iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Proběhlo Pražské kolo Memoriálu Jana Tleskače 2020

Pražská  je nejstarší činnou pobočkou SPJF, její vznik se datuje do roku 1993.
Aktivity pobočky jsou směřovány především na šíření odkazu Jaroslava Foglara a propagaci jeho díla a pedagogických metod pro práci s dětmi a mládeží v jejich volném čase. Tyto aktivity jsou zaměřeny směrem k nejširší veřejnosti. Pobočka se soustředí na badatelskou, ediční a publikační činnost, na kulturní a společenské akce, výstavy, besedy a tématická setkání, na sportovní pohybové aktivity, na pořádání soutěží a akcí pro děti a mládež. Pobočka je iniciátorem foglarovských informací v hromadných sdělovacích prostředcích a spolupracuje na výstupech v tisku, rozhlase, televizi a na internetu.
Na své výroční schůzi 10. 11 .2018 se Pražská pobočka rozhodla používat své logo, které vytvořil v roce 2002 výtvarník Vladimír Pechar - Pluto.
 
Vedení pobočky (od 10. 6. 2023)
Vedoucí pobočky: Milan Lebeda - Alpín
Zástupce: Martin Rosol - Divočák
Zástupce: Petr Molka - Best
 
Kontakt:
Pražská pobočka SPJF
Adresa (korespondenční): Milan Lebeda, Před Cibulkami 8, 150 00 Praha 5
 
Email: pp@spjf.cz

 

 

13.2.2020 17:42
Autor: Tajlor, Počet přečtení: 957

Ve středu 12.2. se konalo Pražské kolo Memorialu Jana Tleskače - mistrovství ve vyjímání ježka z klece. Ve škole v Praze 8 - Libčické se konala tato tradiční akce spojená s odpolednem deskových her již po páté. I letos ji pořádala Pražská pobočka SPJF, Oddíl SPJF Příměstský tábor s Rychlými šípy a ZŠ Libčická.
 

Odpoledne deskových her se zúčastnilo asi 80 dětí, 50  z nich se podařilo ježka vyjmout, 22 z nich vyjmulo ježka v čase pod 3 minuty. V prvním kole zvítězila Veronika Suchánková časem 19 s.

Přestože soutěž byla primárně určena pro děti, ježka vyndalo i několik dospělých, samozřejmě členů SPJF, ale i učitelů a rodičů.

Do finále, které se konalo tradičně na jevišti před všemi účastníky, postoupilo 8 soutěžících. Nakonec zvítězila Veronika Suchánková časem 34 s., druhý byl Filip Kratochvíl časem 35 s.


Komu se podařilo ježka vyjmout získal pamětní placku, finalisté upomínkové předměty a bonbony, vítězka diplom, placku, knihu Hoši od Bobří řeky a ježka v kleci.


 

Již se těšíme na Středočeské kolo, které se bude konat v pondělí 16. března od 14 do 16 hodin v ZŠ Nučice u Rudné u Prahy.

 


FOTO: SPJF

Vytvořil 13. února 2020 v 18:06:55 Tajlor. Upravováno 8x, naposledy 19. února 2020 ve 13:21:15, Menhart


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*