iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Kuličkiáda 2009

Znak pobočky

Severomoravská pobočka Sdružení přátel Jaroslava Foglara vznikla v roce 2004 v Ostravě. Tou dobou ji založily tamější aktivní kluby a oddíl (OBS Plameňáci, KBS Pluto, KBS Ostré šavle), které hledaly možnost zastřešení své činnosti.
Za dobu své existence pobočka uspořádala desítky akcí, z nichž některé se staly legendou - Boj o zlatodoly, Po stopách tajemství Uctívačů Ginga, Kuličkiáda či klubařská setkání. Tradičně se pobočka také zapsala jako pořadatel výstav, propagujících Jaroslava Foglara.
V současnosti pobočka sdružuje jak mladé klubaře, kteří připravují aktivity pro děti a mládež v regionu, tak sběratele a letité tahouny činnosti, kteří připravují výstavy a pořádají tradiční akce.

Členem pobočky se může stát každý řádný člen SPJF. Předpokladem, ale nikoli povinností, je bydliště v Moravskoslezském kraji. Přihlášení do pobočky je nutné provést písemně na adresu pobočky nebo meilem.
Člen pobočky může očekávat více informací o dění v pobočce i v celém sdružení. Má také právo spolupracovat na fungování pobočky,

V této zóně se dozvíte nejdůležitější informace o činnosti Severomoravské pobočky SPJF. Webové stránky pobočky se nacházejí zde: www.smp.spjf.cz.

facebook: www.facebook.com/groups/1395269057437330/members

Současné vedení pobočky:

Vedoucí: Ivan Jung - Mexičan
1 zástupce: Tomáš Černecký - Miki
2 zástupce: Vojtěch Kuldan - Pulec

Kontakt:
Email: smp@spjf.cz

Adresa: Ivan Jung, Na Líškovci 7, Ostrava - Přívoz


4.4.2009 21:27
Autor: Sova, Počet přečtení: 772

V sobotu 4.4.2009 v odpoledních hodinách proběhl 29.ročník oblíbené akce Kuličkiáda, pořádané Severomoravskou pobočkou SPJF.

Oficiální zahájení z úst Mati proběhlo přibližně ve třináct hodin.
Všichni účastníci, kterých bylo snad padesát, se dozvěděli, co je letos čeká. Banka, Důlek, Rurky, Láhve a hlavní disciplína: Luftbum.
A molo se začít. Každý měl za úkol obejít všechna tato stanoviště, a kde kdo si k tomu ještě přidal stanoviště „občerstvení“.
Celá akce se konala v areálu Hornického muzea Landek v Ostravě, a Mexičan navíc domluvil nádherné počasí!
Než stihli všichni účastníci obejít všechna stanoviště, bylo již 15:30. Na některých stanovištích se ještě dohrávaly rozstřely, když nebylo jasné, kdo má obsadit dané místo.
A poté přišla část snad nejvíce očekávaná: vyhlášení výsledků!
Téměř všechny pozice obsadili členové oddílu Čmoudíci, ovšem překvapení nastalo při vyhlášení hlavní disciplíny.
Druhé a třetí místo obsadili opět členové Čmoudíků s deseti body, a první místo, s rekordními osmnácti body, obsadil jediný člen pořádají pobočky, a to já, Sova.
Tudíž putovní pohár Kuličkiády poputuje do klubovny 354.KBS Modrý Mauritius, který na této akci čestně hájil své jméno.
Pro výherce byli připraveny ceny jako Bobří stopy, propagační propisky a podobné materiály ČD, ale také kniha Jaroslava Fencla a Zdeňka Vašíčka, Jezero Ďáblů.
Příští, jubilejní třicátý ročník, se bude konat opět v Hornickém muzeu první dubnovou sobotu.
Foto naleznete v článku na estopě nebo na webu pobočky!

Vytvořil 23. ledna 2011 v 18:06:57 mira. Upravováno 1x, naposledy 29. ledna 2011 v 18:51:20, tendruhejvojta


Diskuze ke článku

5. dubna 2009, 14:44
Rolf

Kuličkiáda parádní akce!!! Mám na ni hezké vzpomínky....
Vložení nového komentáře
*
*
*