iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Vánoční výprava na Sv.Hostýn (734m)

VMPSdružení přátel Jaroslava Foglara má novou pobočku, která ponese název Východomoravská. Začala se formovat od podzimu roku 2010, po několika společných akcích klubařů z Vyškova, zastoupeným 155.KBS Moravští Indiáni a klubařů z Kyjova, zastoupených 296. KBS Bobří údolí. Později vstupují do „sdružení“ i tři táborníci z Dětské vesničky ve Chvalčově a zájem přidat se má také několik dětí z obce Skřípov na Prostějovsku. V polovině září 2011 se rozhodujeme pobočku založit a začátkem roku 2012 také posvětit předáním přihlášky do SPJF a začít fungovat již oficiálně! Pobočka má působnost nejem ve Zlínském kraji, ale také v některých sousedních okresech kde má své členy.

Vedení pobočky:

Vedoucí pobočky: Radim Kejík – Rolf

Zástupce vedoucího: Anežka Plintovičová – Any

Člen vedení: Tomáš Němec – Dingo

 

Kontakt:

Východomoravská pobočka SPJF

Mgr. Radim Kejík

Moravská 50/158

682 01 Vyškov

Tel.: 723 910 085

 

Plán činnosti pobočky:

  • Oslovení členů SPJF na Zlínsku a v okolí
  • Získávání nových členů do pobočky a do SPJF
  • Prezentace a šíření dobrého jména sdružení
  • Pořádání výprav a víkendových akcí pro děti a mládež
  • Motivace a podpora vzniku nových klubů v regionu
  • Pořádání sportovních aktivit a turnajů
8.1.2014 18:29
Autor: Rolf, Počet přečtení: 1549

Hostýnbyla poslední letošní akcí Východomoravské pobočky, která proběhla v pátek 27.prosince 2013. Naším cílem se stal 735 metrů vysoký vrch Hostýn, tyčící se v západní části Hostýnsko-vsetínské pahorkatiny. Z členů SPJF se akce zůčastnili Rolf, Any, Aneta, Jan, Alenka, Lucka a Matouš a dále někteří rodiče, čtyčnohá členka sdružení Agni a v nesposlední řadě také zahraniční host a dobrý kamarád Ken z Norska.

AlíkPo prohlédnutí kostela sv.bartoloměje a křížové cesty, nám kvůli mlze nevydařený výhled z rohledny vynahrazuje lahodný oběd v horské restauraci, kde mistr šéfkuchař servíroval takové lahůdky jako kančí pacičky či chuťově vydařenou omáčku ze svíček, tzv. svíčkovou!

Následně se přesouváme do údolí a to konkrétně do obce Chvalčov, kde někteří kamarádi zavátali do Rolfova příbytku na vánoční rozsvícený čaj. Hitem zimního setkání  se stalo malé minidivadelní vystoupení paní Plintovičové, která předvedla i se svou dcerou Anežkou incenaci "Beránek", ve kterém autorka věrně zachytila štědrovočerní bezprostřední setkání s rohatým živočichem, které vycholilo letem kolem osy zeměkoule, přibližně kolem mléčné dráhy, tak jako to zažil ve svém snu Rychlonožka a zakončeno bylo kotoulem bez odrazu, nosem přímo do hromady sena.

Divadelní scénka Beránek

Z představení Slováckého osvobozeneckého divadla "Beránek" (ocenění Český lev, 2013)

Vánoční výprava

Vánoční výpravy se zúčastnilo 12 Čechů, 1 Slovenka, 1 Nor a 1 slovenský čuvač

Záznam nebyl nikdy upravován.


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*