iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Memorial Jana Tleskače v Nučicích

Pražská pobočka disponuje vlastní právní subjektivitou jako jedna ze dvou oblastních organizací SPJF. Současně je nejstarší činnou pobočkou SPJF, její vznik se datuje do roku 1993.
Aktivity pobočky jsou směřovány především na šíření odkazu Jaroslava Foglara a propagaci jeho díla a pedagogických metod pro práci s dětmi a mládeží v jejich volném čase. Tyto aktivity jsou zaměřeny směrem k nejširší veřejnosti. Pobočka se soustředí na badatelskou, ediční a publikační činnost, na kulturní a společenské akce, výstavy, besedy a tématická setkání, na sportovní pohybové aktivity, na pořádání soutěží a akcí pro děti a mládež. Pobočka je iniciátorem foglarovských informací v hromadných sdělovacích prostředcích a spolupracuje na výstupech v tisku, rozhlase, televizi a na internetu.
Na své výroční schůzi 10.11.2018 se Pražská pobočka rozhodla používat své logo, které vytvořil v roce 2002 výtvarník Vladimír Pechar - Pluto a vyšel při tom z celostátního loga SPJF, jehož je rovněž autorem.
Vedení pobočky
Vedoucí pobočky: Pavel Schneider - Tajlor
Zástupce: Vladimír Dvořák
Zástupce: Radek Petr - Menhart
Členové vedení: Pavel Schneider - Tajlor, Vladimír Dvořák, Radek Petr - Menhart
Revizor: Petr Molka - Best
Kontakt:
Oblastní organizace SPJF Pražská pobočka, p.s.
Adresa (korespondenční): Pavel Schneider, V Chaloupkách 36, Bubovice, 267 18 Karlštejn
Web:
Email: pp@spjf.cz
Justice.cz

 

 

17.9.2022 13:29
Autor: Tajlor, Počet přečtení: 141

Sdružení přátel Jaroslava Foglara, Pražská pobočka a Základní škola a Mateřská škola Nučice, okres Praha – západ pořádají

Memoriál Jana Tleskače, zámečnického učně ve Stínadlech – Mistrovství ve vyjímání ježka z klece, Středočeské kolo a odpoledne deskových her ve čtvrtek 13. října 2022, vstupní hala školy.


       

Sdružení přátel Jaroslava Foglara, Pražská pobočka

a Základní škola a Mateřská škola Nučice, okres Praha – západ

 

pořádají

Memoriál Jana Tleskače, zámečnického učně ve Stínadlech

Mistrovství ve vyjímání ježka z klece, Středočeské kolo

a

 odpoledne deskových her – ukázka a hraní her a hlavolamů z produkce obchodu Piatnik Vienna z Rudné

a

prezentace výstavy Když duben přichází o Jaroslavu Foglarovi, která bude od 1.4.2023 v Lidovém domě v Nučicích

ve čtvrtek 13. října 2022, vstupní hala školy,

od 14 hodin, finále v 16 hodin.


Akce připomíná nejenom záhadného zámečnického učně ve Stínadlech, ale také slavné vontské hnutí a tajemství, které v legendárním hlavolamu s Janem Tleskačem ukryl i Jaroslav Foglar.

Ježka v kleci je možno si vypůjčit a vyzkoušet si vyjímání u paní vedoucí školní družiny p. Studené a v Knihovně v Nučicích. 


Historicky první soutěž tohoto typu pořádal časopis Mladý Hlasatel již v roce 1941. V letech 2001-2013 Sdružení přátel Jaroslava Foglara spolupořádalo 13 úspěšných ročníků Memoriálu Jana Tleskače. První  se konal v listopadu 2001 v Praze v Domě dětí a mládeže v Karlíně. Zajímavostí je, že se soutěžilo s dřevěným ježkem. Postupně se přešlo na kovové ježky a na dlouhá léta se tradičním místem této soutěže stal Emauzský klášter v Praze. Další ročníky se konaly v roce 2016 a 2018 v Brně, v roce 2017 v ZŠ Libčická a v roce 2019 na Knižním veletrhu v květnu v Praze.

Pravidla:

Soutěž je otevřená všem příchozím. Každý si v 1. kole může vyjmutí 3 x vyzkoušet, poté následují dva soutěžní pokusy. V případě časových možností a zájmu lze rozšířit počet soutěžních pokusů.

Soutěží se ve dvou kategoriích junioři do 15 let a senioři nad 15 let.

Časový limit v 1. kole pro vyjmutí ježka je 3 minuty. Za tu dobu musí soutěžící zapnout stopky, vyjmout ježka a stisknutím stopek stopnout čas, který rozhodčí zapíše.
Čas je v 1. kole uznaný pouze v případě, že se následně podaří ježka během 3 minut zase vrátit do klece. Toto vrácení ježka zpět do klece v tomto časovém limitu je nezbytné k uznání dosaženého času při vyjmutí. Čas vrácení se do výsledného času nezapočítává.

12 nejlepších postupuje do dvou kol semifinále. Nejlepší dva z každého semifinále postupují do finále. V semifinále a ve finále vyhrává ten, kdo vyjme ježka jako první. Ježek nesmí být vyjímáním poškozen. Na vyjmutí nesmí být použito násilí.

Účastníci obdrží pamětní list.

Soutěží se s kovovým ježkem z produkce originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES , www.jezcivkleci.cz který je velmi věrnou kopií stínadelského ježka v kleci.Prezentace z minulých soutěží:

http://www.iklubovna.cz/zony/prazska-pobocka-spjf/probehlo-prazske-kolo-memorialu-jana-tleskace-2020-3673

http://www.iklubovna.cz/clanky/memorial-jana-tleskace-2017-ohlednuti-3372

http://www.iklubovna.cz/clanky/jak-se-vyndava-jezek-z-klece-3574

 

Vytvořil 17. září 2022 ve 13:33:12 Tajlor. Upravováno 4x, naposledy 4. října 2022 ve 13:55:14, Menhart


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*