iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

XIX.stínadelský sraz ve Vyškově

VMPSdružení přátel Jaroslava Foglara má novou pobočku, která ponese název Východomoravská. Začala se formovat od podzimu roku 2010, po několika společných akcích klubařů z Vyškova, zastoupeným 155.KBS Moravští Indiáni a klubařů z Kyjova, zastoupených 296. KBS Bobří údolí. Později vstupují do „sdružení“ i tři táborníci z Dětské vesničky ve Chvalčově a zájem přidat se má také několik dětí z obce Skřípov na Prostějovsku. V polovině září 2011 se rozhodujeme pobočku založit a začátkem roku 2012 také posvětit předáním přihlášky do SPJF a začít fungovat již oficiálně! Pobočka má působnost nejem ve Zlínském kraji, ale také v některých sousedních okresech kde má své členy.

Vedení pobočky:

Vedoucí pobočky: Radim Kejík – Rolf

Zástupce vedoucího: Anežka Plintovičová – Any

Člen vedení: Tomáš Němec – Dingo

 

Kontakt:

Východomoravská pobočka SPJF

Mgr. Radim Kejík

Moravská 50/158

682 01 Vyškov

Tel.: 723 910 085

 

Plán činnosti pobočky:

  • Oslovení členů SPJF na Zlínsku a v okolí
  • Získávání nových členů do pobočky a do SPJF
  • Prezentace a šíření dobrého jména sdružení
  • Pořádání výprav a víkendových akcí pro děti a mládež
  • Motivace a podpora vzniku nových klubů v regionu
  • Pořádání sportovních aktivit a turnajů
2.12.2013 20:44
Autor: Rolf, Počet přečtení: 2751

Širokko a RybářiPoslední listopadové odpoledne přineslo nezvykle teplé a slunečné podzimní počasí a také v pořadí již 19. stínadelský sraz ve Vyškově. Ten letos tentokráte nesl název  "Honba za ježkem v kleci". Na náměstí T.G.Masaryka se v 13:00 schází postupně všehovšudy 16 Vontů a do stínadelských bojů se zapojili celkem čtyři skupinky. Ty čekaly nelehké šifry, pátrání i bitvy v uličkách, návštěva klubovny Moravských Indiánů a na závěr také honba na Širokka...

Rychlé liškyJežci v peci: Pepa, Lvíček, Amba

Zběsilí vlci: Milka, Kuba, Žabka

Rychlé lišky: Any, Daniel, Mareček

Rybáři: Red a Matýsek

Vontská rada: Rolf, Dingo, Viki, Ježek, Pavel

Hned na úvod čekala na pátrače jak jinak než pátrací hra, ve které měli za úkol odpovědět na 10 otázek ze znalosti vyškovských uliček a historie města - ten kdo dorazil první se následně pustil do luštění dvou šifer, které je dovedly na kamennou tržnici. kde bylo dříve možné sehnat kvalitní zánovní zboží všeho druhu z nejmenované jihoasijské země.

ježci v peciNásledně se uskutečnila druhá soutěžní etapa - sbírání lístečků se stínadelskými ulicemi. To by samo o sobě nebylo až tak napínavé, kdyby však každá vontská parta neměla u sebe životy a papírové koule. Hra tak dostala zajímavou zápletku a k vidění byli střelecké souboje či hrdinné úprky, kterými se ve foglarovkách pyšnilo Bratrstvo kočičí pracky.Poté se přesouváme všichni do klubovny Moravských Indiánů, kde jsme se mohli ohřát u nových kamen a dát si teplý čaj nebo kávu. Další body na konto si skupinky mohly připsat v testu ze znalosti Stínadel. Ač některé otázky se zdáli být zapeklité, ukázalo se že do Vyškova přijeli opravdoví znalci knih Jaroslava Foglara a dvě skupinky měli téměř plný počet bodů.

Zběsilí vlciV okolích uliích u klubovny bylo na různých místech vylepeno 6 vontských zpráv a pátrači je měli nejen najít, ale jejich text si zapamatovat a poté bez jakékoliv pomoci ho v klubovně zpaměti přednést Vontské radě. Někteří starší účastníci tak mohli zavzpomínat na časy, kdy v hodinách českého jazyka recitovali verše Boženy Němcové nebo Karla Jaromíra Erbena.

Vyškovský Širokko!!!Když už ve městě svítily lampy a tma dávno pohltila všechna tajuplná zákoutí, schylovalo se ke hře závěrečné a nejnapínavější - k honu na Širokka! Ten se na scéně objevil chvíli poté, co na radniční věži odbyla pátá hodina večerní... Napětí se dalo krájet, jako čerstvá šunka v masně U Špejlíků a pak to začalo! Někdo postavu v černém oblečení a bílé masce zpozoroval a dále se ozvýval jen ryk a dupot nohou. Hlavolam chtěl získat každý, ale stínadelský přízrak dlouho unikal a když už byl na dosah ruky, dokázal se vysmeknout, nebo své pronásledovatele skolit na zem a uniknout jim. Ovšem přece jen v úzké Příční uličce se dostal do úzkých a obklíčen ze dvou stran se nedokázal probít ven! Po liškách se ho podařilo chytit do sítě i skupince rybáři a v zápět byli úspěšní také vlci. Minutu před ukončením sice Širokko úspěšně unikal Pepovi, známemu ve Vyškově pod přezdívkou Usain Bolt, ale odvážný zákrok Amby a Lvíčka naprosto nečekal a byl lapen naposledy.

FoukandaPo návratu do klubovny byly sečteny body a vyhlášeno pořadí. Čtvrtí Rybáři a třetí Ježci již do bojů nezasáhli, zato však druzí Vlci a první Lišky mohli ze svého středu vybrat kandidáta na Velkého Vonta. Utkala se dvojice zkušená a protřelá, která neměla o zkušenosti nouzi. Milka a Any. V první souboji - foukandě - zvítězil za asistence svých kolegů Milka. Druhá pamatovací hra skončila nerozhodně. Po strefované bylo skóre nerozhodné a po souboji se sirkami už vedla Any 2.5 ku 1,5. Poslední šanci na zvrat mohlo přinést střetnutí s házecí kostkou, ošem k číslu 30 se dříve probojovala Any a nečekaně, ale oprávněně tak usedla na trůn Velkého Vonta. Hlavolam Jana Tleskače pak převzala z rukou odstupující vládkyně Stínadel Žabky, které tak hattrick nezkompletovala.

Any a ŽabkaV samotném závěru již došlo na předání cen - památeční turistické známky a pamětního listu. Místo sladkostí byli soutěžící odměnění slanou pochutinou - pravými českými brambůrky značky Bohemia, které věnovala firma Nábytek Kejík.Jak ve svém krátkém proslovu řekl kamarád Ježek z Brna. Bylo to hezké a zábavné odpoledne a i když nepřišlo přes 50 návštěvníků jako v nejlepších dobách, bylo  přesto lepší než sedět doma u počítače se jít proběhnout do stínadelských uliček a poznat třeba nové kamarády. Zvláštní poděkování patří Viki, která zajistila velkou část programu, bez čehož by se akce neuskutečnila. A také všem co do Vyškov přijeli si zasoutěžit a nebo pomoci s organizováním. Tak doufejme za rok zase v křivolakých uličkách na viděnou...


Fotogalerie z XIX. stínadelského srazu ve Vyškově:

https://plus.google.com/u/0/photos/106687596027845681194/albums/5953164625403242001

Záznam nebyl nikdy upravován.


Diskuze ke článku

4. prosince 2013, 22:11
Rolf (přihlášený)

Zahraniční účast

Článek je v zóně proto, aby si do ní čtenáři našli cestu a občas se tam podívali, zdali tam není nějaký nový pěkný článek, ovšem máš pravdu, že na hlavní straně by mohl být také.

Pro úplnost musím ještě dodat, že do Vyškova dorazila také skupinka soutěžících ze Slovenska a tak se vlastně XIX. stínadelský sraz stal mezinárodní akcí. Smějící se

3. prosince 2013, 18:41
Jezek (přihlášený)

doplnění

Tak určitě. A rád bych doplnil, že jsem především Rolfovi poděkoval, za organizaci Stínadel, neb letos se v Adamově nekonala žádná. Tedy, legendární Stínadla, která snad nikdy nebyla přerušena - letos o nich nevím. A to je to nejpodstatnější, že se ve Vyškově konala. Byť s malou účastí.
Taky mě překvapuje, že je článek jen v Zóně. Slušela by mu hlavní strana.

Vložení nového komentáře
*
*
*