iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Info od JK Čápa - foglarovské Kawerongo č. 13

22.2.2018 20:55
Autor: Čáp, Počet přečtení: 5952

Již březen přichází a tak se opět setkáváme nad textem a fotkami Kaweronga - internetového magazínu, který informuje o dění v SPJF nejen na jižní Moravě. Tentokrát jde o vydání, které v titulu nese foglarovskou třináctku a proto pro Vás máme také třináct fotek.


Začneme zvolna 2. ledna v polském Krakówě, odkud pochází snímek pětice dobrodružných duší, jmenovitě Drobek, Ilič (horní oko), Doubravka (dolní oko), Čáp a ¥, kteří se vrací ze Silvestrovské průzkumné akce na Ukrajině. Kamarádi z jihopolské pobočky SPJF na nás bohužel neměli čas, ale aspoň jsme si vyfotili pod kostelní věží sochu hlavy Jana Tleskacze.

Protože někteří členové a příznivci pobočky trpí čímsi jako podzemní horečkou, nevydržel Martin v novém roce ani týden bez kopání. Hned 6. ledna zamířil se skupinkou nejšpinavějších podzemáků na Novobranskou ulici v Brně, aby si vykopal jamku, ve které nyní sedí sám jako zajíc. Očekávaný objev nových sklepů se tentokrát nekonal, o starých píšeme zde.

20. až 21. ledna se v Pardubicích konala první porada Vedení SPJF v roce 2018. Velmi útulné přístřeší nám poskytli skautu z oddílu Bílý delfín (středisko Polaris), jmenovitě nám vyšel vstříc bratr Akela (na fotce čtvrtý zleva). Porada byla svižná a rovněž bohatá na návštěvy, kromě skautů na fotce nás navštívili také bývalé členové Vedení Rolf a Revizní komise Zandt. Menhart se na fotce musel pochlubit svým novým mobilem, se kterým si celou poradu hrál (a nedával pozor).

Ale abychom si z Menharta jen neutahovali, nutno mu vzdát poděkování za zpřístupnění bytu Jaroslava Foglara následující den po poradě Vedení. Byt je postupně vyklízen a Skautská nadace Jaroslava Foglara, která laskavě provedla snad již všechny zájemce, připravuje jeho pronájem.

První letošní návštěva Muny trvala jen několik minut. Na konci vyčerpávajícího horského přejezdu se zastavili zkontrolovat stav jediného nemovitého majetku SPJF Čáp, ¥ a Tomáš, který dne 28. ledna 2018 sedí na obrubě sochy Jaroslava Foglara.

Poslední lednový den roku 2018 uspořádalo Perpetuum pro své členy a příznivce návštěvu protileteckého krytu pod Kraví horou v Brně. Zájem předčil očekávání a v brněnském podzemí se nás tentokrát sešlo dohromady rovnou 15. Naštěstí kapacita krytu je ještě o dva řády větší.

První únorový víkend byl prodloužený o pololetní prázdniny a tedy šlo o jedinečnou příležitost ke klubovnímu setkání. Účastníci dlouhodobky Isla de Muerta se sjeli do severomoravských Hodoňovic u Bašky, aby rozděleni do čtyř mužstev a ženstev změřili své síly. ČSD (Čáp, Spyro a Drobek) přijeli na návštěvu, uspořádat jednu hru a sepsat  reportáž, kterou jste si na iklubovně mohli přečíst zde.

Šokujícím zážitkem pro mě bylo, když mně na konci ledna zazvonil na stole telefon a ve sluchátku se ozval kamarád Béďa Zelenka se slovy: „Ahoj Čápe, asi si mně nepamatuješ, naposledy jsme spolu mluvili před devatenácti roky“. Pamatoval jsem si dobře a s cestovatelem a dobrodruhem Béďou jsme upředli několik drobných nových plánů, o kterých se na iklubovně ještě dočtete. Jednou z prvních zajímavostí od Bédi je komiks Záhada pokladu z pálené hlíny, který se zabývá tajemstvím starých cihel(en) a který si přečtete v příští Bobří stopě.

Samozřejmě i v roce 2018 pokračují každotýdenní podzemní výpravy Perpetua a tak se na jižní Moravě nemůže cítit osamělý a zapomenutý žádný sklep, štola či kryt. Sedmého února zamířili Čáp, Adam, Jitka, Martin a ¥ zmapovat doposud nezdokumentované kryty za strojírnou v Kuřimi.

A hned dva dny na to se konala další akce na půdorysu SPJF - totiž zimní vandr na srub Prasklý džbán na Dalešické přehradě. Stopař, Čáp a Berny ze 143. KBS Orion se po létech sešli s Jerrym z 11. KBS Dva divoši v útulném srubu u kamen, kam se v zimě šplhá po zledovatělých skalách. Příjemné posezení a čtení knihy od Václava Cílka bylo inspirací na celý rok 2018 :-)

O týden později přišla další nečekaná návštěva. Z daleké Prahy zavítala na Brněnsko, Vyškovsko a Blanensko kamarádka Vanda, druhdy vedoucí 226. KBS Amazonky. A to byla vhodná příležitost k návštěvě kavárny. stejně jako dramatické cestovatelské projekce o Kubě v nemojanské knihovně, kterou vedl kamarád Rolf, vedoucí 155. KBS Moravští indiáni a dlouholetý člen Vedení SPJF. Akce se zúčastnil také legendární vyškovský klubař Radek Hála s rodinou.

Počítáte správně - prozatím pouze dvanáctá fotka (třináctá přibude brzo) se týká soutěžní hry Stínadelské šestnáctero, kterou v Brně pořádá SPJF (namísto třetího ročníku hry Stínadla tudy). Hry, spočívající v hledání zajímavých městských zákoutí pouze podle fotek, se může zúčastnit kdokoliv bez omezení věku. Prozatím se registrovalo neuvěřitelných 318 týmů a číslo i nadále roste. Hra běží do 18. března a přihlásit se do ní můžete zde.

Vytvořil 22. února 2018 ve 21:15:18 Čáp. Upravováno 4x, naposledy 23. února 2018 ve 14:18:06, Čáp


Diskuze ke článku

2. března 2018, 01:59
Sova (administrátor)

13

Napjatě čekám na třináctou fotku :-)

23. února 2018, 21:57
Rolf (administrátor)

Kupujte Kawerongo

u svých trafikantů a kamelotů ještě dnes!!! Pěkný článek a pěkný klobouk a kožená budna zaměstnance tajné polské policie v Krakowě :) 

Vložení nového komentáře
*
*
*