iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

1. etapa - Muž jménem Karaí Pukú (říjen)

Dlouhodobá hra Karaí Pukú začíná 30. října 2015 a po 7 měsíců vám bude přinášet zajímavé úkoly, zábavu i poučení a hlavně možnost vyzkoušet si věci, o kterých jste možná ještě nikdy ani neslyšeli!

31.10.2015 00:33
Autor: Čáp, Počet přečtení: 952

Obrázek ke článku 1. etapa - Muž jménem Karaí Pukú (říjen)Aneb neobyčejné osudy neobyčejného člověka. V tomto článku najdete první tři úkoly dlouhodobky, z nichž první dva jsou již vytištěny v soutěžním sešitu a třetí si můžete vytisknout a do sešitu nalepit! Úkoly z etapy není nutné plnit do konce října, odevzdat je můžete kdykoliv v průběhu hry.

Podivná dvě slova: Karaí Pukú. Ačkoliv tak na první pohled nezní, pocházejí z indiánského jazyka. Ale jakých Indiánů! Nepředstavujte si Siouxy uhánějící na koních po stepích Severní Ameriky. Přezdívku Karaí Pukú dali lovci z daleké ciziny Indiáni jihoameričtí, žijící v pralesech a na pláních nazývaných španělsky campo. V první etapě se snad dozvíte víc!


První úkol máte možná již splněný. A pokud ne, bude pro vás jistě jednoduchou rozcvičkou. Požaduje od vás, abyste si založili klub (pokud už klub máte, nezakládejte nový) a přihlásili jej do hry Karaí Pukú na webové stránce www.iklubovna.cz. Počet bodů za úkol můžete zvýšit tím, že nám napíšete přihlášku a seznam členů klubu také poštou!


Splnění druhého úkolu vás posune blíže k poznání toho, o čem hra Karaí Pukú bude. Zkuste hledat v knihovně a na internetu a zjistěte, kdo se touto  zvláštní přezdívkou honosil, kde a kdy žil a co ve svém životě dokázal. Pošlete nám odpověď, kde shrnete o lovci co nejvíc informací a popíšete, čím byl zajímavý a v čem by nás mohl inspirovat i v dnešní době.

 

Vytvořil 31. října 2015 v 00:34:39 Čáp. Upravováno 5x, naposledy 16. ledna 2016 ve 22:45:57, Čáp


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*