iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Pohár Bobří ligy putuje do Vyškova!

Chceš přispívat na eStopu a sám/sama psát další články?
Nejprve se zaregistruj a pak nás kontaktuj buď v zóně iKlubovna, nebo e-mailem!

5.4.2012 16:50
Autor: Rolf, Počet přečtení: 3468

DuklaJe dobojováno! Závěrečný hokejový turnaj Bobří ligy přinesl v sobotu 31. března 2012 na zimním stadionu v Rosicích opravdové drama a také rozuzlení, kdo získá pohár pro vítěze uplynulého hokejového ročníku. Na ledě na sebe narazily týmy Bobrů Brno a Dukly Vyškov, mezi kterými se rozhodovalo o vítězi sezóny 2011/12. Bojovalo se o každý puk, o každý kousek ledu před oběma brankami a skóre se přelévalo ze strany na stranu. O tom že to byla velká hokejová bitva, která se vyrovnala letošním bojům v play off extraligy, svědčí velmi vyrovnané výsledky.

HC Bobři Brno: MV Bobr, Sharp, Jerry, Tom a Láďa.

HC Dukla Vyškov: Rolf, Vánočka, Kahn, Zajda, Kuba a Bafon.

Aréna rosice1. zápas: Bobři Brno – Dukla Vyškov 3:5

Góly: 2 MV Bobr, Tom – 3 Kahn, Bafon, Kuba

V loňském ročníku neporazitelné Brno a nebo Vyškovská legie? To byla otázka, kterou měli rozluštit poslední zápasy této sezóny. Dukla kromě tradičních hráčů Rolfa a Vánočky vsadila na sehranou dvojku odchovanců Zajdu a Kahna, kterou dobře doplňovali hostující Bafon a Kuba. Převaha Vyškova, hrajícího ve žlutých dresech, se promítla i do produktivity. Na druhé straně se dvakrát individuálně prosadila brněnská legenda MV Bobr, který se bruslařsky vyrovnal i o dvě generace mladším hráčům. Na vítězném a jak se později ukázalo pro Vyškov rozhodujícím vítězství se již ale nic nezměnilo.

 

Souboje na ostří nože!2. zápas: Dukla Vyškov – Bobři Brno 4:4

Góly: 2 Zajda, Bafon, Kahn – 2 Láďa, Sharp, Jerry

Po výměně stran zahájili druhou patnáctiminutovku lépe Bobři z moravské metropole. Ti vedli po Sharpově přesném zásahu od mantinelu již 1:3, pak ale zaúřadovala souhra žluté legie, které pomohl k nerozhodnému výsledku i polovlastní gól, když se Zajdova střela odrazila od někoho z bránících hráčů za čáru. Ačkoliv jeden jmenovaný hráč Brna Marek Polák, jinak tedy národností Čech a srdcem Moravák, reklamoval u boxu trestoměřičů posunutou branku, postavení hráče v brankovišti, offside a pak ještě zkoušel zakázané uvolnění, rozhodčí již na výsledku nic nezměnili.

 

HC Beavers3. zápas: Bobři Brno – Dukla Vyškov 5:5

Góly: 3 Sharp, MV Bobr, Jerry – 2 Kahn, 2 Zajda, Rolf

I tentokráte měli Bobři ze začátku navrch a dostali se do vedení v poměru 2:1. To byl v brankovišti nejprve důrazný Bobr. Následně po samostatném úniku Sharp sice nejprve chytajícího Rolfa neprostřelil, ale propadnuvší kotouč před brankovištěm již nebyl problémem pro ostříleného borce takových kvalit dopravit do branky. Na druhé straně kluziště pak výborně zakombinovalo opět duo Zajda-Kahn a otočili skóre na 2:3 a poté na 3:4, když puk do své branky zametl opět jeden z brněnských hráčů. Pak do sóla našlápl znovu Sharp, který obelstil jak dotírajícího Vánočku, tak i brankáře. V závěru napřáhl od modré čáry Rolf a puk zastavila až branková síť. Přesto nakonec Brno znovu vyrovnalo a zápas skončil smírně.

 

Zajda nedal!4.zápas: Dukla Vyškov – Bobři Brno 3:2

Góly: 2 Kahn, Bafon – Sharp, Tom

V dalším duelu museli Brňané trochu otevřít hru, pokud ještě chtěli pomýšlet na zvrat a zisk poháru. Kombinačně hrající Dukla však nepohlídala několik vpádů soupeře a také díky dobře postaveným tyčkám to bylo z jejího pohledu pouze 1:2. Za tohoto stavu vyjel na výlet přes celé kluziště Rolf a nahozený puk skákající po brankovišti zasáhl Bafon a snad nějaký magnet jej přitáhl přes čáru – 2:2! Nápor Červenočerných ochabl a naopak Kahn svou osmou trefou rozhodl o tom, kdo v tomto ročníku získá titul mistra.

 

Tradičně nechybí též divácky oblíbený pořad"S mikrofonem za hokejem", který vám přináší generální partner Bobří ligy ledního hokeje firma Nábytek Kejík:

1. série: Los určil, že začnou Bobři a prvního střelce Sharpa Rolf hokejkou vychytal – 0:0

1. série: Proti Jerrymu zkusil štěstí technik Zajda, ale blafák mířil do vnější tyče – 0:0

2. série: V brněnském dresu hostující Láďa branky dosáhl až po dorážce a gól neplatil – 0:0

2. série: Letos na penalty 100%-ní Kuba se nemýlil i tentokrát a skóre se poprvé mění – 0:1

3. série: O vyrovnání se pokusil MV Bobr, ale Rolf byl připraven a puk vyrazil – 0:1

3. série: Vyškovskou Duklu mohl dostat do trháku Bafon, ale Jerry byl na místě – 0:1

4. série: Brněnské naděje mohl ještě zachránit Tom, ale brankář jeho úmysl přečetl – 0:1

4. série: O technický kousek se pokusil defenivně laděný Vánočka, ale branku minul – 0:1

5. série: Z levé strany se na branku rozjel Jerry a po perfektním blafáku zakončil do prázdné klece – 1:1

5. série: Penaltové drama pokračovalo. Kahn bekhendovou střelovu poslal puk do sítě – 1:2

6. série: Poslední možnost pro Brno vyrovnat. Sharpovu střelu do levého vinglu vytahuje Rolf ramenem mimo a připisuje si v této sezóně14té chycené trestné střílení ze 17ti!!!! – 1:2

6. série: Na závěr Rolf již kosmeticky upravuje výsledek střelou pod vyrážečku – 1:3

 

Střídačka5. zápas: Bobři Brno – Dukla Vyškov 3:2

Góly: 2 Láďa, MV Bobr – Zajda, Kuba

Smůlu alespoň v posledním a již spíše formálním utkání chtěli protrhnout prozatím bez výhry hrající Bobři Brno. Pomohly jim k tomu dvě přesné střely královéhradeckého Ládi a famózní průnik bránícího levého křídla z Bystrce – MV Bobra. Jeho utěšená akce byla studiem Buly nominována do soutěže o nejhezčí branku – Zlatá hokejka. Parádní sezónu potvrdil i východočeský mladík Kuba, který svou brankou získal dohromady s Kahnem prvenství v tabulce střelců tohoto ročníku. To uniklo o vlásek Sharpovi, kterého tváří v tvář vychytal několikrát brankář Vyškova. Závěrečná siréna přinesla čestný úspěch týmu HC Beavers a také konec V.ročníku BLLH - následovat bude letní příprava a návrat na led koncem listopadu 2012.

Mistři - HC Dukla VyškovTabulka střelců v Rosicích:

9- Kahn

6- Zajda

5-Sharp

4- MV Bobr, Láďa

3- Bafon, Kuba, Jerry

2- Rolf, Tom

Mistr ročníku 2011/12 HC Dukla Vyškov. Stojící zleva: Patrik Jakubčík - Kahn, Nikola Frehar - Zajda, Kuba Správka, Daniel Vlček - Bafon. Dole: Radim Kejík -Rolf, Vašek Navrátil - Vánočka. Ze základní sestavy ještě chybí Oldřich "Machač" Hróza - Čip. Dále k historickému titulu přispěli Zbyňa Veselý, Barča Luňáčková, Zdeněk Matěja - Zandt a hráči na střídavý start z TJ Jiskra Teplice nad Metují Ferda Forró a Helča Forró.

Vytvořil 5. dubna 2012 v 16:59:06 Rolf. Upravováno 10x, naposledy 8. dubna 2012 ve 23:17:25, Rolf


Diskuze ke článku

22. července 2019, 07:52
Ivan

Poděkování Rolfovi

Ahoj Rolfe,chci ti poděkovat za to co pro kamarády děláš,až časem to všichni zúčastnění doceňujeme.Přeju tobě i všem kamarádům hodně ,hodně šťastných a veselých akcí.Táta od Zajdy
8. dubna 2012, 12:56
Rolf (administrátor)

Konec brněnské éry

Ač velmi těsným rozdílem, titul patří poprvé do Vyškov,když první čtyři ročíky ovládl tým Bobři Brno - zpočátku hrající pod psedonymem Old Boys Comets! Dohromady jsme za 5 sezón odehráli 15 turnajů či dvouzápasů a to na 8 stadionech (Vyškov, Lysice, Nové Město nad Metují, Nedvědice, Blansko, Rosice, Česká Třebová a Litomyšl) . Ve všech ročnících nastoupili pouze Sharp, Bobr, Rolf a Vánočka. Čelo dlouhodobé tabulky střelců vypadá následovně: 41-Rolf, 40-Bobr, 39 - Vojta, 31-Sharp, 30-Kahn, 21- Zajda... Kompletní přehled všech turnajů, statistiky, tabulky, fotografie a mnoho dalšího vám přinese připravovaný magazín "S mikrofonem za hokejem".

8. dubna 2012, 12:05
Jerry (administrátor)

to Vánočka

tak si příště nezapoměň výstroj, ať je sjanda

8. dubna 2012, 00:19
Vánočka

Poprvé co sem nedal ani jeden gol to snad ne :D a díky Jerry že si občas přitvrdil patří to k tomu :)
7. dubna 2012, 11:03
Lada_Jezek (administrátor)

Zjistil jsem, že oba týmy byly spokojený s hostováním Východočechů. Tak možná do příští sezóny sestavíme stabilnější Východočeský tým a zamotáme s tabulkou.

6. dubna 2012, 17:22
MV Bobr

Příprava na novou sezónu

Začal jsem počínaje dubnem s přípravou na novou hokejovou sezónu 2012-2013. Připravím si kolo, činky a budu pozvolna cvičit, v létě práce na zahradě, domu atd. Díky Rolfe za články.
6. dubna 2012, 10:03
Kahn

pekny :-) dobra hra a sem rad ze sem svymi 9ti goly pomohl titul vrátit zpet do Vyškova :D
5. dubna 2012, 21:13
Jerry (administrátor)

pohár

Díky organizačnímu omylu pohár nebyl předán, můžete si jej vyzvednout na sekretariátu BLLH v Hrncu... Úžasný

Vložení nového komentáře
*
*
*