iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Děkujeme Rychlým šípům za záchranu života!

7.8.2018 21:32
Autor: Menhart, Počet přečtení: 922

Pondělí, 6. srpna 2018, 1. den příměstského tábora - Kbely: Vyrážíme na první výpravu do Kbel. Jede sem přímý autobus z Čimic a ještě jsme tu nikdy nebyli. Snažíme se našimi výlety inspirovat rodiče k vlastním výletům s dětmi a dávat jim takto tipy.

Je zde park, v němž Lesy Hl. m. Prahy zřídily naučnou stezku. Procvičujeme svoji zdatnost na lanovém hřišti a zakládáme první stopu do hry Po stopách Rychlých šípů. Máme hledat místa, která jsou podobná těm z kresleného seriálu. Na nádraží Kbely jsme našli první takové místo, na němž zachránili RŠ neblahého žáka Velnera před skokem pod vlak.

V blízké skautské klubovně nad restaurací jsme na zdi objevili nakreslené Rychlé šípy. Zde na WC jsme si doplňovali vodu a smočili si obličej.

Hráli jsme velkou Kimovku, měli jsme najít věž poznání (součást naučné stezky) a bez zápisníku si zapamatovat co nejvíc květin, stromů a zvířat.

V blízkém lesíku jsme si zahráli hru na cvičení pozornosti.

RŠ neměli rádi panádlovou – tedy chlebovou polévku. My jsme si ji přesto uvařili k obědu a byla moc dobrá. Do malého bobříka hladu musíme znát recept (a ještě další dva recepty na tábornická jídla) a nesmíme si koupit a jíst či pít nic zbytečného a nezdravého (kola, brambůrky, bonbóny…). Ulčovku dostal každý den také ten, kdo neutratil žádné kapesné, co dostal na tábor z domova.

V autobuse hrajeme hru z Výklubníku – máváme na lidi a počítáme, kdo nám odpoví. Vítěz napočítal 49 mávajících lidí, což všechny překvapilo, ale je fakt, že dost lidí nám mávalo a dělalo jim to radost.

Odskok na celý tábor zde. Fotky z celého tábora zde.

Foto: SPJF, obr.: J. Fischer, dědicové, J. Foglar, dědicové - SNJF
Vytvořil 12. srpna 2018 ve 21:40:04 Menhart. Upravováno 4x, naposledy 15. srpna 2018 v 17:16:50, Menhart


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*