iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

SETKÁNÍ VE SLUNEČNÍ ZÁTOCE 2008

Znak pobočky

Severomoravská pobočka Sdružení přátel Jaroslava Foglara vznikla v roce 2004 v Ostravě. Tou dobou ji založily tamější aktivní kluby a oddíl (OBS Plameňáci, KBS Pluto, KBS Ostré šavle), které hledaly možnost zastřešení své činnosti.
Za dobu své existence pobočka uspořádala desítky akcí, z nichž některé se staly legendou - Boj o zlatodoly, Po stopách tajemství Uctívačů Ginga, Kuličkiáda či klubařská setkání. Tradičně se pobočka také zapsala jako pořadatel výstav, propagujících Jaroslava Foglara.
V současnosti pobočka sdružuje jak mladé klubaře, kteří připravují aktivity pro děti a mládež v regionu, tak sběratele a letité tahouny činnosti, kteří připravují výstavy a pořádají tradiční akce.

Členem pobočky se může stát každý řádný člen SPJF. Předpokladem, ale nikoli povinností, je bydliště v Moravskoslezském kraji. Přihlášení do pobočky je nutné provést písemně na adresu pobočky nebo meilem.
Člen pobočky může očekávat více informací o dění v pobočce i v celém sdružení. Má také právo spolupracovat na fungování pobočky,

V této zóně se dozvíte nejdůležitější informace o činnosti Severomoravské pobočky SPJF. Webové stránky pobočky se nacházejí zde: www.smp.spjf.cz.

facebook: www.facebook.com/groups/1395269057437330/members

Současné vedení pobočky:

Vedoucí: Ivan Jung - Mexičan
1 zástupce: Tomáš Černecký - Miki
2 zástupce: Vojtěch Kuldan - Pulec

Kontakt:
Email: smp@spjf.cz

Adresa: Ivan Jung, Na Líškovci 7, Ostrava - Přívoz


15.6.2008 21:07
Autor: Sova, Počet přečtení: 905

Letos po osmé se sešli nejen Foglarovci na legendárním tábořišti Foglarovy Pražské Dvojky, ve Sluneční Zátoce.

Již kolem deváté hodiny se všichni začali scházet, a před desátou začali Windy, Bobr a Slavomil Janov prodávat sběratelské materiály. K mání bylo např.: Nová turistická známka „Rychlé šípy slaví narozeniny“, další Foglarovské a skautské tur. Známky, knihy, odznak a pamětní list z „Honu na Širokka“, odznak z „Memoriálu Zdeňka Pírka“, obálky s přítiskem, pohledy, Bobří stopy, publikace, almanachy…..
Miloš Vraspír-Bobr rozdával propagační kartičky SPJF- Ulčovky a další, a každý přítomný po podepsání do prezenční listiny dostal také Pamětní list a další tiskoviny.
O něco později zahájil předseda SPJF- Bobr setkání a po malém proslovu starosty Ledče nad Sázavou udělil Jaroslavu Foglarovi in memoriam „Řád Bílého Bobra“.
Poté tradičně následovalo hromadné foto i s plastikou Rychlých Šípů. Nechyběly ani scénky „ze života Rychlých Šípů“ pod taktovkou Winogy.
Slavomil Janov slavnostně pokřtil novou turistickou známku a pak již každý postupoval podle svého plánu, nejvíce obléhán byl stolek u Milana Tesleviče, který každému nakreslil na přání a měl dokonce i zvláštní razítko k této události.
Vše se točilo kolem Rychlých Šípů, kteří jak známo, slavili 70.výročí svého narození.
Po čtrnácté hodině následovalo „Strunobraní“, na kterém se představilo několik skupin a hrálo až do večera.
Z pobočky se zúčastnili: Sova, Bobr, Kosťa, Nienna a Rolf.
Někteří zůstali až do neděle a přespávali ve stanech nebo v penzionu. Tradičně to byla skvělá akce, i když tentokrát přijelo méně lidí.Tak zase za rok ahoj!!

Foto můžete nalézt na www.sem-tam.sblog.cz

Vytvořil 23. ledna 2011 v 18:06:57 mira. Upravováno 1x, naposledy 29. ledna 2011 v 18:51:20, tendruhejvojta


Diskuze ke článku

17. června 2008, 19:55
Harrybany

Díky!
17. června 2008, 12:03
Rolf

Pěkný zápis Sovo!
Vložení nového komentáře
*
*
*