iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Pravidla hry

Dlouhodobá hra Karaí Pukú začíná 30. října 2015 a po 7 měsíců vám bude přinášet zajímavé úkoly, zábavu i poučení a hlavně možnost vyzkoušet si věci, o kterých jste možná ještě nikdy ani neslyšeli!

30.10.2015 23:58
Autor: Čáp, Počet přečtení: 1208

Obrázek ke článku Pravidla hryJak se přihlásit do hry, kam posílat odpovědi na úkoly a co se v dlouhodobce Karaí Pukú bude vlastně dít? Čtěte zde. V diskuzi se zde také můžete zeptat na všechno, co vás zajímá.

Soutěžní hra Karaí Pukú je tady pro všechny kluky a holky do 18 let, kteří chtějí poměřit síly s ostatními, vyzkoušet  si netradiční zážitky při plnění soutěžních úkolů a třeba se seznámit s kamarády z nejrůznějších koutů naší země nebo vyhrát některou zajímavou cenu.


Soutěže se mohou zúčastnit jak jednotlivci - kluci a holky - tak soutěžní týmy - kluby. Výhodou soutěžení v klubu je, že můžete dát dohromady své zkušenosti a síly a navíc budou mít kluby přednost v květnu 2016 při výběru cen ze soutěže (ze zveřejněného seznamu cen si budou vítězové vybírat v pořadí podle umístění ve hře).

Hra se skládá ze 7 etap, které začínají vždy v určitý den (většinou 1. den v měsíci) a trvají obvykle jeden měsíc. Během etapy vyjdou vždy 3 úkoly - celkem tak jde o 21 úkolů, každý honocený 0 až 10 body. Za všechny body, které získáte, vám budeme posílat malé samolepky s kaktusy, které budete moci vlepovat do svých herních sešitů.

   

Zadání některých úkolů je uvedeno přímo v sešitku k dlouhodobé hře, další úkoly budou vycházet postupně na webové stránce www.iklubovna.cz v období od 28. října 2015 až do 30. dubna 2016, kdy hra končí. Protože hra začíná až na konci října, jsou v 1. etapě dva úkoly již zveřejněné a třetí vyjde poslední říjnový den na iklubovně.

Úkoly jsou přiřazené k etapám, ale je možné je plnit kdykoliv od začátku hry až do jejího konce 30. dubna 2016 - znevýhodnění tedy nejsou ani soutěžící, kteří se přidají ke hře až v jejím průběhu (na podzim 2015 či v zimě 2016), budou mít pouze na plnění úkolů kratší dobu.

Čtyři úkoly v průběhu hry budou označeny jako bonusové - za takové úkoly můžete kromě bodů do soutěže získat navíc speciální cenu - komiksovou knihu na stejný námět, jako má hra. Cenu získají dvě nejlepší odpovědi na bonusový úkol, které přijdou do SPJF před koncem etapy, ve které byl úkol zadán. Ukázku z úžasného komiksu od Lucie Lomové najdte na poslední stránce soutěžního sešitku - jistě stojí za to, vyhrát jej celý.


Doklad o splnění úkolu zasílají soutěžící kdykoliv v průběhu hry poštou (nebo e-mailem, pokud je to přímo v textu úkolu uvedeno) na adresu pořadatele (Sdružení přátel Jaroslava Foglara, zkráceně SPJF), kontakty jsou uvedeny ve spodní části této stránky.

Na e-mailu karaipuku@spjf.cz se můžete zeptat na podrobnosti, posílat svoje náměty a dotazy k úkolům a případně fotografie z plnění úkolů, které vyvěsíme na iklubovně a facebookovém profilu hry www.facebook.com/dlouhodobka.

Stránka s podrobnými pravidly, zadáním úkolů a pořadím:
www.iklubovna.cz
Adresa pro posílání odpovědí na soutěžní úkoly:
SPJF
Bobří stopou
PO box  245
658 45 Brno

E-mail pro odeslání vyjmenovaných úkolů, dotazy a náměty:
karaipuku@spjf.cz
Facebooková stránka pro sdílení příspěvků ke hře:
www.facebook.com/dlouhodobka

 

Vytvořil 30. října 2015 ve 23:59:13 Čáp. Upravováno 7x, naposledy 31. října 2015 v 19:03:37, Drobek


Diskuze ke článku

12. února 2016, 13:53
Čáp (administrátor)

Ahoj Spyro,

rozhodující je razítko na obálce.

11. února 2016, 21:45
Spyro

Zase Spyro

Ahoj, tak už jsem tu zase s dotazem. Tentokrát ohledně splnění bonusového úkolu č. 9.
Chtěla bych se zeptat, jestliže pošlu své materiály k tomuto úkolu třeba den těsně před uzavírkou a on by přišel s tímto datem bohužel až třeba den po uzavírce, bude se to ještě počítat? Děkuji.
31. ledna 2016, 18:18
Čáp (administrátor)

Ahoj Spyro, minimální počet zemí není stanoven, v úkolu jde o to, nasbírat co nejvíc zemí celkem od všech cestovatelů (takže když ti popovídají o Rakousku tři lidi, pořád se ti počítá jen jedna země).

Co se týče nejjižnějšího bodu, jde opravdu o ten nejjižnější bod, samozřejmě při dodržení bezpečnosti, takže nebějte pod álnici, nemusíte v únoru plavat doprostřed rybníků a řek apod.

27. ledna 2016, 21:32
Spyro

Pár dotazů

Ahoj, chtěla jsem se zeptat- u toho nejjižnějšího cípu, musí to být přesně to nejjižnější místo v okresu, ať už je to dálnice, les, nebo třeba vysoký smrk, nebo by stačilo zajet do té nejjižnější vesnice a jít třeba na její nejjižnější konec?
A ohledně 9. úkolu, kolik minimálně zemí u jednoho cestovatele je nutné uvést? Děkuji předem za odpověď.
Vložení nového komentáře
*
*
*