iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

1. den – Krajina mého mládí

8.8.2016 20:57
Autor: Menhart, Počet přečtení: 1238

Obrázek ke článku 1. den – Krajina mého mládíTak začal náš příměstský tábor s Rychlými šípy - 1. běh.
Sešli jsme se v 9 ráno, někteří dříve,a když Tajlór vyřizoval s rodiči přihlášky, my hned jsme luštili zprávu v morseovce na nástěnce. Někteří ji viděli prvně v životě, ale morseovkový pavouk nám hodně pomohl.

Vyluštili jsme heslo „Rychlé šípy byly vzorem pro všechny“ – i my chceme být vzorem pro ostatní – zkusíme během tábora plnit Modrý život, lovit malé bobříky, naučit se uzly, morseovku a další věci. Založili jsme si proto deníky a vylepili do nich potřebné tabulky, obrázky a návody.

 

Za vyluštění hesla a deník jsme dostali první kartičky a vlepili je do deníku. Pak jsme ještě hráli poznávací hru s míčky. Řeklo se jméno a každý dotyčného měl trefit hadrákem.  Předtím jsme si ale udělali cedulky se jmény na krk. Jsme z různých škol i měst (Roudnice, Neratovice). Pak  už jsme jeli na výpravu – nejdříve autobusem, pak metrem a z Jinonic vlakem.

 

Někteří z nás jeli vlakem prvně a v Prokopském údolí nás přivítal i parní vlak. Jeli jsme do přírody za čistým vzduchem, ale ten parní vlak to pěkně zasmrděl – byl ale krásný. Na zastávce jsme zkoušeli bobřík síly, pětkrát se přitáhnout – jeden z nás ho dokonce splnil.

 

Cestou jsme sbírali a určovali listy stromů a keřů (ořešák, jabloň, javor, kaštan, břečťan, lípa …) – zítra si je budeme opakovat a začneme tím plnit bobříka rostlin.

 

U jezírka jsme zase cvičili morseovku. Kluci se u skalky trošku strkali a Matěj si odřel koleno. Kysličníkem mu to ošetřila Štěpánka. Koleno se zahojí, ale za brýle Matěje maminka moc nepochválí.

V jezírku se koupat nesmí, tak jsme se moc těšili na ochlazení u potoka. Ještě jsme si cestou pohladili kozy a také se podívali, kde Jaroslav Foglar jako malý skautík pomohl zachránit herce spadlého ze skály (za lávkou přes potůček je na skále pamětní deska) a pak už jsme začali na bývalém klukovickém koupališti stavět přehrádku na potoce, pouštěli jsme lodičky, postavili mlýnek, házeli míčky a taky vařili čaj na ohni.

No a to už byl čas jet domů, uteklo to velice rychle a nikomu se z loučky mezi skalami nechtělo pryč. Pokud rodiče budou chtít, určitě je sem někdy vezmeme a vše jim ukážeme.

 

Proč se to jmenuje krajina mého mládí?

Protože mladý Jaroslav Foglar si sem cestu nepamatoval a dlouho toto skvělé pražské údolí znovu hledal. Po čase zase cestu našel a během svého života zde zažil mnoho krásných výprav a láskyplně údolí nazýval krajina mého mládí. 

 

1. den 1. turnusu

  • Video 1. dne 1, běhu ZDE
  • Zápis z pondělí 8. srpna 2016 ZDE
  • Fotky z tohoto dne ZDE.
Zapsal Tajlór
Vytvořil 8. srpna 2016 ve 21:00:01 Menhart. Upravováno 4x, naposledy 18. srpna 2016 ve 22:21:59, Menhart


Diskuze ke článku

9. srpna 2016, 19:05
Martina Dvorská

Poděkování

Úžasné, super!!! Krásná krajina,tiše závidíme, když
musíme "tvrdnout v práci".Již
se těšíme na další zážitky.Děti
jsou nadšené a již doma nás učí
morseovku (i když já na to nemám buňky). Díky za tyto akce.
Vložení nového komentáře
*
*
*