iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Zámky

... o zajímavých místech, která jste navštívili a doporučili byste ostatním :-)

16.12.2005 14:39
Autor: Kokosek, Počet přečtení: 1783

A co takhle zámky??


Vytvořil 23. ledna 2011 v 18:06:57 mira. Upravováno 3x, naposledy 3. července 2011 ve 12:45:23


Diskuze ke článku

19. ledna 2012, 13:22
Starý Jestřáb (přihlášený)

ČECHY POD KOSÍŘEM

Já preferuji zámeček Čechy pod Kosířem, protože je krásně schoulený pod nádherným Hanáckým kopce VELKÝ KOSÍŘ.
U zámečku je nádhernej romantickej park s jeskyňkoum a dvěma rybníky. Tam se mi vždy moc líbí.
3. prosince 2006, 14:16
Bublina

Medvědi jsou ještě na Točkníku a v zámecké zahradě na Kladně! :) Točník a hned vedle něj Žebrák taky doporučuju, navíc se to dá spojit s návštěvou nedalekých Koněpruských jeskyň a když už to vezmem kolem a kolem, tak Svatý Jan pod skalou u Berouna (poustevníkova jeskyne :) a taky Amerika, Berounka a kraj Oty Pavla (na přívoze u Berounky převáží moje třídní z gymplu, tak ji pozdravujte ;) jinak je tam muzeum Oty Pavla a nezapomeňte si dát skvělou malinovku v hospodě U Rozvědčíka. Křivoklátské lesy a okolí Berounky je krásné na podzim, barevné stromy na svazích a pod tím líně teče Berounka...
11. září 2006, 18:23
Upir

Jojo, zámky nejsou tak zajímavý jak hrady atd. ale krásnej je Mikulov a u něj blízká Pálava. Moc hezky je vidět když jedete vlakem z Brna do Břeclavi tak když už vidíte pálavu tak už víte že jste kousek... A kolem mikulova je taky dost hrádků atd, třeba kozí, sirotčí a dívčí... no nic, ahój!
7. srpna 2006, 22:18
Rolf

Jako hrady určitě..:) a zříceniny jsou ještě lepší.. a co kostely a různé věže, městské hradby, podzemní chodby :-) já zase můžu doporučit Náchod, tam jsou taky medvědi :) a určitě Pernštejn, tam je zase drsná průvodkyně :-P
19. února 2006, 20:08
Kokosek

Nezbývá mi nic jiného než s vámi souhlasti. Hrady a zříceniny mají prostě větší kouzlo, a jde vidět co všechno zažily! Zámky se mi zdají takové učesané a tolik moc mě neberou... Ale určitě Lednice a Hluboká jsou moc pěkné zámky. V Hradci je moc také moc pěkně, hlavně park a Červený zámek. Ale můj jednoznačný favorit je Český Krumlov. Jak zámek s medvědy, tak historické město a navíc ještě pěkně obklopeno řekou.
18. února 2006, 00:18
Turlogh

Budu se teď opakovat neboť napíši, že souhlasím s Bublinou, tedy když už nějaký krásný zámek tedy buď Hluboká nebo Lednice či Hradec nad Moravicí,(např. Bílá věž je opravdu krásná), ovšem většina zámků byly předtím kdysi hrady, že ano... Já mám taky hrady, tvrze a jejich zříceniny radši proto, že jako šermíř v SHŠ dávám přednost gotice před renesancí či barokem.... Ono to pozdější období i s těmi zámky a zámečky bez pořádných hradeb mi připadá takové změkčilé...
17. února 2006, 15:02
Bublina

Jojo, souhlasím s Jardou, zříceniny a hrady mám mnohem radši, mají takové větší kouzlo :) Jinak jako zámek se mi líbí Hluboká, zvenku na pohled, já jsem na (novo)gotiku :))
16. února 2006, 17:04
Turlogh

Zámky nejsou špatné, ale hrady, tvrze a hlavně zříceniny jsou mnohem lepší.... Viz můj komentář k následujícímu článku na této hlavní stránce a brzy jich tam napíšu více, snad bych se zmohl i na samostatný článek, kdybych měl přístup... A taky zpravím PAVAROTTIHO a WINOGU, což jsou dva mí kamarádi a daleko větší odborníci a znalci hradů než jsem třeba já, ať se s námi taky podělí o své dojmy a zkušenosti... Zatím zdar!
15. února 2006, 20:29
Tanid

já bych přidala své poznatky,ale zámky ani hrady mě nějak neberou,tak vám asi nedám svůj osobní tip...
13. února 2006, 20:23
Kokosek

Tož lidičky pište něco:)) Já osobně mám ráda právě Český Krumlov nebo v Mikulově, tak je pěkné historické městečko a pěkné okolí.
Vložení nového komentáře
*
*
*