iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Za krásami Beskyd

Znak pobočky

Severomoravská pobočka Sdružení přátel Jaroslava Foglara vznikla v roce 2004 v Ostravě. Tou dobou ji založily tamější aktivní kluby a oddíl (OBS Plameňáci, KBS Pluto, KBS Ostré šavle), které hledaly možnost zastřešení své činnosti.
Za dobu své existence pobočka uspořádala desítky akcí, z nichž některé se staly legendou - Boj o zlatodoly, Po stopách tajemství Uctívačů Ginga, Kuličkiáda či klubařská setkání. Tradičně se pobočka také zapsala jako pořadatel výstav, propagujících Jaroslava Foglara.
V současnosti pobočka sdružuje jak mladé klubaře, kteří připravují aktivity pro děti a mládež v regionu, tak sběratele a letité tahouny činnosti, kteří připravují výstavy a pořádají tradiční akce.

Členem pobočky se může stát každý řádný člen SPJF. Předpokladem, ale nikoli povinností, je bydliště v Moravskoslezském kraji. Přihlášení do pobočky je nutné provést písemně na adresu pobočky nebo meilem.
Člen pobočky může očekávat více informací o dění v pobočce i v celém sdružení. Má také právo spolupracovat na fungování pobočky,

V této zóně se dozvíte nejdůležitější informace o činnosti Severomoravské pobočky SPJF. Webové stránky pobočky se nacházejí zde: www.smp.spjf.cz.

facebook: www.facebook.com/groups/1395269057437330/members

Současné vedení pobočky:

Vedoucí: Ivan Jung - Mexičan
1 zástupce: Tomáš Černecký - Miki
2 zástupce: Vojtěch Kuldan - Pulec

Kontakt:
Email: smp@spjf.cz

Adresa: Ivan Jung, Na Líškovci 7, Ostrava - Přívoz


15.5.2010 19:13
Autor: Sova, Počet přečtení: 788

Vandr pořádaný 354. KBS Modrý Mauritius do Moravskoslezských Beskyd.

Dva týdny před akcí v Beskydech soustavně pršelo a v termínu akce byly předpovídány rovněž deště a sesuvy půdy. Proto jsme více počítali s náhradní variantou programu, připravenou do klubovny. Konečné rozhodnutí jsme ale nechali až na místo srazu. A udělali jsme dobře. V 17:10 jsme Sova, Romain a Drobek, která za dramatických okolností přistoupila v Ostravě Kunčicích, dorazili do Frýdlantu nad Ostravicí. Tam na nás již čekal Jouza. Ještě měla přijet Kawi, ale napsala, že to nestihne. Proto jsme za parného počasí vyrazili směrem na Ivančenu.  Bavili jsme se o volbách, v půlce cesty jsme se navečeřeli, a v devět hodin večer jsme dorazili na Ivančenu. Po chvilce hledání jsme zaujali místo na nocleh nedaleko mohyly a postavili si luxusní přístřešek (Tuto akci lze také pojmenovat celtovní či plachtovní). V sobotu ráno po sedmé hodině proběhl budíček a samozřejmě rozcvička – Hledání Tokelauek na mohyle. Snídaně byla nečekaně odložena přepadem – zčista jasna se objevil Čáp, utíkal, ale brzy byl objeven jak vyspává pod svým přístřeškem.  Po snídani jsme po sobě vše uklidili a vydali se na Lysou horu (bez Čápa, ten spal). Nejprve jsme špatně odbočili, ale když jsme na to brzy přišli, rozhodli jsme se jít delší trasou. Tu nám zpříjemnila svačina v podobě domácí bábovky. Po poledni jsme dorazili na Lysou horu, nejvyšší horu Beskyd, kde nás již čekal Čáp. Sešli jsme zhruba o kilometr dolů, kde jsme se schovali do lesíku a uvařili si oběd. Následně jsme pokračovali po žluté k vodní nádrži Šance. Tam jsme se usadili, odpočinuli si, vykoupali se, zahráli si hry (Jednu velice dobrou od Romaina) a čekali na Kawi. Kawi vzápětí dorazila a pustili jsme se do vaření špaget (nejprve metodou ploténky, poté normálně). Přitom se postavil přístřešek na spaní a u ohně jsme si povídali například o březových lístcích.V neděli ráno se dojídalo všechno zbylé jídlo a před desátou jsme vyrazili do Ostravice. Vlak jsme nakonec po dobíhání stihli a ve Frýdlantu jsme se rozdělili.

Vytvořil 8. srpna 2013 v 19:17:24 Sova. Záznam nebyl nikdy upravován.


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*