iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Složitá situace v Pražské pobočce SPJF

Pražská  je nejstarší činnou pobočkou SPJF, její vznik se datuje do roku 1993.
Aktivity pobočky jsou směřovány především na šíření odkazu Jaroslava Foglara a propagaci jeho díla a pedagogických metod pro práci s dětmi a mládeží v jejich volném čase. Tyto aktivity jsou zaměřeny směrem k nejširší veřejnosti. Pobočka se soustředí na badatelskou, ediční a publikační činnost, na kulturní a společenské akce, výstavy, besedy a tématická setkání, na sportovní pohybové aktivity, na pořádání soutěží a akcí pro děti a mládež. Pobočka je iniciátorem foglarovských informací v hromadných sdělovacích prostředcích a spolupracuje na výstupech v tisku, rozhlase, televizi a na internetu.
Na své výroční schůzi 10. 11 .2018 se Pražská pobočka rozhodla používat své logo, které vytvořil v roce 2002 výtvarník Vladimír Pechar - Pluto.
 
Vedení pobočky (od 10. 6. 2023)
Vedoucí pobočky: Milan Lebeda - Alpín
Zástupce: Martin Rosol - Divočák
Zástupce: Petr Molka - Best
 
Kontakt:
Pražská pobočka SPJF
Adresa (korespondenční): Milan Lebeda, Před Cibulkami 8, 150 00 Praha 5
 
Email: pp@spjf.cz

 

 

18.5.2023 21:21
Autor: Krizmen, Počet přečtení: 138

Od ledna letošního roku se Vedení Sdružení přátel Jaroslava Foglarova (SPJF) zabývá závažnou situací v Pražské pobočce Sdružení přátel Jaroslava Foglara (PP SPJF). Vedení pražské pobočky od svého zvolení nesvolalo výroční schůzi, ačkoliv již uplynuly 4 roky. Vedení pobočky, která je navíc pobočným spolkem s vlastní právní subjektivitou, již nechce ve vedení pokračovat a považuje za zbytečnou přítěž i povinnosti vyplývající z právní subjektivity, proto se rozhodlo nevyvíjet žádnou činnost a nechat právní subjektivitu z úřední moci zaniknout.
 

Čtyři členové PP SPJF však požadovali svolání schůze, aby k tomuto bodu mohla být vedena diskuze a ke zrušení subjektivity mohlo případně dojít dle platných stanov. Vedení SPJF vyzvalo vedení Oblastní organizace Pražská pobočka (PP SPJF) ke svolání výroční schůze do konce března 2023. Celostátní vedení foglarovské organizace zároveň nabídlo technickou podporu ve věci svolání členů a doporučilo zařadit na program jednání bod ohledně trvání právní subjektivity.


Vedení pražské pobočky však výroční schůzi nesvolalo a nedodrželo tak výzvu celostátního Vedení SPJF. Místo toho dne 3. dubna 2023 členové vedení pobočného spolku Pražská pobočka SPJF Pavel Schneider - Tajlor (statutární zástupce, vedoucí) a Radek Petr – Menhart (zástupce) odstoupili z funkcí ve vedení PP SPJF (odkaz na rezignační dopis na serveru iklubovna.cz). Ve vedení pobočky tak zůstal pouze Vladimír Dvořák.

(převzato z www.bohousek.cz, 23. 4. 2023)

Vytvořil 18. května 2023 ve 21:24:12 Krizmen. Záznam nebyl nikdy upravován.


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*