iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Úkol č. 9: Zamrzlá loď kapitána Flinta - Arthur Ransome

9.10.2015 06:40
Autor: Nancy Blacketová, Počet přečtení: 2216

Jakožto Nancy Blacketová tradičně musím přidat nějako knihu o mě- kapitánce lodi Amazonka... (tedy samozřejmě o Nancy, podle které mám přezdívku) ;-) Knihy Arthura Ransoma jsou vhodné pro mladší čtenáře, ale sama je mám ráda doteď a vím i o dospělých, keří je pořád rádi znovu čtou.

Knih o těchto dětech (sourozenci Walkerovi- loď Vlaštovka, sestry Blackettovy- Amazonka, sourozenci Callumovi- Skarab  a dalších) a o Blackettovic strýčkovi Jimovi, alias Kapitánu Flintovi je celkem 12 (+jedna nedokončená). Většina se odehrává na lodičkách na jezerech, řekách, nebo dokonce na moři. Tahle je ale výjimkou... Odehrává se na souši a ještě k tomu v zimě!

Začíná tím, že Dick a Dorotka Callumovi přijedou na zimní prázdniny do jezerní oblasti na severu Anglie. Už po několika dnech se spojí pomocí světelných signálů s Marťany- neboli Vlaštovkami a Amazonkami. Druhý den ráno se setkají a seznámí. A hned začnou podnikat dobrodružné výpravy. Nancy jim vysvětlí, že se nachází v polárních krajích a až jezero zamrzne, vydají se na sáních a bruslích k severnímu pólu, který leží na druhé straně jezera. Mezitím staví iglů, vyrábí plachetní sáně... 

Už to vypadá, že než jezero zamrzne, skončí prázdniny, jenže pak dostane Nancy příušnice. Všichni se s ní viděli a proto musí zůstat v karanténě několik týdnů, do školy je nepustí. A tak se prázdniny prodlouží a jezero konečně zamrzne.

Za dobu Nancyiny nemoci všichni zapomněli, že původně měla vyvěšená vlajka na ostrohy Jezerky (tam bydlí Blackettovi) znamenat "vyrážíme k pólu!" a tak když ji Nancyvyvěsí na znamení uzdravení, vydávají se k pólu snehovou bouří jen Dorotka a Dick, který si to tenkrát zaznamenal do zápisníku. Během večera všem postupně dojde, co se stalo. A tak k pólu dorazí všichni polárníci, včetně ještě zesláblé Nancy a později i kapitána Flinta a maminky Amazonek.

Úkol:

Když Nancy dostala příušnice, nařídil jí doktor, aby si svůj nateklý krk pořádně zabalila, aby se prohřál. Kdž ostatní uviděli Nancy v okně, nemohli se jí ani smát- Nancy měla oteklý a temně rudý obličej, zabalený v šátcích, šálách... 

Váš úkol je následující: během půl minuty na sebe (nebo spíš na svůj krk) navlékněte co nejvíc šátků, šál...

Hromadu si můžete předem připravit, není nutné je v limitu hledat. Pokud nemáte dost šátků a šál, můžete použít i jakoukoli jinou látku (oblečení), je ale důležité, aby bylo vše alespoň jednou obtočené kolem dokola vašeho krku. Motanec by měl držet. 

Napište, kolik kusů jste na sebe navlékli a pošlete fotku sebe s "příušnicemi".

Bodování: Budeme hodnotit, kolik kusů jste na sebe dostali a také, jak kvalitně je to nasazené. 
 

Pokud budete mít jakýkoliv dotaz nebo problém, napište to prosím do komentářů pod tímto úkolem a my se vám pokusíme co nejrychleji odpovědět. Kdybyste měli pocit, že byste svým dotazem mohli něco poradit ostatním, pište na e-mail readme@spjf.cz.

 

Odpovědi posílejte do zítřka (10. října) 6:40 ráno na e-mail readme@spjf.cz. Nezapomeňte se podepsat přezdívkou, ať víme, komu přidělit body.

Vytvořila 8. října 2015 ve 22:23:04 Nancy Blacketová. Upravováno 2x, naposledy 12. října 2015 v 06:49:22, Nancy Blacketová


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*