iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Memoriál Jana Tleskače - mistrovství ve vyjímání ježka z klece - pravidla soutěže (verze 2019-01-01)

Chceš přispívat na eStopu a sám/sama psát další články?
Nejprve se zaregistruj a pak nás kontaktuj buď v zóně iKlubovna, nebo e-mailem!

1.1.2019 00:13
Autor: Menhart, Počet přečtení: 1359

Zde jsou zveřejněna pravidla mistrovství ve vyjímání ježka z klece, které pořádá Sdružení přátel Jaroslava Foglara.
Pravidla jsou obecná a mohou být doplněna nebo měněna dodatky pro jednotlivé akce.
Pravidla (verze 2019-01-01) platí od 1. ledna 2019 do "odvolání".

 

Sdružení přátel Jaroslava Foglara pořádá

Memoriál Jana Tleskače, zámečnického učně ve Stínadlech,
mistrovství ve vyjímání ježka z klece

 
Akce připomíná nejenom záhadného zámečnického učně ve Stínadlech, ale také slavné vontské hnutí a tajemství, které v legendárním hlavolamu s Janem Tleskačem ukryl i Jaroslav Foglar. 

 
Historicky první soutěž tohoto typu pořádal časopis Mladý Hlasatel již v roce 1941. V letech 2001-2013 Sdružení přátel Jaroslava Foglara spolupořádalo 13 úspěšných ročníků Memoriálu Jana Tleskače. První  se konal v listopadu 2001 v Praze v Domě dětí a mládeže v Karlíně. Zajímavostí je, že se soutěžilo s dřevěným ježkem. Postupně se přešlo na kovové ježky a na dlouhá léta se tradičním místem této soutěže stal Emauzský klášter v Praze. Další ročníky se konaly v roce 2016 a 2018 v Brně a v roce 2017 v ZŠ Libčická. Celostátní a mezinárodní kolo se bude letos konat na Knižním veletrhu v květnu v Praze.


Pravidla:
Soutěž je otevřená všem příchozím. Každý si v 1. kole může vyjmutí 3 x vyzkoušet, poté následují dva soutěžní pokusy. V případě časových možností a zájmu lze rozšířit počet soutěžních pokusů.
Soutěží se ve dvou kategoriích junioři do 15 let a senioři nad 15 let. 
Časový limit v 1. kole pro vyjmutí ježka je 3 minuty. Za tu dobu musí soutěžící zapnout stopky, vyjmout ježka a stisknutím stopek stopnout čas, který rozhodčí zapíše.
Čas je v 1. kole uznaný pouze v případě, že se následně podaří ježka během 3 minut zase vrátit do klece. Toto vrácení ježka zpět do klece v tomto časovém limitu je nezbytné k uznání dosaženého času při vyjmutí. Čas vrácení se do výsledného času nezapočítává. 

12 nejlepších postupuje do dvou kol semifinále. Nejlepší dva z každého semifinále postupují do finále. V semifinále a ve finále vyhrává ten, kdo vyjme ježka jako první. Ježek nesmí být vyjímáním poškozen. Na vyjmutí nesmí být použito násilí.

Startovné činí 10 Kč pro 2 soutěžní pokusy a účastníci obdrží stylový pamětní list. Pokud časové možnosti dovolí, lze si zakoupit startovné několikrát a rozšířit si tak soutěžní pokusy. Při účasti "na dálku" se startovné neplatí.


Pro finále je nutná fyzická účast 3 finalistů při počátku finále.

Vítěz každé kategorie obdrží putovní pohár.

putovní pohár
Soutěží se s kovovým ježkem z produkce originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES , který je velmi věrnou kopií stínadelského ježka v kleci. Principem se jedná o model Ježka Classic, podobou je ježek shodný s tím ze seriálu Záhada hlavolamu. Trénovat můžete zde - není to těžké, když vám Jan Tleskač prozradí jak.


Foto: ČT, z televizní seriálu Záhada hlavolamu, Rademic.cz, SPJF, Ilustrace Milan Teslevič

Vytvořil 30. ledna 2019 ve 21:34:58 Menhart. Upravováno 3x, naposledy 7. března 2019 v 17:10:52, Menhart


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*