iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Noc s (Andersenem a) Foglarem konečně nastala

23.3.2018 20:43
Autor: Menhart, Počet přečtení: 3097

Česká televize odvysílala retortáž z Noci s Andersenem, kde informovala o zaměření akce na Rychlé šípy, které letos oslavují 80. výročí vzniku.
Na přípravě akce se také podílelo SPJF.

Je to skutečností - Noc s (Andersenem a) Foglarem konečně nastala. Však o tom píší a vysílají to všichni.

ČT informovala, že na bezmála 1700 místech prožily děti Noc s Andersenem.

Živý vstup v televizi byl z uherskohradišťské knihovny, kde se tradice Noci s Andersenem zrodila. Odpolední program zajišťovali místní skauti. V knihovně byly různé soutěže a kvízy z knížek.
Letos se Noci s Andersenem účastní 95 tisíc převážně malých dětí po celém světě. Kromě Česka se zapojila také Česká centra v USA, Austrálii či africké Keni.

 

Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě
CESKATELEVIZE.CZ
 

 

Sdružení přátel Jaroslava Foglara pro Noc s Andersenem zajistilo hru Velké Ulčovky a Otázky z foglarovek. Díky všem, kdo se na vytváření otázek podíleli.
Pokud si chcete zkusit u příležitosti Noci s Andersenem kvíz o Rychlých šípech, naleznete ho zde.

 

Za reportérem České televize Lubošem Dostálem můžete zahlédnout kousek plakátu z výstavy SPJF Spojeni Foglarem, která právě v knihovně v Uherském Hradišti probíhá - více zde.


Ještě ryze osobní poznámka:
Věděl jsem, že v nedaleké školní knihovně probíhá také Noc s Andersenem. Odpoledne jsem byl se skautským střediskem mých dětí na Křížové cestě, takže jsem ťukal na dveře školy už dost pozdě za tmy. Zrovna vycházely nějaké učitelky nižších stupňů, tak jsem se jich ptal, jestli jejich knihovna taky četla Foglara?
Jedna z nich odpověděla, že jsou z 1. stupně a tam četly dětem Pejska a Kočičku a na 2. stupni se četly Rychlé šípy, ale Foglara nikde...

Tak jsem jel k Andělu, kde v DDM další členové SPJF z Prahy (Alpín, Slávek...) pomáhali také s organizování místní Noci s Andersenem. Už jsem přijel pozdě, takže jsem zastihl pouze cca stovku dětí, jak ve 22 hodin odchází. Prý se jim to líbilo.
Vyfotil jsem si děti aspoň na stanici (bylo jich opravdu dost). Každá třída si udělala na Noc s Andersenem rychlošípáckou vlajku - foto. Kvůli GDPR jsem děti záměrně vyfotil, aby je nebylo poznat. Tato paní učitelka si ale pěknou fotku zasloužila. O RŠ toho věděla dost...

 


 


Foto: ČT, SPJF

Vytvořil 23. března 2018 ve 20:59:17 Menhart. Upravováno 6x, naposledy 24. března 2018 v 01:33:47, Menhart


Diskuze ke článku

24. března 2018, 10:47
tendruhejvojta (administrátor)

Velké poděkování

všem členům Sdružení přátel Jaroslava Foglara, kteří se do letošní Noci s Andersenem zapojili a v páteční večer vyrazili "do terénu" připomenout dětem slavného spisovatele a neméně slavný klub Rychlých šípů.

Mezi mnohými dalšími nezaháleli ani nejvyšší představitelé našeho Sdružení - Vojta s Čápem zorganizovali herně-besední rychlošípácký program na základní škole v Pršticích u Brna. Hlavní zásluhu za příjemně strávený večer měl však zejména skvělý tým dětí a jejich paní učitelek!

Zapojili jste se i vy ve vašem okolí do Noci s Andersenem pořádáním besedy s dětmi? Pošlete nám krátkou zprávu či fotografie na e-mail bs@spjf.cz. Z vašich příspěvků připravíme reportáž do Bobří stopy!

 

24. března 2018, 06:22
Winoga

Doubravčice

Foglarovky a foglarovské hry měly velký úspěch. Později napíšu více.
Vložení nového komentáře
*
*
*