iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Březen 2018 - INFO od MV Bobra

Chceš přispívat na eStopu a sám/sama psát další články?
Nejprve se zaregistruj a pak nás kontaktuj buď v zóně iKlubovna, nebo e-mailem!

11.3.2018 17:38
Autor: MVBobr, Počet přečtení: 241

Obrázek ke článku Březen 2018 - INFO od MV BobraJaro se blíží a s ním i dvě foglarovské akce: veletrh Svět knihy (Praha 10. - 13. května, téma "Komiks") a setkání ve Sluneční zátoce (sobota 16. června). K oběma akcím připravuje jak SPJF, tak i nakladatelství Olympia řadu tiskovin k výročí 80. narozenin Rychlých šípů. Do tisku půjde brzy Pamětní list 2018 (rozdáváme v zátoce) a také PF 2019 (tradičně od Old Boys foglarovců). Na obou letáčcích bude kresba Jeepa Rychlé šípy na člunu pod hradem v Ledči nad Sázavou...Též kartička SPJF tzv. propagační na stejné téma a řada dalších ze série OBF a Bobrovek. Na schůzce ze zástupcem nakladatelství Olympia jsem se dozvěděl, že též připravují foglarovské kartičky (stejný rozměr jako používáme v SPJF), některé jejich tiskoviny budou na veletrhu další v zátoce.
Jedná se např. o foglarovské záložky do knih, pohlednici s RŠ, poznámkové sešitky,
barevný sborník o kreslíři Junkovi, další překvapení se nevylučují... Na stánku Olympie na veletrhu bude opět soutěž dětí na foglarovská témata (zejména v pátek a v sobotu, 11. a 12. května).


 

Nová BS č. 1 je již v tiskárně, obdržíte cca do 10 dnů, na titulce je kresba Bimby z časopisu Vpřed - II. ročník, číslo 7. Pokud obě kresby porovnáte zjistíte obrovský rozdíl v barevném tisku dnes a před 70 lety! Z obsahu např. uvádím článek o kreslíři Bimbovi (Bohumil Konečný, narozen 18. dubna 1918 v Plzni), povídka od Bédi Zelenky, Výroční zpráva SPJF za rok 2017, dvě strany komiksu, udělení státního vyznamenání J. Foglarovi-Jestřábovi v říjnu 2017, rozhovor šéfredaktora Vojty Hanuše s Jiřím Stegbauerem. Dále tradiční info o klubech z pera Winogy, Pták roku 2018 - sýček obecný, vzpomínka na Fr. Ulče-Bobra.

infoodmvb

Vytvořil 11. března 2018 v 18:01:26 MVBobr. Upravováno 9x, naposledy 18. března 2018 v 17:24:19, MVBobr


Diskuze ke článku

18. března 2018, 09:48
Ježek

s foglarem nic společného

Včera ve věku 89 let zesnul Zdeněk Mahler. Muž, jenž byl velikým propagátorem a popularizátorem prvního Československého prezidenta.
Podotýkám, že pokud vím, neměl tento muž tvorbou cokoli společného s Jaroslavem Foglarem. Mimo to, že mu předával ocenění Nadace Pangea.
Je to spíš obecná ztráta pro naši kulturu.
15. března 2018, 17:14
MVBobr (administrátor)

BS č. 1...

doplňuji předchozí komentář: má 32 stran a na zadní straně komiks s Rychlými šípy.

15. března 2018, 17:11
MVBobr (administrátor)

BS vytištěna!

První letošní číslo BS je na světě, rozsah  včetně rozsáhlé Výroční zprávy uprostřed čísla. BS obdrží členové v příštím týdnu... v obchůdku Kudrna v Brně se již nedočkavci ptají kdy bude (dnes jsem ji tam přinesl). Porovnal jsem titulku BS s titulkou Vpředu (č. 7, II. ročník) - máme výtečnou barevnou obálku. Samozřejmě před 70 lety byl jiný papír, tzv. poválečný spíše novinový.

13. března 2018, 22:35
MVBobr (administrátor)

Andersen

Pro noc s Andersenem jsem doručil pro Knihovnu Jiřího Mahena v Brně několik set kartiček s foglarovskými kresbami (RŠ, ježek v kleci, J. Foglar), totéž odeslal do knihovny v Uh. Hradišti - celkem obě města asi 1.500 ks. Tiskoviny budou využity i po skončení této významné akce.

12. března 2018, 10:31
Čáp (administrátor)

Prašina

Knížku Prašina si Drobek v sobotu koupila a je to slabota. Srovnávat takto prvoplánově napsaný román s Foglarem je téměř nehezké. Je to, jako by to psalo třináctileté dítě, příběh se odvíjí bez logiky, překotně kupí události za sebe (hned na začátku tamumře jedna z hlavních postav, ale ostatní to ani moc nezajímá), je příliž expresivní. Navíc si autor jaksi magicko-realisticky pomáhá tím, že v části Prahy není elektřina (proč?), aby bylo prostředí jaksi uměle tajemnější. 25 %.

12. března 2018, 07:42
MVBobr (administrátor)

Pro sběratele...

Dnešní MF Dnes (pondělí) přináší článek "Foglarův odkaz ožívá v Prašině, místě, kde se dávno zastavil čas". Knihu Prašina napsal Vojtěch Matocha. V článku se uvádí, že akční příběh snoubí kouzlo knížek Jaroslava Foglara, Julese Verna, Jo Nesboa...

Vložení nového komentáře
*
*
*