iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Jak dopadla Kuličkiáda 2017

Znak pobočky

Severomoravská pobočka Sdružení přátel Jaroslava Foglara vznikla v roce 2004 v Ostravě. Tou dobou ji založily tamější aktivní kluby a oddíl (OBS Plameňáci, KBS Pluto, KBS Ostré šavle), které hledaly možnost zastřešení své činnosti.
Za dobu své existence pobočka uspořádala desítky akcí, z nichž některé se staly legendou - Boj o zlatodoly, Po stopách tajemství Uctívačů Ginga, Kuličkiáda či klubařská setkání. Tradičně se pobočka také zapsala jako pořadatel výstav, propagujících Jaroslava Foglara.
V současnosti pobočka sdružuje jak mladé klubaře, kteří připravují aktivity pro děti a mládež v regionu, tak sběratele a letité tahouny činnosti, kteří připravují výstavy a pořádají tradiční akce.

Členem pobočky se může stát každý řádný člen SPJF. Předpokladem, ale nikoli povinností, je bydliště v Moravskoslezském kraji. Přihlášení do pobočky je nutné provést písemně na adresu pobočky nebo meilem.
Člen pobočky může očekávat více informací o dění v pobočce i v celém sdružení. Má také právo spolupracovat na fungování pobočky,

V této zóně se dozvíte nejdůležitější informace o činnosti Severomoravské pobočky SPJF. Webové stránky pobočky se nacházejí zde: www.smp.spjf.cz.

facebook: www.facebook.com/groups/1395269057437330/members

Současné vedení pobočky:

Vedoucí: Ivan Jung - Mexičan
1 zástupce: Tomáš Černecký - Miki
2 zástupce: Vojtěch Kuldan - Pulec

Kontakt:
Email: smp@spjf.cz

Adresa: Ivan Jung, Na Líškovci 7, Ostrava - Přívoz


7.4.2017 00:00
Autor: Kosta, Počet přečtení: 446

V neděli 2.3.2017 v Hornickém muzeu v Ostravě – Petřkovicích se návštěvníkům naskytl nevšední pohled.. Jako už několik let, každou první březnovou nedělí, probíhala akce nazvaná Kuličkiáda, kterou pořádá Severomoravská pobočka Sdružení přátel Jaroslava Foglara.  


 

Děti i dospělí soutěžili v pěti kuličkářských disciplínách nazvaných Banka, Důlek Molekuly, Láhev a Bedrunka. Letos, na rozdíl od loňského roku soutěžili dospělí i děti dohromady v jedné kategorii. Boje to byly urputné a napínavé. Soutěžilo se dvoukolově a výsledky obou kol se sčítaly. Do soutěží se zapojili i náhodně kolemjdoucí návštěvníci muzea, kteří o akci nevěděli a vypůjčili si kuličky od organizátorů. Zúčastnilo se celkem 32 účastníků, z toho 1 dětí. První tři v každé soutěži byli odměněni věcnými cenami. Odměněni byli i dva účastníci, kteří mají na svém kontě nejvíce účastí na Kuličkiádě, Béďa a Veverka, a zúčastňují se prakticky od prvních ročníků. Soutěže probíhaly v nádherném, téměř letním počasí.

!--EndFragment--> �kům naskytl nevšední pohled.. Jako už několik let, každou první březnovou nedělí, probíhala akce nazvaná Kuličkiáda, kterou pořádá Moravskoslezská pobočka Sdružení přátel Jaroslava Foglara.  Děti i dospělí soutěžili v pěti kuličkářských disciplínách nazvaných Banka, Důlek Molekuly, Láhev a Bedrunka. Letos, na rozdíl od loňského roku soutěžili dospělí i děti dohromady v jedné kategorii. Boje to byly urputné a napínavé. Soutěžilo se dvoukolově a výsledky obou kol se sčítaly. Do soutěží se zapojili i náhodně kolemjdoucí návštěvníci muzea, kteří o akci nevěděli a vypůjčili si kuličky od organizátorů. Zúčastnilo se celkem 32 účastníků, z toho 1 dětí. První tři v každé soutěži byli odměněni věcnými cenami. Odměněni byli i dva účastníci, kteří mají na svém kontě nejvíce účastí na Kuličkiádě, Béďa a Veverka, a zúčastňují se prakticky od prvních ročníků. Soutěže probíhaly v nádherném, téměř letním počasí.

Napsal Tomáš Černecký - Miki

Vytvořil 6. dubna 2017 ve 21:48:58 Kosta. Záznam nebyl nikdy upravován.


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*