iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

3. etapa - prales, poušť a prérie (prosinec)

Dlouhodobá hra Karaí Pukú začíná 30. října 2015 a po 7 měsíců vám bude přinášet zajímavé úkoly, zábavu i poučení a hlavně možnost vyzkoušet si věci, o kterých jste možná ještě nikdy ani neslyšeli!

16.1.2016 22:27
Autor: Čáp, Počet přečtení: 1242

Karaí Pukú podnikl celkem osm velkých cest. Kromě jedné návštěvy Mexika a USA mířil vždy do jižní části amerického kontinentu. Celkem na cestách strávil dvanáct let. Většinou sám nebo s průvodci z některého indiánského kmene. V jihoamerických pralesích zažil neuvěřitelná dobrodružství, občas velmi nebezpečná.

Sedmý úkol. Sedmý úkol není složitý. Vyžaduje od vás, abyste vybarvili mapku jižní Ameriky s vyznačenámi státními hranicemi a Brazílií rozdělenou na 13 dílčích oblastí čtyřmi barvami tak, aby se nedotýkaly navzájem žádné dva státy vbarvené stejnou barvou. Mapku níže si můžete vytisknout a vybarvit ručně nebo použít adresu obrázku (http://www.iklubovna.cz/modules/iklubovna/images/2016/jizniamerika.jpg) a vložit ji do webového editoru na adrese https://pixlr.com/editor/. Odpověď na otázku můžete poslat poštou i e-mailem.

Podaří se vám jednotlivé jihoamerické státy rozpoznat? Pozor - Brazílie (která je 5. největší stát světa) je pro potřeby hry rozdělená na 13. oblastí.

Osmý úkol. Do Jižní Ameriky se asi hned tak nepodíváte, ale zkuste si  najít svůj kousek jihu v okolí. nejprve vyrobte  jednoduchou klubovní vlajku, kterou označíte dosažené území. Poté nalezněte nejjižnější cípek okresu, ve kterém leží vaše město/obec a ve vhodný den vyražte na klubovní výpravu. Až dosáhnete místa,  zatlučte vlajku do země a pošlete nám svoji fotku!

Devátý úkol. Devátý úkol je bonusový - za jeho splnění můžete do 17. února 2016 získat krásnou komiksovou knihu Lucie Lomové Divoši. Vyžaduje od vás, abyste navštívili co největší počet cestovatelů - nezávisle na věku - ze svého okolí, kteří by vám mohli povyprávět o cizích zemích, které navštívili. Zeptejte se jich na zajímavé zážitky z každé země. Ke každé pak napiště jeden odstavec textu (samozřejmě můžete text i ozdobit a ozvláštnit) - o kterou zemi jde, kdy ji cestovatel navštívil, kdo je oním cestovatelem (stačí jméno a váš vztah k němu) a co zajímavého (opravdu stačí jen krátká zajímavost) v ní zažil nebo viděl. Za cizí země nebudeme považovat Českou republiku a Československo, uznávat budeme jen členské země OSN a jedno území lze vztáhnout jen k jedné zemi (nelze tedy například započítat Jugoslávii, Srbsko a Černou Horu a Srbsko při opakované návštěvě Bělehradu). Hodnotit se bude počet takto popsaných zemí a v případě rovnosti bodů úprava vašeho hlášení.

Vytvořil 16. ledna 2016 ve 22:28:28 Čáp. Upravováno 9x, naposledy 20. ledna 2016 v 11:28:31, Čáp


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*