iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Slovensko

... o zajímavých místech, která jste navštívili a doporučili byste ostatním :-)

30.8.2005 14:28
Autor: Bublina, Počet přečtení: 2146

o místech u našich sousedů...

Vytvořil 23. ledna 2011 v 18:06:57 mira. Upravováno 4x, naposledy 5. července 2011 v 03:59:35


Diskuze ke článku

19. ledna 2012, 13:49
Starý Jestřáb (přihlášený)

SILICKÁ PLANINA

Před lety jsem podnikl expedici do Slovenského krasu. Je tam nádherně, ale stala se mi tam zlá příhoda. Byl jsem sám, což nikomu nedoporučuji.Uprostřed planiny jsem špatně šlápol, luplo mi v koleně a od tý chvíle začíná drama. Kulhal jsem 2 dny krok za krokem k silnici nad Rožňavou, kde mne teprve zachránil autobus, jedoucí níhodně do Brna. Nezapomenu na noc uprostřed této planiny. Bylo horko, ale celou tu noc tam cosi šelestilo kolem mého stanu. Cosi šňupalo metr ode mne. Bějací divocí kojoti nebo co. Bylo to docela romantické.
7. února 2007, 21:26
Bublina

Ty jo - tam jsem ještě nikdy nebyla :)
16. ledna 2007, 10:27
Rolf

Ty jo je sqost!
3. prosince 2006, 14:11
Bublina

Slovenský kras na podzim, pozvolna se toulat, nikam nespěchat, když slunko ztrácí svoji sílu a přitom krajina okolo má zlatavý nádech, Plešivecká a Silická planina...A když se vám podaří najít Silickou jeskyni (nevede k ní značka), máte o zážitek víc. Ta jeskyně je poměrně blízko značky (tak 5 minut od ní), ale dost těžko se hledá v nepřehledném terénu. Taky s vodou to není lehké, ale v určitách místech narazíte na vodní nádrže v zemi (musíte odstranit železný poklop a slézt tam po žebříku) a když si odmyslíte nevíbný zápach, tak jeta voda vcelku pitná :)
21. srpna 2006, 13:39
Mrkva

Dobré tipy sú v Nejkrásnější sbírce M.Nevrlého.Slovensko je fakt pekné, čo ako domáci môžem potvrdiť.
17. února 2006, 23:48
Turlogh

Mně se vždycky moc líbilo v Západních Tatrách-Roháčích, kolem říčky Belé, kterou jsem už jednou taky pokusně sjížděl na pálavě,(gumová kánoe)a pak taky kolem Černého Váhu je nádherně, pluli jsme po něm v květnu 2002, Pieniny jsou též nádherné a Dunajec pro vodáky jedna báseň a zajímavé je to taky v Bukovských vrších, tedy úplně na severovýchodě Slovenska. (Stužický prales to je parádní divočina!!!) Vřele doporučuji otrlým traperům a traperkám. Móc medvědů, vlků,rysů a sem tam se zatoulá i nějaký zubr od vedle z Polska...
12. listopadu 2005, 21:22
Bublina

Ze Slovenska jsem toho zatím moc neprozkoumala, ale hory jsou úžasné, byla jsem na Malé Fatře, zelené travnaté kopce s širokým výhledem do dáli, v Tatrách, kde mě sice pokaždé zradilo počasí, ale jsou to majestátné hory...a pak také v Ráji - potoky, žebříky, skály... a v Krasu - planiny, ovečky, závrty...stojí to vše za to! :)
11. listopadu 2005, 17:05
Gagarin

Ja ako slovák..máme krásnu krajinu :)
10. října 2005, 22:29
Jezour

Na Slovensko jsem sólovka vyrazil v posledních dvou letech třikrát a nechal jsem tam kousek sebe ;=).
Tedy konkrétně jsem jel cíleně do Čachtic a jak se to tak u mě stává celé to místo, včetně hradu a báchorek o krvavé hraběnce Čachtické paní mě pohltilo. Pohltilo natolik, že se tam budu asi dlouho, moc dlouho vracet..
PS: Dodnes jsem nepochopil rozdělení naší federace...;=(( Ať žije Československo!!
31. srpna 2005, 10:34
Soki

Davam tip všem, kteří zavítají na Slovensku na Liptov. Severně od obří přehrady Liptovská Mara se nachází několik zhruba 1000 m vysokých horských hřbetů tvořených velkolepými vápencovými skalisky. Za pozornost stojí především Kvačanská a Prosiecká dolina, kde najdete jeskyně vodopády atd. Můžete pohlédnout do kaňonu se 100 metrovými skalními stěnami, kam se jentak někdo nedostane.

Na této starší fotce se koupu v jedné skalní laguně v Kvačanské dolině.

Vložení nového komentáře
*
*
*