iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Povánoční chřibská nadílka

VMPSdružení přátel Jaroslava Foglara má novou pobočku, která ponese název Východomoravská. Začala se formovat od podzimu roku 2010, po několika společných akcích klubařů z Vyškova, zastoupeným 155.KBS Moravští Indiáni a klubařů z Kyjova, zastoupených 296. KBS Bobří údolí. Později vstupují do „sdružení“ i tři táborníci z Dětské vesničky ve Chvalčově a zájem přidat se má také několik dětí z obce Skřípov na Prostějovsku. V polovině září 2011 se rozhodujeme pobočku založit a začátkem roku 2012 také posvětit předáním přihlášky do SPJF a začít fungovat již oficiálně! Pobočka má působnost nejem ve Zlínském kraji, ale také v některých sousedních okresech kde má své členy.

Vedení pobočky:

Vedoucí pobočky: Radim Kejík – Rolf

Zástupce vedoucího: Anežka Plintovičová – Any

Člen vedení: Tomáš Němec – Dingo

 

Kontakt:

Východomoravská pobočka SPJF

Mgr. Radim Kejík

Moravská 50/158

682 01 Vyškov

Tel.: 723 910 085

 

Plán činnosti pobočky:

  • Oslovení členů SPJF na Zlínsku a v okolí
  • Získávání nových členů do pobočky a do SPJF
  • Prezentace a šíření dobrého jména sdružení
  • Pořádání výprav a víkendových akcí pro děti a mládež
  • Motivace a podpora vzniku nových klubů v regionu
  • Pořádání sportovních aktivit a turnajů
31.1.2013 13:50
Autor: Rolf, Počet přečtení: 1386

VánočníNapsala Anežka Plintovičová-Any: Odzvonilo pravé poledne, když se u nás doma v Kelčanech sjelo a sešlo šest vánočních poutníků ve složení Anet, Janík, Marťa, Tuleň, Dingo a Želva. Po krátkém posezení u stromečku, krbu a pamlsků jsme vyzkoušeli, že do fabie se vleze bez problémů sedm osob i s batohama a velkým psem, přičemž Želva jako řidič měl ještě místo na klíně volné. Čili téměř jako konzerva jsme dojeli po ledové cestě až pod horu svatého Klimenta ve Chřibech.

Po dopoledním dešti se vyklubalo sluníčko i modrá obloha, a tak jsme zdolali prudký bahnitý výšlap jedna dvě a již jsme stanuli u kaple na vrcholku hory. Zde prý kázali Cyril s Metodějěm a také se nedaleko nachází údajný Metodějův hrob. Janík nám zahrál na lesní varhany, prohlédli jsme si kapličku i zbytky prastarého hradiska a pokračovali lesními pěšinkami dále až ke druhému nejvyššímu Chřibskému vrcholu Ocásku. Tam byl slavnostně při západu slunce zvolen jako předseda Východomoravské pobočky SPJF Rolf (který byl žel po hokejovém zápasu indisponován a tudíž nepřítomen) a jeho zástupkyní já. Na zpáteční cestě, poté co nám Janík předvedl sérii obzvláště zdařilých pádů, jsme ke zvířecí stezce nadělili pod stromeček suché pečivo a jablka lesním obyvatelům. Druhou část dobrot jsme pak zvířatům rozdali ve smrčí, kde jsme si také vyhlédli pěkný smrček pro naše dárečky. Ty jsme si předali za jiskření prskavek a všechny byly krásné! Ať už obrázky, oříškoví sněhuláčci, malované perníčky, rozličné dobroty, foglarovské záložky nebo foglarovky samotné. Každý také dostal poukaz na Chřibákův mls (Chřibák = Krakonošův synovec) ve Srubu pod osvětimanskou sjezdovkou, kam jsme se jeli po výšlapu ohřát. Našim malým budoucím motoristům se navíc ještě před tím splnilo velké přání a svezli se na čtyřkolce, kterou si dokonce vyzkoušeli i řídit, za což patří velký dík mému kamarádu Robinu Rebrošovi. Na závěr nás čekalo už jen avizované pohoštění a ohřátí u obrovské pece na Srubu, kde jsme se také rozloučili a ujížděli ke svým domovům.

Autor fortografie: Tomá Žvátora - Želva

(zleva zachyceni - Dingo, Aneta, Jan, Lachtan, Any, Agny a Martin)

Vytvořil 31. ledna 2013 ve 13:50:54 Rolf. Upravováno 2x, naposledy 31. ledna 2013 ve 14:12:44, Rolf


Diskuze ke článku

31. ledna 2013, 14:21
Rolf (přihlášený)

Vánoční vzpomínka

z pera naší obrozené spisovatelky Any, vám nostalgicky připomene prosincovou akci Východomoravské pobočky - dozvíte se mimo jiné, například kdo je to tajuplný Chřibák!!!

Vložení nového komentáře
*
*
*