iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Memoriál Jana Tleskače, zámečnického učně ve Stínadlech -mistrovství ve vyjímání ježka z klece. Pražské a středočeské kolo a odpoledne deskových her

Chyba při zjišťování informací o osobě

Priorita chyby: 2

Chyba při zjišťování informací o osobě

Priorita chyby: 2

Pražská  je nejstarší činnou pobočkou SPJF, její vznik se datuje do roku 1993.
Aktivity pobočky jsou směřovány především na šíření odkazu Jaroslava Foglara a propagaci jeho díla a pedagogických metod pro práci s dětmi a mládeží v jejich volném čase. Tyto aktivity jsou zaměřeny směrem k nejširší veřejnosti. Pobočka se soustředí na badatelskou, ediční a publikační činnost, na kulturní a společenské akce, výstavy, besedy a tématická setkání, na sportovní pohybové aktivity, na pořádání soutěží a akcí pro děti a mládež. Pobočka je iniciátorem foglarovských informací v hromadných sdělovacích prostředcích a spolupracuje na výstupech v tisku, rozhlase, televizi a na internetu.
Na své výroční schůzi 10. 11 .2018 se Pražská pobočka rozhodla používat své logo, které vytvořil v roce 2002 výtvarník Vladimír Pechar - Pluto.
 
Vedení pobočky (od 10. 6. 2023)
Vedoucí pobočky: Milan Lebeda - Alpín
Zástupce: Martin Rosol - Divočák
Zástupce: Petr Molka - Best
 
Kontakt:
Pražská pobočka SPJF
Adresa (korespondenční): Milan Lebeda, Před Cibulkami 8, 150 00 Praha 5
 
Email: pp@spjf.cz

 

 

30.1.2019 08:46
Autor: Tajlor, Počet přečtení: 986

Sdružení přátel Jaroslava Foglara – Pražská pobočka,
oddíl SPJF Příměšťák Rychlé šípy
a
Základní škola Libčická 10, Praha 8

pořádají
Memoriál Jana Tleskače, zámečnického učně ve Stínadlech, 
mistrovství ve vyjímání ježka z klece

Pražské a středočeské kolo proběhne v rámci odpoledne deskových her
26. února 2019, vstupní hala školy, od 14 hodin, finále v 16 hodin.
 

 

Pravidla soutěže naleznete zde.

Dodatky pravidel:
Startovné pro dospěláky činí 10 Kč pro 2 soutěžní pokusy. V dětské kategorii se startovné neplatí. Pokud časové možnosti dovolí, lze si zakoupit startovné několikrát a rozšířit si tak soutěžní pokusy. 

Vítěz každé kategorie neobdrží putovní pohár, ale diplom.


ZÁJEMCI MOHOU OBDRŽET VSTUPNÍ INFORMACE K PŘÍMĚSTSKÉMU TÁBORU 2019


 
Vytvořil 30. ledna 2019 v 08:48:44 Tajlor. Upravováno 6x, naposledy 30. ledna 2019 ve 22:03:09, Menhart


Diskuze ke článku

17. února 2019, 18:25
(přihlášený)

Rozumím :-) za týden tedy ahoj :).
15. února 2019, 21:30
Menhart (administrátor)

Kdo zas kde vykládal "planety"?

PetřeV, nevím, co si slyšel za vykládání "planet", ale SPJF si může u své akce používat název jaký chce.
Sesterské aktivity Memoriál Jana Tleskače stejně jako Hledáme Rychlé šípy pořádá SPJF od roku 2001 - zde a zde. Vznikly na Pražské pobočce jako reakce na špinění JF v rámci přetahování o jeho dědictví.
Realizátorem Memoriálu JT byl Slávek a u Hledáme RŠ jsem to byl . Slávek na VH SPJF v roce 2012 oznámil, že už se dál nebude na memoriálu podílet a jestli to nepřevezme někdo jiný, tak akce zanikne. Tehdy (8. prosince 2012 v 15:45 hod) se Valná hromada SPJF usnesla, že by bylo škoda tuto tradiční akci ukončit, a uložila vedení SPJF, aby zajistilo další pokračování akcezde. Byla drobná přestávka a pak jsme se zavázali s Tajlorem, že zkusíme uspořádat 3 ročníky MJT a za tu dobu se snad někdo další najde.

Ano, realizátoři akce dávají akci nejvíc - a to jak při prvních ročnících, tak i následně po letech. Nikdo snad v SPJF ale nejsme ředitelé zěměkoule, prezidenti všeho a experti na cokoli, abychom si dělali nárok třeba na pojmenování našeho spolku, časopisu Bobří stopa, her Stínadla tudy, Hledáme Rychlé šípy nebo akcí Večer světel, Memoriál Jana Tleskače či rubriky Foglar a já... 

Kdybych si třeba já na něco takového dělal nárok, právem by si všichni kolem museli myslet, že mám nějakou poruchu osobnosti.   :-)
Takže s řediteli zeměkoule si, PetřeV, dávej pozor a raději vše děl minimálně 10 nebo raději vůbec neposlouchej. Kdo takto mluví, rád se poslouchá a už mu dochází síly něco dělat, tak jen klábosí nesmysly o minulosti. 

Ty "planety" ti nevykládal jistě nikdo z členů SPJF, ale nějaký závistivý plantážník, že Memoriál JT neskomírá, ale v jiné podobě jede dál. Takovým závistivcům já nerozumím a vyhýbám se jim...

15. února 2019, 17:11
Tajlor (administrátor)

Ano, je to výborný název. Proto je dobře, že žije a nehnije v archivu. Pořadatelem Memoriálu je a bylo SPJF. Pražské kolo organizuje Pražská pobočka SPJF, očekáváme kolem 50 dětí - akce je nahlášena na ústředí SPJF. Proto komentáři moc nerozumím. Ano, může se konat jinde, jindy či jinak -  třeba i lépe. Koho něco lepšího napadne a bude ochoten to zorganizovat - bude vítán - to říkám za Prahu, ale platí to jistě i celostátně. Vedení SPJF letos schválilo konání celostátního kola v rámci knižního veletrhu na Výstavišti - snad se to povede. Kdo chcete organizovat Memoriál příště, zorganizovat třeba kolo městské části, školy či čehokoli jiného opravdu se ozvěte a přestaňme spekulovat co, kdo, komu, kdy a proč.

S pozdravem ať ježka letos vyndá co nejvíce dětí i dospělých v co nejvíce soutěžích

Tajlor

13. února 2019, 23:07
(přihlášený)

Název

Dověděl jsem se, že název Memoriál Jana Tleskače byl soutěži propůjčen pouze na jeden rok. Pokud to tak je, možná by se neměl název používat. Stejně dobrý mě ale nenapadá :)
Vložení nového komentáře
*
*
*