iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Příspěvky SPJF na činnost v roce 2011

Nejdůležitější informace Vedení Sdružení přátel Jaroslava Foglara. Odkazy na důležité dokumenty.

Všechny důležité dokumenty naleznete v sekci SPJF » Dokumenty.

18.7.2010 15:42
Autor: Hynek, Počet přečtení: 1134

Také v roce 2011 bude SPJF přispívat na aktivity, na které nelze získat dotaci z běžných dotací na akce. V tomto článku tak naleznete stručný návod na podání žádosti o příspěvky i veškeré důležité informace.

V tomto roce zaznamenaly příspěvky SPJF na činnost úspěch, a tak i v roce 2011 budou moci oddíly, pobočky i samostatní členové získat peníze na projekty a aktivity, které by jiným způsobem z rozpočtu SPJF nešlo uhradit. Jde například o náklady na celoroční činnost oddílů, větší akce, na než běžné dotace na akce nestačí, apod. Cílem je také zapojit ve větší míře širší počet osob sdružení - zajímavé projekty totiž budou zařazeny přímo do souhrnného projektu, které Sdružení přátel Jaroslava Foglara každoročně podává na ministerstvo školství.

Příspěvky SPJF na činnost v roce 2011
Všechny podrobné informace jsou k dispozici zde, formulář k žádosti potom tady. Pokud se ale chcete dozvědět další zajímavosti, čtěte dále.

Praktické informace
O kolik mohu žádat?
To záleží na vašem uvážení. Je ale samozřejmé, že nesmyslně vysoké nároky nebudou moci být uspokojeny (alespoň ne v celé výši). Výsledná částka také závisí na dotacích získaných od MŠMT - a počítejte s tím, že může být i čtyřikrát nižší, než částka žádaná. Při rozdělování získaných peněz na jednotlivé projekty SPJF také upřednostní ty nejlepší, nejpřínosnější a s nejoprávněnějšími náklady (dá jim největší část žádaných peněz), ale alespoň zčásti se pokusí uspokojit každého.

Kdy se dozvím výsledky?
První výsledky budou k dispozici kolem 31. října, kdy musí být podán Souhrný projekt na MŠMT, do kterého budou vaše projekty prakticky překopírovány. Předpokládáme, že nebude důvod kohokoliv vyloučit už k tomuto datu :-)
Druhé kolo výsledků a skutečná částka závisí na výši získaných peněz od MŠMT a k dispozici bude pravděpodobně koncem března 2011, nejpozději začátkem dubna.

Mohu podat více projektů?
Zakázáno to není... ale občas je lepší jeden projekt kvalitní, než několik špatných.

Podrobné informace a předkládání žádostiŽádosti o příspěvek je nutné poslat do 30. září e-mailem: dotace@spjf.cz a v případě schválení též písemně (nejpozději do prvního čerpání peněz) poštou na:
SPJF – Bobří stopou
P.O.BOX 245
658 45 Brno

Další informace získáte také na uvedeném mailu.


Závěrem příklad žádostí o příspěvek
  1. Jenesterská pobočka chce pořádat zábavné odpoledne pro děti. Vymyslí si tedy pěkný název projektu (např. Děti poznávají humry) a určí řešitele (např. Baltazar Hrabal), který projekt sepíše. Za jeho uskutečnění tedy ručí společně s vedoucím pobočky paní Nosálkovou. V rámci projektu koupí např.: lízátka pro každého účastníka jako cenu; balíky papírů, tužky, pastelky; párty stan (aby měli kam se schovat při dešti); luk; jízdné pro pořadatele atd.
  2. 78. OBS Hurvínci opravuje a vybavuje svoji klubovnu. Protože nemají kromě vedoucího nikoho staršího 18 let, stane se řešitelem projektu přímo vedoucí oddílu Petr Hubáček a je za něj sám zodpovědný. Z projektu zaplatí např.: novou záchodovou mísu; 2 matrace pro přespávání v klubovně; práci zedníka a instalatéra; benzín na dovoz dřeva z lesa autem; dřevo od hajného atd.
  3. 783. AT Makrely chce udělat výstavu o Foglarovi v místní mateřské škole. Protože v něm není nikdo starší než 18 let, řešitelem a současně žadatelem o projekt se stane Vojtěch Kalina, otec jednoho z klubařů a současně člen SPJF. Za projekt je potom zodpovědný on a může z něj zaplatit například: poplatky OSE; dovoz materiálu z Brna a z Prahy; pronájem prostor atd. Přestože se jedná o jednorázovou třídenní akci, náklady jsou příliš vysoké, aby je bylo možné financovat z dotacích na akce, na druhou stranu je to velmi přínosná aktivita, kterou uvidí nakonec 1423 návštevníků. Příspěvek tedy získá.
  4. Jiří Šmíd chce udělat kurzy vytahování ježka z klece pro veřejnost. Protože je členem SPJF, zažádá o příspěvek a dostane jej. Celkem uspořádá deset školení (na každé přijde osm lidí), peníze z Příspěvku na činnost tak vynaloží velmi dobře.


Příklady podpořených i nepodpořených žádostí z roku 2010
  1. Třebíčská pobočka Halahoj: integrační víkend IN.VÍ 2010 - Halahoj žádal 10.000 Kč na dva víkendy určené zdravé i postižené mládeži. Protože se jednalo o zajímavou aktivitu, kterou SPJF zatím nedělá, dostal Halahoj celkem 8.000 Kč (což je dvakrát více, než by dostal v podobě běžných dotací na akci).
  2. 211. KBS Hvězda Severu: Oprava skladových prostor - oddíl Hvězda Severu žádal o opravdu sklepních prostor, kde skladují týpí a další materiál. Protože se ale jednalo o vysokou částku a tento sklep navíc nebyl ve vlastnictví SPJF (táborové vybavení je přes rok uskladněné u hodných rodičů jednoho ze členů), nemohlo na jejich opravdu sdružení přispět.
  3. 40. OBS Mohawkové: Provozní náklady na činnost oddílu - celkem 9.700 Kč potřebovali Mohawkové na zaplacení svých celoročních nákladů, z toho o 4.850 Kč (tedy 50 %) žádali SPJF. Jednalo se zejména o kancelářské vybavení, inkoust do tiskárny, náklady na kopírování a laminování a drobné sportovní vybavení (šípy, tenisáky, švihadla aj.). Protože činnost oddílů je pro SPJF důležitá, dostali Mohawkové celkem 4.000 Kč.
  4. 21. OBS Plameňáci: Nová střecha na kuchyň na táborové základně - původně plánovali Plameňáci postavit novou bytelnou táborovou kuchyň za 25.000 Kč. SPJF proto podalo žádost k nadaci OKD, kde tato stavba tvořila jednu z položek. Dar sdružení nakonec nedostalo, a tak žádost Plameňáků podpořilo jen 3.000 Kč, určenými k nejnutnějším opravám (nový igelit na střechu apod.).
Vytvořil 23. ledna 2011 v 18:06:57 mira. Upravováno 2x, naposledy 1. července 2011 v 06:14:13


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*