iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Pohlednice

Pro vkládání pohlednic je potřeba se přihlásit.

Liberec

Liberec

Poslal: Vingl
Odkud: Liberec, ČR
11.2.2012 15:51

Ahoj všichni zdravím z Liberce.Teploměry ukazují -16°C až -20°C.


Kostel v Ósace

Kostel v Ósace

Poslal: Bublina
Odkud: Ósaka, JP
15.1.2012 11:33

Asiaté chápou architekturu jinak. Nejde ani tak o vzhled, jako především o funkčnost. Proto v asijských zemích, a především v Japonsku, nenajdete města, která by trochu připomínala ta naše, evropská. Budovy roztodivných tvarů a materiálů jsou na sebe nalepeny bez ladu a skladu, omotané množstvím drátů a využivající každého centimetru. Zpočátku to pro cizince může být šok a  zklamání, je však nutné přihlédnout k tomu, že v zemi zmítané zemětřeseními a nedostatkem obytné plochy nelze stavět v našich měřítkách. Křesťanský kostel v Ósace je toho důkazem, pro nás velmi ošklivá budova láká věřící dokonce i amliony a na ulici zabudovanými televizory. Pro japonské věřící tento vzhled nehraje žádnou roli, jde přece o víru, ne o estetično.


Ledovec Sölden

Ledovec Sölden

Poslal: Hynek
Odkud: Rakousko, ČR
9.1.2012 20:48

Zimní hory zachycené na klasický kinofilm vypadají jako focené sirem Hillarym.


Stínadla v Prizzi

Stínadla v Prizzi

Poslal: Čáp
Odkud: Prizzi, Itálie
9.1.2012 12:24

Sicilské městečko Prizzi turisté zatím neobjevili. Není tu jediný hotel, infocentrum ani naučná stezka. Díky tomu jsou stovky stínadleských uliček, pokroucených a naskládaných na sebe v kopci zachované v autentické podobě, která potěší oko každého foglarovce. Do většiny z nich se vůbec nevejdou auta, proto celé město působí na náhodného návštěvníka stejně jako tajemná čtvrť na hochy Rychlých šípů ve 40. letech 20. století.


Kostel sv. Erazma v Barwaldu

Kostel sv. Erazma v Barwaldu

Poslal: Rolf
Odkud: Barwałd Dolny, Polsko
4.1.2012 22:22

Pří své jedné služební cestě jsem se dostal kousek za polské hranice a tak posílám do sbírky pohledniček kostelíků další úlovek - tentokráte z  Barwaldu Dolnego ležícím mezi Cieszynem a Krakówem.

Současný dřevěný kostel v 18. století stojí namísto původního, ze kterého se zachovala pouze věž. Vevnitř můžete spatřit gotický kříž a obraz Panny Marie ze 16. století.


Niagara Falls - Kanadská podkova

Niagara Falls - Kanadská podkova

Poslal: Condor
Odkud: provincie Ontario, Canada
21.12.2011 09:52

Jde o označení pro několik vodopádů na řece svatého Vavřince, která vytéká z Erijského jezera a vtéká do jezera Ontario. Dosahují výšky 52 metrů a průtok vody je zde 5900 m³/s (Kanadská podkova). Druhému, nižšímu vodopádu se říká Americký vodopád. Po obou stranách vodopádů existují dvě města po Niagarských vodopádech pojmenovaná (v kanadské provincii Ontario Niagara Falls a v americkém federálním státě New Yorku). Jde o velkou turistickou atrakci celé oblasti, na kanadské straně byly postaveny obrovské vyhlídkové věže - Skylon Tower a Minolta Tower.

Turisté se mohou nechat svézt pod vodopády po řece Niagaře výletními loděmi (je jich asi 5), které se všechny jmenují stejně - Maid of the Mist. Z kanadské strany je rovněž provrtán tunel pod Kanadskou podkovu. Tunel, dnes používán pouze pro turisty, pochází z doby budování první hydroelektrárny svého druhu, kterou tam postavil Nikola Tesla. Elektrárna stojí z kanadské strany, ale Nikola Tesla má velikou bronzovou sochu postavenu na americké straně.


Starý kostel v Karviné

Starý kostel v Karviné

Poslal: Rolf
Odkud: Karviná, ČR
14.12.2011 18:48

Přesněji barokní kostel sv. Petra z Alkantary byl postaven v roce 1736 v bývalé části města Kaviná - Doly. Vlivem poddolivání zde terén klesl o 36 metrů a vychýlil se o 68 stupňů na jih. V letech 1994-96 zde proběhla rekonstukce, kterou financovaly doly Darkov a ČSA. Kostel je již poslední dochovanou stavbou na uzemí bývalé městské části Doly, ostatní museli ustoupit těžbě černého uhlí.


Dřevěný kostelík z Podkarpatské Rusi v Blansku

Dřevěný kostelík z Podkarpatské Rusi v Blansku

Poslal: Zandt
Odkud: Blansko, ČR
13.12.2011 20:01

Jedna srdeční záležitost :-) V roce 1936 byl do Blanska převezen dřevěný kostelík z Podkarpatské Rusi. Stavba pochází z Nižního Seliště, které leží asi 20 km od Chustu. Jeho stavba byla zahájena v roce 1601, ale dokončena až v roce 1641. Výstavba kostela se protáhla z důvodu morové epidemie, kdy celá obec vymřela, a teprve po jejím znovuosídlení byla stavba dokončena. Když se Podkarpatská Rus stala součástí Československa, zlepšily se životní podmínky obyvatelstva a věřící si postavili kostel kamenný. Starý dřevěný kostel zůstal opuštěný a chátral. Kostel byl v Nižním Selišti rozebrán, jednotlivé části označeny a vlakem převezeny v září roku 1936 do Blanska. Během tří měsíců byl dělníky z Podkarpatské Rusi znovu sestaven.

Takže až třeba vyrazíte příště do Blanska nejen na hokej, nezapomeňte se pokochat :-)


Důl Petr Bezruč v Ostravě

Důl Petr Bezruč v Ostravě

Poslal: Rolf
Odkud: Slezská Ostrava, ČR
7.12.2011 21:55

Do roku 1946 se jmenoval Důl Marie Terezie, je v součanosti nečiiný černouhelný důl na Slezské Ostravě. Po druhé světové válce byl důl znárodněn a stal se součástí Ostravsko-Karvinských dolů (OKD). Těžba zde byla ukončena 30.6. 1992 a důlní jáma byla zasypána. Zachována zůstala stará těžní věž, zatím co ta novější byla odstřelena. Zbytky areálu v současnosti chátrají a jen rezavějící těžní věž připomíná zacházející minulost této dominanty na "Slezské".


Černá věž v Klatovech

Černá věž v Klatovech

Poslal: Rolf
Odkud: Klatovy, západní Čechy, ČR
31.10.2011 23:14

Západočeské okresní město na řece Úhlavě je nazýváné "bránou Šumavy". Německy Klattau založené Přemyslem Otakarem II. okolo roku 1260 má kolem 22 tísíc obyvatel. Dominantou města je 81 m vysoká Černá věž (na pohlednici vlevo), ze které jé nádehrný výhled. Vedle stojí barokní jezuitský kostel Neposkvrněného početí panny Marie a sv. Ignáce, pod kterým se nachází klatovské katakomby.


Kamenný most v Písku

Kamenný most v Písku

Poslal: Rolf
Odkud: Písek, jižní Čechy, ČR
25.10.2011 22:23

Neoficiálně též Jelení most je nejstarším dochovaným mostem v Čechách a leží na řece Otavě. Byl vybudován pravděpodobně v 13.století za vlády Přemysla Otakara II.  První písemné záznamy o mostu však pocházejí až z roku 1348. Je postaven v gotickém slohu a jsou na něm repliky barokních soch a kříž.


Nádraží v Javorníku

Nádraží v Javorníku

Poslal: Čáp
Odkud: Javorník, ČR
21.10.2011 13:58

Měsíc téměř v úplňku a hořká příchuť noci, kdy přišel první letošní mráz. Na cestě z Muny, o níž se dočtete zde.


Pozdrav z Pálavy

Pozdrav z Pálavy

Poslal: mira
Odkud: Pálava, ČR
12.10.2011 17:27

Vinohrady, vinohrady, dobré vínko dáváte...

Letošní babí léto se opravdu vyvedlo!


Romantické babí léto na Dalešicích

Romantické babí léto na Dalešicích

Poslal: Hynek
Odkud: Prasklý džbán, ČR
4.10.2011 22:59

Autorem této fotografie je Ďábel, ale mně nedá se s vámi o ni nepodělit. Barevné listí babího léta a rybářské bárky krásně oživily okolí trampského srubu Prasklý džbán.


Lesní tramvaj

Lesní tramvaj

Poslal: Bublina
Odkud: Kyjev, UA
4.10.2011 14:28

Tajemná lesní tramvaj jak z románů Michala Ajvaze se za svitu paprsků podzimního slunce prohání zapomenutými kouty Kyjeva.


Pasul Urdele, 2145 m.n.m.

Pasul Urdele, 2145 m.n.m.

Poslal: mira
Odkud: Pasul Urdele v pohoří Făgăraş, Rumunsko
21.9.2011 22:48

Posílám ponávratový pozdrav ze svého cykloputování po Balkáně!

Z ČR jsem vyrazil přes slovenské kopce do maďarské puszty, pak přes rumunské Karpaty i nížiny do bulharských hor a makedonským zapadákovem jsem doputoval až do Řecka, kde jsem se zůčastnil jako dobrovolník workcampu v uprchlickém táboře.

(podrobnosti na mém cestovním webu)


železniční zastávka Praha-Cibulka

železniční zastávka Praha-Cibulka

Poslal: Alpín
Odkud: Praha 5, ČR
16.9.2011 19:49

Nejmenší (a nejhezčí) železniční zastávka na území hlavního města Prahy: Praha-Cibulka.

Zastávka Praha-Cibulka se nachází v Praze 5 - Košířích na železniční trati číslo 122. Podle některých zdrojů je označována za nejmenší pražskouzastávku. Nachází se poblíž ulice Na Výši, s níž je spojena úzkou pěšinou.

Jedná se o jednokolejnou zastávku v mírném oblouku s betonovým nástupištěm na jeho vnější straně, které bylo zřízeno v roce 2007. U nástupiště je označník s cedulí obsahující název zastávky a s názvy sousedních zastávek. V dřívějších dobách zde byl též zděný přístřešek čekárny, ale ten již byl zbořen.

Označení Praha-Cibulka se od otevření trati 3. července 1872  používalo pro zastávku jinou, a sice tu, která ležela zhruba v místech dnešní stanice Praha-Stodůlky. Tato zastávka byla zrušená v roce 1877 pro její nízké využití. Opětovně byla otevřena roku 1928, ale po deseti letech - v roce 1938 - byla ze stejného důvodu jako prve, tedy pro malé využití, zrušena.

V souvislosti s novou vilovou výstavbou poblíž dnešní zastávky, byla ovšem od 15. května 1929 zřízena zastávka nová (pro odlišení od původní stanice) pojmenovaná Cibulka-kolonie. A právě z té se stala dnešní zastávka Praha-Cibulka[.


Poslední dny továrny Vitka

Poslední dny továrny Vitka

Poslal: Čáp
Odkud: Brněnec, ČR
9.9.2011 13:41

Textilní továrna Vitka v Brněnci - Moravské Chrastové patřila k nejstarším a nejkrásnějším továrnám v údolí řeky Svitavy. Na jejím horním toku existovala odpradávna německá enkláva v oblasti zvané Vnitří Sudety. Právě v těchto budovách se v roce 1945 odehrálo závěrečné drama známé z filmu Schindlerův seznam, kdy podnikatel a továrník Schindler, ač sám nacista, zachránil před smrtí v koncentračním táboře několik stovek Židů, které zaměstnal. Tento týden je však pro věkovitou továrnu poslední, neboť bagry se již zahryzly do jejích zdí.


Most spojující dva světy

Most spojující dva světy

Poslal: Rolf
Odkud: Mostar, Bosna a Hercegovina
6.9.2011 22:37

Most spojující muslimskou a chorvatskou část turisticky známého města Mostar, který byl za občaské války v Jugoslávii roku 1992 zničen.


Za polárním kruhem

Za polárním kruhem

Poslal: Rolf
Odkud: Lofoty, Norsko
6.9.2011 22:32

Nemám prostě co dodat, jeďte tam :))


Souostroví Goto

Souostroví Goto

Poslal: Bublina
Odkud: Goto (Fukue, Nakadori), JP
31.8.2011 22:39

Jako skleník se dá využít i starý autobus na ostrově Nakadori.


Cesta domů

Cesta domů

Poslal: Bublina
Odkud: Souostroví Goto, JP
31.8.2011 22:31

Obyvatele maličkého ostrůvku Saganošima spojuje s civilizací na větším ostrově Fukue jen lodní doprava několikrát za den. Když jsou vlny příliš velké a vítr silný, nezbývá než čekat. Oba ostrovy jsou součástí zhruba 140 členného souostroví Goto ležící na nejjižnějším cípu Japonska. Právě zde nalezli útočiště křesťanští misionáři, když byly v období reforem Meidži pronásledováni. Souostroví Goto je proto proslavené nejen desitkami dřevěných kostelíků ve kterých se snoubí asijské i evropské prvky, ale i delikátními nudlemi a čerstvými rybami. Rybolov je alfou i omegou místního života.


Bajkal

Bajkal

Poslal: Čáp
Odkud: Bajkal, RU
30.8.2011 13:14

Koupání v jezeře Bajkal na Sibiři je určeno pouze otužilcům. Okénko modrého života je potom nemine.


Neuschwanstein

Neuschwanstein

Poslal: Hu-Hu
Odkud: Fussen, Německo
1.8.2011 21:25

Zámek postavný v 19 století, dominanta celého Bavorska.


tábořiště u Brzkova

tábořiště u Brzkova

Poslal: Stopař
Odkud: Brzkov, ČR
29.7.2011 12:27

Po třetí za sebou jsme tábořili na malé loučce v lesích na Vysočině. Článek o táboře bude již brzy na iklubovně.


Vložení nového komentáře
*
*
*
21. listopadu 2017, 13:16
Rolf (administrátor)

JK kola Dušanbe umí!!!

Již se nemohu dočkat přednášky o plavbě přes Kaspické moře od známé cestovatelské dvojice Čáp - Honza!! 

22. srpna 2017, 12:41
Čáp (administrátor)

Hlava

mě z vaší pohyblivé pohlednice rozbolela, když jsem ji 5 minut sledoval. Je to hezké, jen mně pořád připadají příměstské tábory jako hrozně surové vůči dětem, které se mohly dostat do přírody a místo toho i o prázdninách sedí v rozžhavené betonové Praze…

14. srpna 2017, 14:30
Čáp

Podle těch kamenných kvádrů

to tipuju na podchod pod Novou Tišnovkou. Co, Condore?
22. června 2017, 16:51
Menhart (administrátor)

Znáte RŠ? se blíží

Beseda v Památníku národního písemnictví již ve středu. ZDE

22. února 2017, 11:57
Čáp (administrátor)

To vypadá jak kolo ze hry Samorost.

10. října 2016, 09:09
Čáp (administrátor)

Pěkné kryty, vypadají jako z dob Karibské krize. Dostal jsi se dovnitř?

7. října 2016, 14:07
Rolf (administrátor)

Toubkal Jabal

máš pravdu s tím názvem, jí jsem si ho trochu poupravil :) ale ta výška je už spekulativní... možná někteří geografové uvádějí o 2 metry výše kvůli trojůhelníkové kontrukci co je nahoře.... ale pokud mohu Vysoký Atlas doporučuji, nádherná příroda, divočina jak z románu....

30. září 2016, 14:47
Čáp

Džabal Tubkal

Jo a jmenuje se tam (mapa je z roku 1964) Džabal Tubkal a měří 4165 m.
30. září 2016, 14:46
Čáp

Ad Maroko

Hoši, tu horu pozoruju na nástěnné mapě, co mám doma, od svých 10 let, zatím marně. Well done!
30. října 2015, 21:03
Čáp (administrátor)

Malta, jó Malta!

17. dubna 2014, 16:14
Rolf (administrátor)

Chateau de Noisy

= po smetišti v Albánii a pláži u Issyk-Kulu to byl můj nejlepší nocleh!!!! :)

23. listopadu 2013, 02:35
Čáp (administrátor)

Rolfe

tam jsi opravdu byl v tom rozbitém zámku? To je boží.

7. října 2013, 15:31
Jerry (administrátor)

luxus

opravdový emerický luxus!! kurňa to je tak blbý až je to dobrý, mohlo by to občas probliknout jako záhlaví na webu

24. června 2013, 14:28
Bublina (přihlášený)

Můžete prosím smazat ten nepovedený pokus o pohlednici? Nějak se mi tam nenahrál obrázek. Moc díky!
14. listopadu 2012, 14:39
Čáp (administrátor)

A já pořád přemýšlel, co nám na nádraží ještě chybí. Jak vidím, další důvod někdy se vydat za paní Masayovou na návštěvu :)

19. června 2012, 11:48
Yuri Gagarin

Chorošo rebjata!

Eto pervyj tovaryši Sdruženyj Jároslava Foglára na mesjicej. Privjet!
16. června 2012, 21:59
Any (administrátor)

Prostě pech

Milí kamarádi, vkládala jsem k pohlednici z Měsíce i komentář, ovšem se asi nějak nenahrál... Každopádně ve stručnosti - "První členové SPJF zdárně na Měsíci!" :D
28. března 2012, 16:06
Čáp (administrátor)

Krása

Tam už se taky pěkně dlouho chystám. Předběhl jsi mě - Zandte. Všechna čest!

27. února 2012, 13:24
Rolf (administrátor)

Condor a Hyňas

Route 66 mi na první pohled přípomíná Pamir high-way v Tajikistanu, ale to už je jiné dobrodružství, které nemůže zájezdům s piánem konkurovat :-)

Jihoafrická western architektura - jistě se tam někde Hynku potloukal pistolník Radovan :))

16. ledna 2012, 14:08
Čáp (administrátor)

Šotouška

Šotouška je ženská obdoba od šotouše (velmi vzácný úkaz, nicméně znám takové). Viz heslo zde.

15. ledna 2012, 11:39
Bublina (přihlášený)

Šoutouška nan desu ka?

Co to je šotouška? :)
10. prosince 2011, 23:35
Rolf (administrátor)

Čápe

to víš, snažím se nové iklubovně přispět něčím pestrým, barevným a vlastivědně naučným. Doufám že pohledničky bude dávat, ale více lidí - cestovatelů tu máme spoustu!

6. listopadu 2011, 14:38
Čáp (administrátor)

Rolfe

ty jsi začal nějak hodně dobře fotit - těším se na další pohlednice.

25. října 2011, 14:05
mira (administrátor)

Pohledničky sem!;-)

Byl tam problém s oprávněním, už je to opravené, takže už se těším na nové přírůstky!

25. října 2011, 10:52
Rolf (administrátor)

Pohledničky

Chtěl jsem přidat pár nových pohledniček, ale někde se vloudial chybička. Iklubovna mi píše "Pro vkládání pohlednic je potřeba se přihlásit", i když přihlášen již jsem. To je vše, ahoj a díky R.

4. října 2011, 23:25
Čáp (administrátor)

Šotouška

No, Bublino, musím říct, že jsi dobrá šotouška. Jen tak dál!

8. září 2011, 12:38
Čáp (administrátor)

To víš že jo

ty kluku ušatá. První řada je určena všem invalidům a slabomyslným, takže na tbe nezapomeneme ;-)

8. září 2011, 12:31
Rolf (administrátor)

Bajkal

Můj cestovatelksý sen.. dufám že dostanu pozvánku na promítání a jako bývalý spoluvandrák také místenku do první řady :))

28. července 2011, 15:53
Bublina (přihlášený)

Sníh v zimě

Ta fotka je z konce prosince 2010, člověk se může teď v letních vedrech ochlazovat pohledem na ni. :)
27. července 2011, 12:07
Čáp (administrátor)

Sníh

V Moldavsku je sníh i v červenci? Škoda, že už fotku neviděla Béďa, dnes ráno vyjela právě do této zvláštní země.

26. července 2011, 17:21
Bublina (přihlášený)

Dík za opravu

Používám Mozillu, už je to spravené, díky, pošlu vám nějaký pohled. :)
26. července 2011, 09:05
Čáp (administrátor)

Chyba

Byla tam chyba v kódu, iž jsem ji opravil, mělo by to fungovat všem přihlášeným uživatelům.

26. července 2011, 00:07
Hynek (administrátor)

Prohlížeč

Pokud jsi to zkoušela v Internet Explorelu, zkus jiný prohlížeč. Pomohlo to? ;-)

25. července 2011, 18:24
Bublina (přihlášený)

Jak poslat pohlednici?

Ahoj,
ráda bych poslala pohlednici, ale píše to, že se musím přihlásit, i když už přihlášená jsem. Je na to nějaký fígl? :)
15. července 2011, 04:24
mira (administrátor)

test

test komentářů u pohlednic