iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

AKTUALIZOVÁNO: Na vyhlášení hry Stínadla tudy se sešlo přes 200 soutěžících

Chceš přispívat na eStopu a sám/sama psát další články?
Nejprve se zaregistruj a pak nás kontaktuj buď v zóně iKlubovna, nebo e-mailem!

18.3.2016 00:05
Autor: Čáp, Počet přečtení: 2251

Obrázek ke článku AKTUALIZOVÁNO: Na vyhlášení hry Stínadla tudy se sešlo přes 200 soutěžícíchPo měsíci a dvou dnech od vypuknutí neopakovatelné hry Stínadla tudy se sešlo v podzemí brněnského hradu Špilberka více než 200 z celkového počtu 1200 hráčů, aby se zúčastnili vyhlášení výsledků hry, losování a předání cen a vyhodnocení soutěže o nejlepší fotografie v kategoriích architektura a lidé.

Městská hra Stínadla>> (čti Stínadla tudy) probíhala od 15. února do 15. března v ulicích Brna. Zapojilo se do ní zhruba 1200 hráčů, sdružených do 558 týmů. Úkolem každého týmu bylo projít deset stanovišť, rozmístěných po městě na stínadelských nebo jinak zajímavých místech, a dorazit až k samotnému zlatému hřebu hry.

Celou cestu přitom hráče doprovázel příběh Jana Tleskače a jeho spolužáka Aloise Němce, který se, jak se ukázalo, snažil Tleskačovi ukrást jeho vynález a dokonce kvůli tomu sabotoval první prototyp létacího kola. A přesně ten se celou dobu skrýval v zastrčené místnosti starobylého domu na Moravském náměstí a čekal na objevení. Úspěšných týmů nakonec bylo 251.

Reportáž ze závěrečného vyhlášení hry (sepsal Sova)

Je skoro osmnáct hodin, čtvrtek 17. března. Otevírají se kovová vrátka z malého hradního nádvoří a první účastníci závěrečného setkání a vyhlášení hry už sestupují do kasemat hradu Špilberk. U stolků registrace, vydávání diplomů a dalších nezbytných formalit se během několika minut tvoří dlouhá fronta. Dorazily více než dvě stovky hráčů.
Fotokomiks z dílny Čápa.Uvnitř dlouhého sklepního sálu, kde se dnešní vyhlášení odehrává, už se ozývá první ruch. To Čáp s megafonem v ruce vítá první příchozí a vyjmenovává, co všechno mohou na místě vidět a zažít. "Na stěnách si prohlédněte fotky ze všech stanovišť hry is komentáři tvůrců, dále tam najdete výstavu fotografiíz foto soutěže nebo fotokomiks z průběhu hry. V boční místnosti navštivte stínadelský obchůdek a v neposlední řadě sledujte na plátně vepředu promítání reportáže České televize o naší hře," znělo místností.
O půl sedmé už je sklepení naplněno skoro po okraj a řadau registrace se naopak povážlivě zmenšila. Hráči tvoří diskutující skupinky u vystavených stanovišť a přou se, které bylo to nejtěžší. Speciálně vyrobené stínadelské butony jdou na dračku a schyluje se k tomu nejdůležitějšímu.
Losování výherců.Ve třičtvrtě na sedm odkudsi začíná znít podivný nápět beze slov. Vontská hymna po chvíli ztiší celý sál, v popředí stojí Velký Vont a přicházejí i další členové Vontské rady. Jakmile hymna ustane, Velký Vont zahajuje slavnostně: "Buďme svorni!" a Vontská rada mu odpovídá "Žlutá je barva naše!"
Pak už se Velký Vont, respektive Sova ujímá zahájení samotného vyhlašování hry. Z jeho úst zaznívá shrnutí celé hry a je to také on, kdo posléze začíná losovat 15 šťastných týmů, které si mohou vybrat jednu z nabízených cen. Ukazuje se, že z vylosovaných skupin je přítomno pouze několik, ti si tak odnášejí ty nejlepší kousky jako stínadelský kalendář či komiksovou knihu Rychlé šípy. Na ostatní vylosované čekají cena v přístích dvou týdnech v klubovně SPJF. (viz níže)
Výherci si vybírají ceny.Drobek v další fázi vyhlašuje výsledky doprovodné foto soutěže, do které dorazilo několik desítek povedených stínadelských snímků. Vítězové v obou kategoriích si rovněž přebírají ceny nebo si je ještě přeberou.
A to už se večer pomalu chýlí ke konci. V davu zbylých hráčů se rozsvěcují svíčky a naposledy zní celým prostorem Vontská hymna, tentokrát zpívají už všichni přítomní a loučí se tím s celou hrou.

Za organizaci a pomoc bychom rádi poděkovali Anaře, Čápovi, Drobkovi, Ďáblovi, Honzovi, Jitce, Káji, Keneu, Nancy, Přemovi, Renče, Sokimu, Sovovi, Svišťovi 2, Vítkovi, Vojtovi, Yenovi, Žabce a hlavně správě hradu Špilberka za poskytnutí stínadelských prostor.

 
Vontská hymna

 

Zveřejnil(a) Stínadla tudy dne 18. březen 2016

Servisní informace:

Všechy týmy, které úspěšně došly do cíle hry, ale nezúčastnily se závěrečného vyhlášení si mohou vyzvednout diplom v naší klubovně na Moravském náměstí 13. Klubovna se nachází ve 4. podlaží (dle oficiálních cedulí na chodbách a ve výtahu) vlevo, dveře jsou označeny nápisem Sdružení přátel Jaroslava Foglara. Budeme zde připraveni diplomy vydávat v následujících třech týdnech vždy v úterý 18:00 - 20:00 a ve středu 18:00 - 22:00 či po individuální domluvě na tel. 728 711 994.

Stejná pravidla platí pro vylosované týmy, které nebyly na závěrečném setkání. Ceny budou k dispozici v klubovně a jednotlivé týmy si z nich budou moci jednu vybrat. Čím dříve tak přijdete, tím větší budete mít výběr!

Seznam vylosovaných týmů:

Koviho pacička, Galanterka, JaMiBB, Žraloci, Žlutí špendlíci, Vraníci, Bob a bobci, Kikinovci, Sněhurčin gang, Tleskači, zTárdis, Onwaard, Ti z podhradí, Geožirafka. Gratulujeme!
 

Vytvořil 18. března 2016 v 00:13:29 Čáp. Upravováno 10x, naposledy 20. března 2016 ve 20:31:15, Sova


Diskuze ke článku

20. března 2016, 22:40
Nancy

:-)
20. března 2016, 20:44
Sova (administrátor)

Děkujeme

Kladných komentářů jsme v posledních dnech a týdnech dostali ke hře desítky, moc si jich vážíme a děkujeme za ně! Právě ty jsou pro nás nějvětší odměnou za vynaložené (nemalé) úsilí :)

18. března 2016, 21:08
Žabka

Moc se mi to líbilo

Hra se nám (Sharpovi, Pulcovi, Želvovi, mně a kamarádovi Lukáškovi) moc líbila. A vyhlášení bylo v krásných prostorách, byla to paráda!
18. března 2016, 20:08
Kosta (administrátor)

Dobrá práce.

Tak jak to čtu tak to vypadá na zdařilou akci. Pořadatelům patří velký dík. Jen tak dále. A mimochodem přidá se někdo z členů SPJF k pořádání nějaké foglarovské akce?

Vložení nového komentáře
*
*
*