iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Pražské kolo Memoriálu Jana Tleskače se konalo 26.2.2019

Pražská pobočka disponuje vlastní právní subjektivitou jako jedna ze dvou oblastních organizací SPJF. Současně je nejstarší činnou pobočkou SPJF, její vznik se datuje do roku 1993.
Aktivity pobočky jsou směřovány především na šíření odkazu Jaroslava Foglara a propagaci jeho díla a pedagogických metod pro práci s dětmi a mládeží v jejich volném čase. Tyto aktivity jsou zaměřeny směrem k nejširší veřejnosti. Pobočka se soustředí na badatelskou, ediční a publikační činnost, na kulturní a společenské akce, výstavy, besedy a tématická setkání, na sportovní pohybové aktivity, na pořádání soutěží a akcí pro děti a mládež. Pobočka je iniciátorem foglarovských informací v hromadných sdělovacích prostředcích a spolupracuje na výstupech v tisku, rozhlase, televizi a na internetu.
Na své výroční schůzi 10.11.2018 se Pražská pobočka rozhodla používat své logo, které vytvořil v roce 2002 výtvarník Vladimír Pechar - Pluto a vyšel při tom z celostátního loga SPJF, jehož je rovněž autorem.
Vedení pobočky
Vedoucí pobočky: Pavel Schneider - Tajlor
Zástupce: Vladimír Dvořák
Zástupce: Radek Petr - Menhart
Členové vedení: Pavel Schneider - Tajlor, Vladimír Dvořák, Radek Petr - Menhart
Revizor: Petr Molka - Best
Kontakt:
Oblastní organizace SPJF Pražská pobočka, p.s.
Adresa (korespondenční): Pavel Schneider, V Chaloupkách 36, Bubovice, 267 18 Karlštejn
Web:
Email: pp@spjf.cz
Justice.cz

 

 

1.3.2019 14:05
Autor: Tajlor, Počet přečtení: 835

Pražská pobočka Sdružení přátel Jaroslava Foglara a Základní škola Libčická 10, Praha 8 pořádaly 26. února 2019 ve vstupní hale školy od 14 hodin Pražské a středočeské kolo Memoriálu Jana Tleskače - Mistrovství ve vyjímání ježka z klece a hraní deskových her.
 

 

Akce se zúčastnilo asi 60 dětí, které si vyzkoušely, jak se hrají moderní deskové hry. V průběhu hraní her si většina dětí zkusila vyjmout ježka z klece a 20 odvážlivců jej vyndávalo na čas.

Dvou semifinálových kol se pak zúčastnilo 14 dětí a ve finále ježka nejrychleji vyndal Marek Kovář časem 18,27 sekund. Za ním se umístili Honza Trunc, Nikola Pokryvča a Štěpánka Halfarová.

Vítěz získal nové vydání knihy Jaroslava Foglara Hoši od Bobří řeky. Účastníci obdrželi také pamětní list a letáček s komiksem Rychlých šípů, ve kterém jsou zváni na příměstský tábor, který pořádá Sdružení přátel Jaroslava Foglara v srpnu při škole v Libčické 10.

Info o závodech zde.

 


Foto: PP SPJF

Vytvořil 1. března 2019 ve 14:06:58 Tajlor. Upravováno 3x, naposledy 5. března 2019 ve 13:05:28, Menhart


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*