iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Redakce časopisu

16. až 18. listopadu 2012 spolupořádá SPJF s šumperským oddílem ČTU Kamarádi a tábornickým oddílem TOPaTOM ze Zábřeha Celostátní velkou výměnu zkušeností. Za SPJF by se mělo akce zúčastnit přibližně 30 organizátorů - pomocníků, kteří se zapojí do vydávání CVVZkových novin, informační služby na akci a provozu čajovny. Zde je prostor pro přihlašování k pomoci, diskuzi nad úkoly a domlouváním potřebných činností.

17.9.2012 00:40
Autor: Čáp, Počet přečtení: 1471

Kamarádi z redakce CVVZkového časopisu! Konečně jsem se více dostal k organizaci našeho týmu na CVVZ, proto přináším několik zásadních informací. Prosím přečtěte si celý článek.

I když jsme, jakožto převážně členové pořádající organizace, přislíbili svoji účast na pořádání CVVZ zdarma, tak docela zdarma to nebude - musíme se najíst, někde přespat a taky každý z nás dostane svoje CVVZ tričko, proto bude třeba zaplatit drobnou částku, která vychází na 150 Kč dohromady za celé tři dny. Platbu prosím proveďte na účet CVVZ podle postupu na webu CVVZ (viz níže), iný poplatek neplaťte! Registrace j nutná, bez ní se nedostanete do budovy.

Časopis vyjde jednou v pátek, třikrát v sobotu a dvakrát v neděli - celkem tedy máme na krku šest čísel čtení, které musí být kvalitní obsahově i graficky. Vyžaduje to mimo jiné, abychom cca 50 % textů již připravili v předstihu, aby byla většina redakce na místě již v pátek ráno a začala pracovat na aktualitách do pátečního a prvního sobotního vydání a abychom moc nespali a hodně pracovali. Od každého z vás mj. potřebujeme, abyste si objednali jídlo na webu CVVZ (viz níže).

Uvědomujeme si, že CVVZ je plná zajímavých programů a někteří z vás by byli moc smutní, kdyby se nemohli alespoň jednoho zúčastnit. Jsou-li mezi vámi tedy takoví, napište prosím sem do komentářů, který je váš vysněný program a registrujte si jej na webu CVVZ (viz níže).

Teď již k tomu webu: na stránkách http://cvvz.cz běží malý informační systém. Založte si prosím svůj účet, přihlašte se jako organizátoři, vyplňte všechny údaje, objednejte si jídlo, případně svůj jeden program a ubytování zatím neřešte - pokusíme se je pro nás zajistit přímo v redakci, abychom se nemíchali s účastníky a nebyli rozházení po všech budovách.

A prozatím poslední má prosba směřuje k zaslání údajů (případně přímému vyplnění pro ty, kteří zde mají funkci redaktora) o vašem příjezdu a odjezdu. Doufám, že nikdo neodjede před koncem akce, protože má moc práce, musí za babičkou nebo už ho to přestalo bavit, přítomnost nás všech je pro zvládnutí našich nemalých úkolů klíčová, stejně tak proím studenty, kteří mohou orazit již ve čtvrtek večer, aby tak učinili, páteční škola je jako slepé střevo. Já si beru dovolenou, tak kdyby se někdo přidal, bude machr.

Přezdívka Příjezd Odjezd Funkce Program Tričko
Carmen
rozhovory, fotky L
Čáp
čtvrtek večer neděle večer šéfredaktor, tisk - L
Ďábel pátek ráno (příp. čtvrtek večer) neděle večer fotky, články XL
Ježek rozhovory, fotky XL
Migg kolportér, reportáže XL
Ondera články, tisk L
Skříťa články, tisk M dívčí
Sova čtvrtek večer neděle odpoledne reportáže, články L
Stinky pátek večer neděle odpoledne
Stopař kolportér, kresby M
Vojta články, tisk L

Na závěr prosím Ježka a Vojtu, aby zajistili svoje auta pro odvoz věcí a ty, kteří budou chtít jet autem, aby to napsali sem do komentářů.

Vytvořil 17. září 2012 v 00:42:05 Čáp. Upravováno 14x, naposledy 10. listopadu 2012 ve 13:09:39, Čáp


Diskuze ke článku

15. listopadu 2012, 11:40
Čáp (administrátor)

Ber ji.

15. listopadu 2012, 11:30
Migg (administrátor)

Rozčtyřka

Zítra sebou můžu dovést prodlužku (rozčtyřku) mám si ji přibalit??

Jinak tedy dorazím až o půl dvanácté. Zítra ráno musím ještě na praxi do školy a nemůžu se z toho vyvlíknout.

14. listopadu 2012, 22:57
Čáp (administrátor)

Obecně bude lpší, když budou redktoři vymýšlet témata autonomně a nezávisle, vzhledem k tomu, že se budeme stylizovat do bulváru, měly by mít ankety provokativní charakter. Pokud někdo nebude schopen přijít se zajímavým tématem, dostane něco zadáno.

14. listopadu 2012, 18:18
Sova (administrátor)

Ankety

Mám dotaz ohledně anket - pokud máme za úkol nějakou udělat, dostaneme zadáno téma, nebo je na nás jej vymyslet? A rovněž metoda provedení je na nás?

12. listopadu 2012, 01:19
Krizmen

Klobouk dolů

Máte to kluci hezky naplánováno. Držím palce. Tak jsem si nějak nostalgicky zavzpomínal, kdy jsme na několika CVVZtkách dělali zpravodajství spolu s Alpínem a Bestem... To už je pěkná řádka let.
10. listopadu 2012, 20:06
Čáp (administrátor)

Harmonogram

Po poslední ostré poradě vkládám harmonogram našeho zápřahu. Každý je samostatně zodpovědný za svoji práci podle rozpisu, ptejte se raději dříve na to, co vám není jasné, dokud je čas. Hramonogram zde. Rozpis programů CVVZ zde.

U rozhovorů ještě vybereme, s kým ze zajímavých lidí budou dělány, pokud si sami vyberete dopředu podle webového rozpisu, vaší iniciativě se meze nekladou.

Pokud je v programu psáno „záloha“, počítejte s tím, že máte volno, ale nesmíte se vzdálit pro případ (a bude to častý případ), že se něco nebude stíhat a bude třeba si vás zavolat zpět do redakce.

Sídlo budeme mít v redakci kde budeme také spát (a v jejím blízkém, členitém okolí za tělocvičnou), k dispozici budeme mít také školní rozhlas ;-)

Někteří šťastní z vás dostali za úkol obstarání snídaně nebo večeře pro ostatní, mimo páteční večeři to bude znamenat obstarání snídaně ve školní kuchyni (zdarma) a její donesení ostatním - registraci jídla doufám všichni včas provedli. Pokud si někdo jídlo nezaregistroval, musí si je obstarat zvlášť na vlastní náklady. Stinky dodá presovač na kávu, té bude jistě zapotřebí. Páteční večeři má na starost Skříťa, která nakoupí za rozumnou cenu jídlo po cestě a připraví večeři pro ostatní (peníze máme).

V redakci budou 4 počítače - hlavní bude můj, v tom se budou finalizovat konečné verze časopisů. Sazbu budou mít dále na starosti Stinky, Vojta a Sova, kteří budou pracovat v InDesignu 5 (7.0.4) (nikoliv 5.5, který je, jak jsme zjistili, nekompatibilní).

Tisknout se bude v tiskárně Trifox v Šumperku, vše okolo tisku bude zajišťovat Stinky, vždy v druhé dvouhodinovce určené pro tisk pak někdo zajede Vojtovým nebo Ježkovým autem do tiskárny a přiveze vytištěné časopisy k doskládání do redakce.

Všechny, kteří mají v rozvrhu za úkol zpracování reportáže (takže asi všechny), rozhovoru nebo dalšího díla, prosím, aby si přivezli svoje notebooky, Ďábla, Sovu a Stopaře prosím, aby si dovezli foťáky. Na předtisky budeme mít k dispozici tiskárnu SPJF, kterou přiveze Ježek.

Další dotazy prosím pište na iklubovnu, ať si nezahlcujeme schránky a všichni si mohou přečíst všechny odpovědi.

1. listopadu 2012, 23:31
Carmen

čtvrtek

prijedu ve čtvrtek po práci, z Prahy vyrazim tak v šest večer.. beru dovolenou
31. října 2012, 22:19
Drobek (administrátor)

Info

Prosím, zde je několik důležitých informací k CVVZ:

1. Neregistrujte si ubytování, jídelnové vlny a už ani programy. Na jídlo budeme chodit v době, kdy bude čas a u programů by mělo jít domluvit se s lektorem na místě, zda mu nebude vadit jeden pořadatel navíc - pokud nepůjde o dílny s potřebou speciálního materiálu.

2. Registrujte si však ve svém účtu, jestli chcete kapustové karbanátky nebo řízek, tedy obecně stravu. Do 2. listopadu!

3. Jo, a jestli jste se ještě nezaregistrovali nebo nezaplatili, doporučuji udělat to co nejdřív, protože registrace osob a stravy končí 2. listopadu ve 20:00 a chvíli trvá, než jsou příchozí platby zaevidovány - a bez peněz není jídlo, lito. Prosím náčelníky sekcí, aby dohlédli na to, že se tato informace včas dostane ke všem z jejich týmů.

4. Vezměte si bačkůrky.

5. Když po akci zbydou účastnická trička, můžete si ke svému pořadatelskému přikoupit za pouhých 100 Kč ještě pěkné fialové, bylo domluveno.

6. Chcete-li se na něco zeptat, ptejte se.

7. Těším se na vás, jsem ráda, že jste se rozhodli s akcí pomoct, a doufám, že si ji užijete :)

17. října 2012, 22:44
Migg (administrátor)

Odjezdy

Jinak odjed můžu ve čtvrtek večer a na CVVZ zůstanu do konce. Můžu jet vlakem, nebo pokud někdo bude mít místo v autě tak bych se klidně také svezl.

17. října 2012, 22:39
Migg (administrátor)

Tričko

Tričko bych si přál XL

17. října 2012, 19:12
Jezek (administrátor)

redaktor

Tak já sice redaktor jsem, ale článek neupravím - nevím jak.

Přijedu ve čtvrtek odpoledne. Auto je pro 5 - kolik věcí bude nevím, je to kombi. Povezu asi Anču pro Skřítě.

25. září 2012, 21:28
Jezek (administrátor)

záda

Spíš mrazničku. Ale tak či onak - Čápovi patří omluva - jeho dopis jsem našel ve spamu.

25. září 2012, 13:40
Rolf (administrátor)

Mrazík

to bude věkem, nebo jsi nezavřel ledničku :))

24. září 2012, 22:10
Jezek (administrátor)

záda

Já ho cítím. To mrazení.

23. září 2012, 17:19
Rolf (administrátor)

Ještě k redakci

Já žádné mrazení v zádech necítím, dokonce věřím že v redakci bude dobrá parta, ale nyní účast z níže uvedených důvodů slíbit nemohu...

23. září 2012, 14:44
Jezek (administrátor)

redakce

Zvláštní, cítím podobné mrazení v zádech jako Rolf a to nejsem ANI člen vedení SPJF..

19. září 2012, 22:49
Čáp (administrátor)

Omluva

Tak to promiň Rolfe, já už tě tak nějak považoval za prvek množiny oslovených.

19. září 2012, 21:08
Rolf (administrátor)

Poloviční borci

nejsou zrovna ideální řešení, sám to taky nemám rád. 100% slíbit nemůžu a tak mě tedy nepočítejte. Rád bych ale dojel, tak kdyžtak budu jen obyčejný zhulenec a budu případně somrovat u bufetu čaj. Na téma jsme se myslím nebavili, já tě viděl za poslední rok asi 2x :))

19. září 2012, 20:39
Migg (administrátor)

Pokud si nezlomím na Stínadlech nohu tak jedu na 100% Jinak velikost trička mám XL

19. září 2012, 17:00
Čáp (administrátor)

Veřejná výzva není moc šťastná, jenže když zónu uzavřu jen pro některé, nedostanou se k ní ostatní, kteří by třeba rádi jeli. Jakmile bude tým jasný, budeme se radit už neveřejně. Jinak mám dojem, že už jsme se spolu na toto téma bavili, Rolfe. Nebo se pletu?

19. září 2012, 16:59
Čáp (administrátor)

50 %

Bohužel náš tým musí šlapat jako hodinky a proto nemůžeme žádné poloviční borce brát. Samozřejmě to nijak neuzavírá účast, ale nyní potřebuji dát dohromady seznam lidí, na které se lze spolehnout, i kdyby padali mražení svišti z nebe. Kdo si nní jistý, může přijet pomoci, ale do týmu ho nepočítám, akci pro skoro tisíc lidí nemůžeme zkazit.

Zatím jedou: Ondera, Sova, Stopař (teda asi, když chce tričko), Carmen, Migg.

19. září 2012, 16:56
Migg (administrátor)

Jedu

Ahoj omlouvám se, že odepisuji tak pozdě. Pokud máš čápe v týmu stále místo tak bych jel s vámi.

19. září 2012, 10:43
Rolf (administrátor)

Účast na CVVZ

Děkuji za nominaci do redakce, možná je lepší cestou spíše redaktory oslovit osobně a až potom seznam zveřejnit, ale na druhou stranu to pro někoho může být příjmené překvapení :) sám nyní nemůžu slíbit svou účast, v mém zaměstnání se některé události dějí náhle a často musím pak osobní záležitosti rušit či měnit jejich termíny. Zrovna včera jsem dostal zprávu o říjnové stáži v Litvě. Takže počítejte se mnou jen na 50% a možná taky jen na část programu. Ovšem nevím jak je to s rezervací dopředu, s poplatkem apod...??

19. září 2012, 10:28
Renca (administrátor)

Odskok

Ahoj, muselo dojít k nějakému omylu, neboť Stopař se nahlásil i do mé skupiny mezi čajovníky - rozhodně nezhulené! :-)

19. září 2012, 00:39
Bublina (přihlášený)

Tradice je tradice

Nezapomeňte Stopařovi v titulce zkomolit jméno!
17. září 2012, 22:56
Čáp (administrátor)

Odskakování

nepřipadá v úvahu. Když nebudeš spát katalptickým spánkem z únavy, budeš makat až zčernáš. Ale jinak v pohodě…

17. září 2012, 22:33
Sova (administrátor)

Těším se! :)

17. září 2012, 20:13
Stopař (administrátor)

Celoadamovská Velkokapacitní Vytucaná Zácpa

A nazdar pobóchanci 1. kategorie!

vypadá to stále pravděpodobněji, že budu v Brně a ne v zahraničí, takže se mnou můžete už pomalu počítat. Dám vědět brzo, snad do týdne.

Do redakce se těším. Doufám, že budeme vydávat ujetej cool zpravodaj a la Hlasatel ročník 06 nebo kronika z Chilcootu :-D

Jo a docela rád bych si odskočil občas za dívkami u zhulenci :)

jak psal Čáp v mailu -

Mimo nás deset ještě povede svoji sekci Drobek (10 sličných dívek v informacích) a Renča (10 zhulených čajovníků), takže ze SPJF nás bude celkem 30.

Zatím se mějte


17. září 2012, 18:06
Jezek (administrátor)

redakce

Já budu v redakci?

17. září 2012, 17:47
Carmen

dojedu

Fajn vezmu s sebou netbok a fotak... Pokud byste chteli vzit nnějaky trampsy věci, to napište doptredu..
Vložení nového komentáře
*
*
*