Honza        29

  5. Filip        28

Marek dostal za nejvyšší počet lístečků ježka z klece vyrobeného z kamene, který pro náš tábor vyrobil náš kamarád Martin - Malý divočák z našeho Sdružení přátel Jaroslava Foglara.

Všichni účastníci tábora budou po celý rok dostávat časopis sdružení Bobří stopa a odnesli si i Výklubník, svůj zápisník, jmenovku Chci být jako Rychlé šípy a placku člena SPJF.

Rozebrali jsme si odměny a upomínkové předměty, knihy J. Foglara, časopisy, bloky, tužky… Vyhráli jsme ale všichni, společně nám spolu bylo dobře, mnoho nového jsme se naučili a snad jsme alespoň trochu byli jako Rychlé šípy.

Letos náš příměstský tábor nepodpořila dotací Městská část Praha 8, protože oproti loňsku byla nyní podmínka, že žadatel musí mít sídlo v Praze. Naše SPJF má celorepublikové sídlo v Brně a náš oddíl sídlí v Praze, ale nemá právní subjektivitu, takže nám radnice nedala nic, i když připravujeme tábor pro skoro 40 dětí z Prahy 8.

Odskok na celý tábor zde. Fotky z celého tábora zde.

Foto: SPJF, obr.: J. Fischer, dědicové, J. Foglar, dědicové - SNJF
Vytvořil 12. srpna 2018 ve 22:59:04 Menhart. Upravováno 3x, naposledy 15. srpna 2018 v 07:56:39, Menhart


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*