iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

XVIII. stínadelský sraz Vyškov

VMPSdružení přátel Jaroslava Foglara má novou pobočku, která ponese název Východomoravská. Začala se formovat od podzimu roku 2010, po několika společných akcích klubařů z Vyškova, zastoupeným 155.KBS Moravští Indiáni a klubařů z Kyjova, zastoupených 296. KBS Bobří údolí. Později vstupují do „sdružení“ i tři táborníci z Dětské vesničky ve Chvalčově a zájem přidat se má také několik dětí z obce Skřípov na Prostějovsku. V polovině září 2011 se rozhodujeme pobočku založit a začátkem roku 2012 také posvětit předáním přihlášky do SPJF a začít fungovat již oficiálně! Pobočka má působnost nejem ve Zlínském kraji, ale také v některých sousedních okresech kde má své členy.

Vedení pobočky:

Vedoucí pobočky: Radim Kejík – Rolf

Zástupce vedoucího: Anežka Plintovičová – Any

Člen vedení: Tomáš Němec – Dingo

 

Kontakt:

Východomoravská pobočka SPJF

Mgr. Radim Kejík

Moravská 50/158

682 01 Vyškov

Tel.: 723 910 085

 

Plán činnosti pobočky:

  • Oslovení členů SPJF na Zlínsku a v okolí
  • Získávání nových členů do pobočky a do SPJF
  • Prezentace a šíření dobrého jména sdružení
  • Pořádání výprav a víkendových akcí pro děti a mládež
  • Motivace a podpora vzniku nových klubů v regionu
  • Pořádání sportovních aktivit a turnajů
28.12.2012 22:39
Autor: Rolf, Počet přečtení: 1689

radnicePoselství Žlutého kvítku - pod tímto názvem se uskutečnil v sobotu 1. prosince 2012 ve Vyškově již XVIII. stínadelský sraz. Hlavolam Jana Tleskače opět zmizel a mezi Vonty nastalo bezvládí. V 15:00 se schází u radniční věže na Masarykově náměstí 12 Vontů, kteří se rozhodli se znepokojivým stavem ve Stínadlech něco udělat…

SeveřaniJmenovitě to byli Rolf, Želva, Viki, Vánočka, Žaneta, Kuba, Žabka, Lvíček, Káťa, Martin, Pepa a Oheň. Nejprve byla vysvětlena pravidla a poté utvořeny dvě skupinky, přičemž každá měla na mapě vymezeno své území v okolí starého historického centra města, rozděleného na dvě části – jižní a severní. Úkolem bylo bránit svou půlku a zároveň také podnikat výpravy do soupeřova pole. Cílem bylo nalézt odpověď na otázku vylosovanou z obálky a stejně jako ve hře Jaroslava Foglara „Vyzvědači“ na ni šlo odpovědět jen, pokud jste se vydali do prostoru svého soupeře. Na své půli jste tedy byli lovci cizích životů a na půli druhého družstva jste byli zase lovnou zvěří!

Vylosovat lísteček a vzhůru do části města, kde mohli čekat skryti soupeři. Zde je ukázka několika otázek:

Kolik příček má žebřík zacházející se na židovské synagoze?

Který obchod se nachází v podloubí na Husově ulici?

Komu patří a kdy bylo založeno kamenictví na Hřbitovní ulici?

Jaké zboží nabízí obchod Steiner na Sušinově náměstí?

Co stojí v Příční uličce před výlohou bývalého antikvariátu?

Jaké profese naleznete na Dvořákově ulici u domu číslo 30?

Jaké dva předměty leží pod mnichem na malbě na hřbitovní kapli?

PříčníHodinu a půl trvaly boje a pátrání Seveřanů proti Jižanům v uličkách a překvapením se pro mnohé stal rychlonohý Pepa, tedy vlastně táta od Žabky a Lvíčka, který svým protihráčům s úsměvem při chycení ve hře a odebrání života oznámil, že běhá závodně maratón. Na to Káťa mohla také s úsměvem jen rezignovat…

O půl páté se přesouváme do klubovny, kde byly sečteny body za ulice a poté proběhl souboj o Velké Vontství. Rozhodovalo se mezi dvěma kandidátkami – Žabkou a Lvíčkem. Právě Lvíček si za vítězství Jižanů přispal první bod. Ve zkoušce znalostí Stínadel, souboji se svíčkou a také ve vyndávání ježka z klece však byla úspěšnější Žabka a jako první osobě v historii se jí podařilo Velké Vontství obhájit. Vtipem bylo, že když jsme chtěli vyfotit odstupujícího Velkého Vonta s tím nastupujícím, byly jsme takzvaně v ouzkých. A tak se role předavatele zhostila Viki, Velká Vontka z roku 2002.

Ač byla účast letos skromnější, je přesto úspěchem, že se stínadelskou tradici podařilo udržet a snad se nám příští rok podaří do uliček nalákat více zájemců a oprášíme tak starou ale dobrou vyškovskou historii.

Fotogalerie:https://plus.google.com/photos/106687596027845681194/albums/5827114919237212273

Vytvořil 28. prosince 2012 ve 22:40:33 Rolf. Upravováno 3x, naposledy 29. prosince 2012 v 00:11:23, Rolf


Diskuze ke článku

5. ledna 2013, 15:25
Tichošlápek

škoda že jsm nemohl dojit, tak snad za rok!
Vložení nového komentáře
*
*
*