iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Po stopách tajemství Uctívačů Ginga

Znak pobočky

Severomoravská pobočka Sdružení přátel Jaroslava Foglara vznikla v roce 2004 v Ostravě. Tou dobou ji založily tamější aktivní kluby a oddíl (OBS Plameňáci, KBS Pluto, KBS Ostré šavle), které hledaly možnost zastřešení své činnosti.
Za dobu své existence pobočka uspořádala desítky akcí, z nichž některé se staly legendou - Boj o zlatodoly, Po stopách tajemství Uctívačů Ginga, Kuličkiáda či klubařská setkání. Tradičně se pobočka také zapsala jako pořadatel výstav, propagujících Jaroslava Foglara.
V současnosti pobočka sdružuje jak mladé klubaře, kteří připravují aktivity pro děti a mládež v regionu, tak sběratele a letité tahouny činnosti, kteří připravují výstavy a pořádají tradiční akce.

Členem pobočky se může stát každý řádný člen SPJF. Předpokladem, ale nikoli povinností, je bydliště v Moravskoslezském kraji. Přihlášení do pobočky je nutné provést písemně na adresu pobočky nebo meilem.
Člen pobočky může očekávat více informací o dění v pobočce i v celém sdružení. Má také právo spolupracovat na fungování pobočky,

V této zóně se dozvíte nejdůležitější informace o činnosti Severomoravské pobočky SPJF. Webové stránky pobočky se nacházejí zde: www.smp.spjf.cz.

facebook: www.facebook.com/groups/1395269057437330/members

Současné vedení pobočky:

Vedoucí: Ivan Jung - Mexičan
1 zástupce: Tomáš Černecký - Miki
2 zástupce: Vojtěch Kuldan - Pulec

Kontakt:
Email: smp@spjf.cz

Adresa: Ivan Jung, Na Líškovci 7, Ostrava - Přívoz


19.4.2009 20:12
Autor: Sova, Počet přečtení: 986

Zvony Stínadel odbíjejí devatenáct hodin. V samém středu Stínadel se to hemží vetřelci z Druhé strany. Zatím jsou však v bezpečí.

O deset minut později se všech šedesát účastníků této akce vydává v doprovodu reportérů MF DNES pro další informace. Vedoucí skupin jsou u "Šmejkalovy ohrady" seznámeni s pravidly letošního ročníku a vydávají se zpět do středu Stínadel-tentokrát už je všem Vontům jasné, že tam nemají co dělat.
První úsek měl tyto pravidla:
Skupina, skládají se z pěti členů, dostala pět zapečetěných lístků s pokyny v kolik hodin mají daný lístek otevřít. Společně s nimi dostaly i mapu Stínadel (čili centra Ostravy), poznávací pásek na ruku, průkaz totožnosti a patnáct životů.
Po otevření lístku měly soutěžící skupiny za úkol rozluštit morseovkou napsanou ulici. Za pět minut po otevření lístku byl v dané ulici Mnich, který dal každé skupině lístek s popisem třech míst, na kterých se nacházejí části šifer.
Šifer bylo celkem patnáct, v konečném důsledku měly dát jednu velkou, kterou bylo třeba co nejdříve vyluštit.uctivaciginga
To ovšem nebylo vše. Situaci ještě více komplikovali běžci, kteří chytali soutěžící a zdrželi je tak na dvě minuty. Skupina navíc musela za každé chycení zaplatit jeden z patnácti životů.
Takhle skupiny běhaly až do dvanácti v noci po centru Ostravy a hledali šifry. Když už měli všechny části i klíč k luštění, nebylo nic těžkého (tedy jak pro koho) celou šifru vyluštit.
V šifře se každý dozvěděl, že má zavolat na určité číslo a vyslovit heslo Vontové. Toto kouzelné slovíčko zajistilo skupině další informace- Jít na Sýkorův most a proti proudu Ostravice třikrát bliknout baterkou. Odtud se skupina vydala proti proudu po pravém břehu a tam konečně mohla dokončit první úsek hry. K zapsanému času se navíc za každý odevzdaný život připočetly dvě minuty a tento výsledný čas poté rozhodoval další den při druhém úseku.
V jednu hodinu už skoro všichni ulehli do spacáků ve skautské klubovně, a mohlo se jim zdát o běžcích, kteří jim ne a ne dát pokoj.

Čestným hostem na této akci byl spisovatel pro děti a mládež, autor trilogie Uctívačů Ginga, podle níž tato akce už deset let funguje, Svatopluk Hrnčíř.


2.úsek

V sobotu byl budíček v 7:30. V devět hodin nás, soutěžící, odvedli starší členové Plameňáků do Hornického muzea Landek, kde už čekal i Mexičan s panem Hrnčířem.
V deset hodin dostala skupina, která se umístila v první etapě na prvním místě, pokyny v Morseovce a začala luštit. Poté po dvou minutách dostala pokyny vždy další skupina podle umístění.
Dle pokynů se skupiny postupně dostaly k polorozpadlému krmelci, kde měli jasný návod pro další cestu: azimut 220 stupňů. uctivaciginga
Takto se dostaly až k rozbořenému chrámu Uctívačů Ginga. Tam zodpověděly pět otázek týkajících se uctívačů Ginga (např. kolik knih o Uctívačích ginga napsal S.Hrnčíř) a dostaly návod na další cestu.Měly se dostat na rozhlednu Landek. Tam dostaly od mnicha další rady a postupně se probojovaly územím Zuřících Býků.
Jeden z navštívených objektů na cestě za janginem byl i maják Uctívačů Ginga, kde měli soutěžící za úkol vyšplhat po laně do mězipodlaží. Zde prokázal pan Hrnčíř skvělou fyzickou zdatnost, když i ve svém věku po laně vyšplhal.
Dále pokračovaly skupiny k soutoku Odry a Ostravice, kde nalezly pod znamením Ginga další instrukce.
Ti nejlepší měli jako první možnost navštívit Svatyni Uctívačů Ginga a získat tak Jangin, Jantarové Gingo.
Po tomto téměř šestihodinovém závodě si každý
rád vychutnal půlhodinovou pauzu a místní restaurace byla v obležení.(Nedivil bych se, kdyby došly všechny zásoby Kofoly.)
Poté přišlo vyhlášení výsledků. Svatopluk Hrnčíř byl tak hodný, že věnoval dvacet svých knih jako ceny, a následně na přání i vpisoval věnování.
Jako třetí etapa hry bylo ohodnocení dřevěných znaků skupin.
Děkujeme všem organizátorům, běžcům, mnichům a všem, kteří se podíleli na přípravě této akce. Také děkujeme panu Hrnčířovi, který nejenže věnoval ceny, ale také příjemně zpestřil celou akci.Vytvořil 23. ledna 2011 v 18:06:57 mira. Upravováno 2x, naposledy 3. září 2011 v 10:45:23, Sova


Diskuze ke článku

18. září 2009, 15:56
Uctivac

Rolfíku Rolfíku......10 uctívači se sice opravdu povedly, ale myslím si, že jeden rok pauza neuškodí. Vím, žer ohlasy proč děláme pauzu byli, ale připravit vše na další léta vyžaduje mírný odstup. :o) Mám také nějaké nové povinnosti, které musím udělat a vést je správnou cestou. Takže....2011....uvidíme :o)
25. dubna 2009, 11:10
Rolf

Super akce! Bude potřeba nahlodat Maťa a Mexičana, aby ještě někdy pokračovala....
20. dubna 2009, 22:44
Milach

Poslední ročník Uctívačů se opravdu vydařil. Až na drobné mušky bylo vše pěkně zorganizované a v půběhu hry nebyly žádné slabší chvíle. I když se Maťo na závěr nevyjadřoval zrovna pochvalně o nasazení družin (a to především při přesunech) musím říct, za družinu kterou jsem provázel, že i když to tak možná nevypadalo, pohybovali jsme se na hranici našich fyzických možností…
Chcete-li si přečíst naše zážitky a prohlédnout si pár fotek, můžete se podívat:    »tady«
Vložení nového komentáře
*
*
*