iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Tříkrálová cukrárna aneb RYCHLÝ Alpín má 55. narozeniny

Chceš přispívat na eStopu a sám/sama psát další články?
Nejprve se zaregistruj a pak nás kontaktuj buď v zóně iKlubovna, nebo e-mailem!

6.1.2018 21:53
Autor: Menhart, Počet přečtení: 1428

První akcí Pražské pobočky SPJF v roce 80. výročí Rychlých šípů je Tříkralová cukrárna, která letos proběhla již ve 3. ročníku. Smyslem akce je se vidět, podiskutovat a TOUŠAT ŽE DVOU.
Letos jsme tuto taškařici doplnili o drobnou oslavu narozenin našeho předsedy pobočky, který dorazil později a nic netušil.

Nakonec se nás sešlo 9. Náš vstup do cukrárny U Michala nebyl tak zdařilý joko loni, protože letos chyběly jak koruny na hlavách, tak i koleda na rtech. Máme co zlepšovat - loňské video zde.


K velkému překvapení všech paní prodavačka do každého koupeného zákusku zapíchla nějakou červenou vlaječku. "Ta vypadá jako vlajka Rychlých šípů", prohlásil Michal, který zákusky kupoval jako první.
Vlaječky jsme pečlivě prohlédli u stolku a začaly se vymýšlet teorie, jestli tu Alpín již byl, vlaječky domluvil a je schovaný někde pod pultem nebo je to náhoda atd.

Než přišel nic netušící oslavenec, dali jsme prostor zástupci 48. klubu oldskautů Jestřábi - Nashvillovi, který nám ukázal kopie dvou foglarovských kreseb pro aukci na charitativní účely a uspořádal anketu, kolik by asi mohla být vyvolávací cena obrazů. Ti, co se dostali nejblíže jemu odhadované vyvolávací částce, dostali od Nashvilla výroční zprávu Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, která obsahuje 50 vontských špendlíků, což nemá ani žádná foglarovka. To je teda taškařice...

Proč má Jestřáb na akvarelu tak krásné nohy, ptali se někteří.


Jedním z výherců byl i Menhart, který okamžitě tuto brožůru vydražil a utržených 13 Kč za tuto charitativní foglarovskou dražbu hned věnoval Nashvillovi na výcvik zdravotních psů. 

 

Účastníci akce byli dále informováni o dvou blížících se akcích v Praze - 22. ledna Memoriál Jana Tleskače ve vyjímání ježka z klece a 25. ledna beseda Pražské podzemí ve foglarovkách a skutečnosti.
Menhart dále informoval, že ve Skautském institutu se chystá povídání se členem SPJF Pavlem Hoškem na téma jeho knihy Evangelium podle Foglara. Původní termín na konci ledna v programu SI na leden není, ale na FB již byl avizován. Zájemci o akci si to musí hlídat.

Po příchodu Alpína, který nevěřícně koukal na vlaječky ve svych dortících, jsme ještě debatovali "23. leden" (den úmrtí JF), kdy v letech kulatin JF pořádá PP SPJF u hrobu setkání. Letos kulaté výročí není, ale někteří se k hrobu neorganizovaně podívají. Návštěva tam bude také již v neděli, kdy někteří klubaři a členové SPJF po poradě Vedení SPJF v Pardubicích přijedou do Prahy a podívají se k hrobu i do bytu JF.

A pak to přišlo. Menhart pronesl k Alpínovi  (* 7. ledna) tuto zdravici:
" Tříkrálová novoroční taškařice Pražské pobočky v cukrárně přímo vybízí k navazujícím taškařicím, ale rád bych připomenul zatím opomíjené výročí tohoto roku - 55. narozeniny našeho moudrého, laskavého a obětavého předsedy Pražské pobočky  - ALPÍNA.
Rychlé šípy se nestaly slavnými, že byly RYCHLÉ, ale že byly kamarádské, slušné, čestné, pravdomluvné... - že byly naším vzorem.
Po vzoru Rychlých šípů jsme na pozadí jejich
vlajky vytvořily emblém Rychlého Alpína, který připomíná jeho 55. narozeniny. Ať je dál jako Rychlé šípy stejně "rychlý" i Alpín."

Následně byla Alpínovi předána unikátní placka RYCHLÝ ALPÍN se znakem jeho oslav. 

Sběratelská rarita - odznak Rychlý Alpín, který je neprodejný.

Nastala 18. hodina a cukrárna zavírala. Před vchodem jsme se ještě domluvili, že zkusíme vyrazit v únoru do Divadla Minor na Záhadu hlavolamu. Pak byl oficiální konec a rozchod. 

Toušáme že dvou...


Ještě musím doplnit, že si Jana koupila placku Movember s Rychlými šípy 2017 a tak vlastně začala sbírku v roce 2018. Další placky z roku 2017 ještě jsou, tak si o ně můžete napsat.

Akce splnila svůj cíl - toušali jsme že dvou... a ještě se podpořila charita. :-)


Foto: SPJF
Vytvořil 6. ledna 2018 ve 21:04:36 Menhart. Upravováno 2x, naposledy 6. ledna 2018 ve 22:08:04, Menhart


Diskuze ke článku

10. ledna 2018, 12:11
Rolf (administrátor)

Tříkrálová curkárna

tuto akci vám hoši trochu závidím, je to hezká tradice! Alpínovi vše nejlepší :) 

Vložení nového komentáře
*
*
*